Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kezeljem ha a saját...

Hogy kezeljem ha a saját családom utálja a gyerekem?

Figyelt kérdés
Van egy súlyos magatartás és figyelemzavaros ADHD-s kiskamasz gyerekem. Látom a nagyszülőkön, testvéreken, az apján és az ő családján is,hogy egyre kevésbé szeretik. Nem szeretik ha náluk van, nem beszélgetnek vele ha itt vannak, már nem játszanak vele, hozzá se szólnak, mintha itt se lenne. Nekem ez borzasztó rosszul esik, már említettem nekik de azt mondják, hogy semmi bajuk vele. Tudom,hogy nagyon más mint a többi gyerek és ennek oka is van, mégsem fogadják el,hogy másképp viselkedik. Tény,hogy nehéz vele beszélgetni, mert sokszor álomvilágban él, de nem direkt, hanem a betegségéhez tartozik, és ahogy kamaszodik egyre tapintatlanabb, visszabeszél. Úgy gondolom, hogy a szeretet és figyelem megvonása a lehető legrosszabb, mégse érdekli őket. Borzasztóan el vagyok keseredve, nem tudom hogy segítsetek rajta.
máj. 9. 08:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Engem úgy se szeret a csalàd nagyrésze hogy nincs ilyen betegségem. Ne foglalkozz vele.
máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Lehet az a baj, hogy a gyerek tapintatlan ahogy magad is íród. Nem mondott olyat, amivel megbántotta őket esetleg?
máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, nem jelenti, hogy nem szeretik, és jó lenne, ha te se azt kommunikálnád a gyerek felé, hogy apa/mama nem szeret...
máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy nem erre a válaszra vársz, de ez egy természetes dolog, csak ahhoz tudunk kapcsolódni akihez lehet. Minek próbálkozzanak beszélgetni vele ha szinte lehetetlen? Valamilyen más módon, ha szeretik, lehetne próbálkozni: pl. nálunk beszedfogyatekos a lányom, de ő nem súlyos, így más a helyzet. Én vagyok az aki okoskodik neki, kijavitom, segítek máshogy megfogalmazni, férjem meg csak ökörködik vele, szóval valami ilyet meg lehet próbálni ha vevő rá. De a szeretetet kierőszakolni nem lehet és évek alatt szerintem meg tud kopni a szeretet érzése ha semmilyen visszajelzést nem kapunk. Azért a legközelebbi rokonoktol elvárható, hogy "szeressék", de nem biztos, hogy sikerül nekik.
máj. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#2 nem, hisz a köszönésen kívül már jó ideje semmilyen kommunikáció nincs köztük. Mostanság kezdett tapintatlan lenni mióta láthatóan kamaszodik.


#3 nem kommunikálom a gyerek felé egyáltalán, csak nekem feltűnik ami neki nem. Ő észre se vette, hogy senki nem beszélget már vele, nem is érdekli úgy látom.


#4 igen, igazad van, de félek, mert azt érzi senki se szereti a családjából. Félek, hogy ez törés lesz neki, maradandó nyomot hagy felnőttként stb.

máj. 9. 09:05
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Hát most erre mit lehet mondani? Így járt. Nem ő az egyetlen. Dolgozik rendesen azért, hogy ne szeressék, még ha nem is tudatosan. Ne erőltesd a kapcsolattartast közte és a család között. Ennyi.
máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Senkinek se kötelező szeretni őt, csak mert rokongyerek. Neki már személyisége van, és nem mindenki fogadja el. Felnőttként téged se fogad el vagy szeret mindenki. Engem sem. Hozzá kell szokni.
máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Hát azért ezeket a problémás gyerekeket max a szüleik szeretik legtöbbször..

Értem én hogy rokon, de ez nem jár automatikusan szeretettel, főleg ha egy irritáló beszólogatós kis görcs a gyerek. Őszintén, ha nem a tiéd lenne, te mi szerethetőt látnál benne?

Én is ismerek pár ADHD-s gyerekek, szörnyűek, úgy viselkednek mint a vadállatok, utálatosak uh nem tudom még csak kedvelni sem, hiába nem tehet róla. Nem szólok be nekik meg semmi ilyesmi, köszönök és ennyi.

máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Azokhoz vidd, ill. azokat hívd magadhoz, akik szeretik és elfogadják. Előbb-utóbb ő is érezni fogja mindazt, amit te, és biztos nem fog jót tenni az állapotának.

Különben a kamaszok 90%-a tapintatlan. Ennyi erővel akkor mindenkit utálhatnának a rokonai kamaszkorában.

máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeimet sem szereti néhány rokon, váltig állítják, hogy szeretik, de látszik, hogy nem. Nemrég értek véget a vizsgálatok, elvileg semmi baja, csak elevenebb, de sokáig autizmus, majd adhd volt a gyanújuk a szakembereknek.


Ez a szeretet dolog olyan, hogy vagy van, vagy nincs. Nem lehet erőltetni. Ha nincs, akkor el kell fogadni. Csökkenteni kell a látogatások számát. Én ennek nem tenném, és nem is teszem ki a gyerekeimet.

A gyereknek elmagyarázni a maga módján, hogy a rokonokat nem választja az ember, nem feltétlenül kell a rokonokkal annyi időt együtt tölteni, de biztosítsd róla, hogy te ott vagy neki, bármi is történik.

máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!