Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másfél éves kisfiam teljesen...

Másfél éves kisfiam teljesen kiborult a státuszvizsgálaton, ez ennyi idősen még rendben van?

Figyelt kérdés

Előtte, utána kiegyensúlyozott cukipofa volt, nem volt éhes stb (talán picit kevesebbet aludt, hogy odaérjünk). A váróban is oké volt, de amint meglátta a "rendelőt" és a védőnőt, keservesen sírt. Ráaadásul a védőnő nem volt hajlandó állva mérni se a súlyát se a magasságát és próbálta erőszakkal lefogni a fiam. Erre kifejtettem nemtetszésem, de addigra szerencsétlen gyerek annyira szétcsúszott, hogy nyilván nem volt partner semmiben. Természetesen megkaptuk a problémás jelzőt, de ilyet eddig maximum oltás után csinált, gasztroenterológusnál egy hónapja saját maga állt a mérlegre, illetve nézte milyen magas.


Nem is tudom mi a konkrét kérdés, de elég rosszul érintett ez a közjáték :(



máj. 22. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
de jó, régen volt szidjuk kollektíven a védőnőket kérdés...
máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Az én hasonló kislányom is rosszul reagál a rendelőre, merthogy össze köti az oltással. A feleségem nem szokta engedni, hogy lefogják és mindig megnyugtatja. Az, hogy a védőnő lefogta a mérésnél teljesen szakmaiatlan. Egy másfél gyereknél még nem látszik ha "problémás", az általad leírt esetben teljesen normális a reakciója. Az autizmus meg a spektrum zavar később látszik csak. Ennyiből biztos nem lehet megállapítani semmit. Csúnyán bántak a gyerekeddel, ez az igazság. De ne aggódj.


Az a baj egyébként, hogy annyira kiterjesztették már a fogalmakat, hogy olyan gyerekek is megkapják a "problémás meg "spektrumos" jelzőt, akiknek semmi baja. Azon az elven, hogy ha nincs baja de jár terápiára akkor nem veszít semmit. Ami igaz is. Szóval nem kell félni.

máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

2!


Az autizmus és a spektrumzavar az egy és ugyanaz.


Ez a neve a betegségnek: autizmus spektrumzavar.

máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valószínűleg semmi baja nálunk is egy helyen kapja az oltást és ugyan ott van a mérés is ilyenkor meg már összekötötte még két évesen is kiborult mikor bekellet menni a rendelőbe. Mert azt hitte oltást fog kapni ha lefogják csak rosszabb.
máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első. nem tudom feltűnt-e, hogy nem a védőnő szakmaiságáról szólt a kérdésem, hanem a kisfiamról. És lehet lenne okom szidni, de nem tettem, jobban érdekel a gyerekem.


Második válaszoló: én is úgy gondolom, hogy az orvosi rendelőre emlékeztette a hely és az oltásokra asszociált szegénykém. Csak nem vagyok képben, hogy mikortól "elvárható", hogy egy kisgyerek nyugodtan viselkedve vegyen részt egy státuszon.

máj. 22. 09:33
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Még egy 6 éves is lehet zavarban stb. Az én fiam 1 éves kora óta nem ül rá ott a mérlegre. Semmi probléma itthon megmérem. Nincs semmi baja a picinek. Kellemetlen neki. Mj is kiakadunk ha nekünk kellemetlen.
máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Nyilvan a rossz tapasztalatok miatt. Most nem volt kedve vizsgálatokhoz, nem beszélted meg vele, hogy a végén nyaltok 1 fagyit, mit tudom én... Előfordul, de hogy te ezen pörögsz és kiírod ide... Nem azért van a net, hogy minden szúnyogcsípésről nyavajogjatok.
máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
69%
1# nem kell őket szidni, tettek/tesznek ők azért, hogy ennyi negatív vélemény legyen róluk. Sok védőnő elmaradott, korlátolt, nem fejlődik a szakmájában, nem segít! És ami még a legjobb, olyanba üti a dolgát, amibe nem kéne, szóval tettek ők azért, hogy "jaj, most megint szidni fogjuk őket"...
máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem problémás gyerek. Nálunk is volt, hogy ebben vagy abban nem működött együtt. Súlyt, magasságot, fejkörfogatot, mell körfogatot én is le tudtam otthon mérni, ha olyan volt, elfogadta az én mérésemet, az lett beírva, de volt, hogy én álltam a mérlegre az ölemben a gyerekkel, és kivontuk az én súlyom. A mi védőnőnk addig el se kezd semmit nézni, amíg a feszültségoldást végig nem csinálta. Leguggol, beszélget a gyerekkel, még ha nem is érti, de akkor is a hanglejtésével kapcsolatot teremt a gyerekkel, eltereli a figyelmét, mindig van nála ha nem is valami játék, akkor a kulcs csomóján van minden fityegő bizbaz, azzal terel figyelmet. Ráadásul nekem sni a gyerekem, kicsinek se volt könnyű eset, de a védőnőnek sikerült egy tök jó bizalmi kapcsolatot kialakítani a gyerekemmel.

Szóval a gyerek reakciója rendben van, a problémástól igen messze áll, de a védőnőd elég türelmetlen.

máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
En ilyen helyzetben nem engedek a vedononek, amit lehet a gyerekkel megnezett de nem engedem kinozni. Ebben a korban alakul ki a felelem az orvoshoz. Nagyon komolyan osszevesztem a vedonovel de ha eroszakos akkor semmi fele keppen nem kozelithet a gyerekemhez.
máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!