Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 15 éves fiamat küldhetem...

15 éves fiamat küldhetem nevelőintézetbe?

Figyelt kérdés
augusztusban lesz 16 éves az utobbi 1 évben nagyon sokat romlott a gyerek, ugy hogy egyálltalán nem ezt látta tőlünk, az annya is tiszta ideg én is az vagyok vérnyomásprobléma is van talán miatta, iskolába se nagyon jár, többször félünk tőle már mert elég agressziv,van barátnője és neki ez a legfontosabb meg a cigi,talán füves cigi is van.mit tehetek hogyan küldhetjük oda, ?
máj. 9. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Menjetek a helyi családsegítőhöz, ha nem bírtok a gyereketekkel.

máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Mivel ti alkalmatlanok vagytok a nevelésére, persze, szabaduljatok meg tőle, mint egy felesleges tárgytól.

Nem hiszem, hogy még az is hiányzik neki, hogy a vérnyomás problémát is az ő nyakába varrjátok.


Otthonban biztos jobban megnevelik, hisz nincs is ám tele más problémás gyerekkel, drog, cigi, piálás, prostitúció. Majd ott hozzák helyre az alulfizetett nevelők, amit az "annya" elb*szott 16 év alatt.

Persze akkor majd mondhatjátok, ő már nem a problémátok. Magyarázhatjátok az ismerősöknek, hogy ti remek példát adtatok, mégis defektes a gyerek.

máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Az elmúlt 16 évben mit csináltatok? Gondolom nőtt mint a gomba, és most a fejetekre nőtt. Szerencsére nem teheted be nevelőintézetbe. Esetleg bentlakásos iskolát taláhatsz neki. De azt tudd, hogy a nevelésetek vagy nem nevelésetek most köszön vissza
máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Remélem csak napi troll kérdés....

Ha nem, akkor a szülőkkel van a legnagyobb baj, őket kellene valahova küldeni....

máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Akkor a valóság: igen, bármikor átmeneti nevelésbe adható egy gyerek. Bemész az anyjával a gyamhivatalba és elmondanak mindent
máj. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőbe kell bemenni, és itt elmondani a problémát. Majd ők segítenek. Ha úgy látják, hogy gond van a családdal, akkor kiemelik.
máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenért a csaladsegitot cseszegetni. Gyamhivatalba bemesz, lenyilatkozod. Ha van aki vállalja a családból akkor családba fogadás, ha nincs, nevelő szülő.
máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Látatlanban azért igen könnyű ám ítélkezni. Nekem adhd-s a gyerekem, és elmondom, hogy borzasztó nehéz vele.

Mi évekig hordtuk pszichológushoz, iszonyú sokat ártottak nekünk, ellenben nem segítettek semmit.

Amúgy köztünk alapvetően szeretetteljes kapcsolat van, még így is, de rosszabb napokon szoktam rajta gondolkodni, hogy hová meneküljek. Forgok ilyen adhd-s szülői csoportokban és sok helyen nagyon rossz a helyzet, higgyétek el, és nem feltétlenül a szülők hibája. Vannak sajnos olyan emberek, akikre nem hat a nevelés, a pozitív példa. Főleg ha ezen kívül jönnek más problémák, munkanélküliség, egészségügyi problémák, anyagiak, válás. Egy ilyen gyerek erősen kikezdi a párkapcsolatot is. Akkor aztán ember legyen a talpán, aki együtt tud élni egy ilyen emberrel.

Szóval igen könnyű így ítélkezni mások felett, de egészen más, ha benne vagy.

Egyébként nem igazán segítenek ezek az intézmények, nem működik jól a rendszer, leginkább azért, mert itt sincsenek megfizetve, nincsenek jó szakemberek, és szerintem nem is igazán értenek hozzá.


Egyébként honnan telik neki cigire, füves cigire? Én tuti nem adnék neki semmi zsebpénzt, szerencsére az én 14 éves fiam csak csokira meg kólára költ, de nem is adok neki túl sok pénzt. Inkább megveszem neki én., ha szeretne valamit.

Az iskola az más kérdés, ha nem jár iskolába benneteket vesznek elő, szóval azt valóban jelezni kell a Családsegítőben. Majd ők elbeszélgetnek vele, hallottam ilyen esetről, eléggé rá tudnak ijeszteni a gyerekekre, azért nem akarnak ők sem állami gondozásba kerülni.

Barátnője van? Neki ez a magatartás bejön? Hm, annyira mondják itt, hogy milyen anyagiasak a mai lányok. Akkor ismét azt mondanám, hogy nem kell neki pénzt adni. Hová viszi randizni a lányt? Beengedned nem kell.

máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!