Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam október végén volt 3...

Kisfiam október végén volt 3 éves, és nem hajlandó kakilni a wc-be. Úgy veszem észre, hogy nincs türelme hozzá. A bili kimaradt az életünkből, egyből wc-hez volt szoktatva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig meg várja, hogy ebéd után lefeküdjön és benyom.

Ezen a héten ott aludt az oviba, de ott nem kakilt. Viszont itthon sem.5 napja nem volt semmi, erre ma reggel adtam neki egy kis hashajtót, és ugyanúgy benyomta a bugyiba. Kétségbe vagyok esve, de nagyon. Vigyem orvoshoz? Vagy mit tegyek?


2009. jan. 10. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyl bilit
2009. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig ( amíg nem volt ovis ) sem kakilt a wc-be akkor mindig a bugyiba tette?

A bugyiba kakilást nem szabadott volna ilyen sokáig szabadon engedni.

Lehet hogy mégiscsak szükségetek lesz egy bilire. Ha ilyen gondotok van, az ovikezdéssel is várni kellett volna mert az ovi mégjobban bezavar a dolgokba, és a gyermeket túl sok stressz éri egyszerre.

Ha van bili, akkor mikor abba kakil, meg is tudod dícsérni, sőt ebben a korban már előjöhetnekek a jutalmak is. Mindenképpen alkut kell kötnöd a kicsivel hogy ne végezze a dolgát a bugyiba, mert ha mindezt már tudatosan a delelésnél végzi akkor a wc-től lehet valami félelme. Beszélgess el róla, lehet hogy fél a lyuktól, vagy attól hogy belecsobban a kaki...stb.

És nyugodtan kérj tanácsot gyermekorvostól, vagy gyermekpszichológustól, akát itt a neten keresztül is rá tudsz keresni akinek van kérdezz-felelek lehetősége.

2009. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

minden nap ultesd bilire, ugyanabban az idopontban, és ha jon, valami, akkor oruljetek, mintha lottót nyertetek volna.

sokaig nem lesz semmi, de aztan meglesz az eredmenye.

2009. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

MOst akkor szokott WC-be kakilni, vagy még soha?

Mert ha nem, akkor jöhet a bili, meg az öröm.

Apa se kakil bugyiba.

Ha csak az ovi zavarta meg, akkor próbáld rászoktatni az otthoni reggeli kakira.

És érdeklődni, mi a baj az ovival?

Talán túl messze van a WC? Vagy nem meri használni?Nem tudja lehúzni? Vagy popsit nem tud törölni?

Lehet, nem tudja, kinek kell szólni. Vagy szégyelli.

Sok helyen egyszerre ráültetik mineggyiket egymás mellett a wc-re, de lehet hogy ez neki furcsa.

Megbeszélhetnétek hármasban egy kedves dadussal, hogy neki szóljon, ha kell.


Engem annó kivettek a kiscsoportból mert bepisiltem meg bekakiltam de senki nem kérdezett, miért? Én meg nem szóltam, örültem hogy otthon lehetek


Pedig emlékszem mi volt:

1. azt mondták a nagyfiúk, hogy a wc-ben darázs van

2. olyan messze volt, soha nem tettem meg akkora utat egyedül még+féltem, hogy beleesek.

3.Csúnya volt a bugyim, és a szomszéd fiú meglátta volna, mikor felkelek.

Ennek ellenére egyszer felkeltem alvásidőben, hogy kimegyek. elindultam, de a VÖRÖSRÚZSÚ CSÚF ovónéni rámkiabált hogy menjek vissza. Persze hogy visszamentem, 5-ször nagyobb volt nálam.

2009. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Nagyobbik fiam sem akart eleinte sem a wc-be, sem pedig bilibe kakilni. Sem napközben, sem éjszaka nem volt rajta pelus, mert a pisilést gond nélkül megoldotta. Ha kakilnia kellett, odajött, hogy adjam rá a pelust, mert kakilnia kell, aztán amikor végzett, jött, hogy vegyem le róla. Anyám állandóan stresszelt vele, hogy ez így nem lesz jó, de különösebben nem izgattam magam, mert nem szabad erőltetni náluk a dolgot, mert a fiam is inkább visszatartotta napokig, ha nem engedtem pelusba kakilni. Végül is szobatiszta volt, mert azt megbeszéltük, hogy a bugyiba kakilni csúnya dolog:)

Sokat beszélgettünk persze a wc-ről, de erőltetni nem erőltettem, aztán egy nap hirtelen a wc-re akart ülni, és onnantól kezdve ment minden simán. Ne kérdezd mitől:)

2009. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem kell ezen stresszelni, mert csak romlani fog a dolog, ha ügyet csinálunk belőle. Még pici a fiúcska, az enyém 5 éves és még midig problémák vannak a kakilássl, (csak itthon, felszólításra megy, amúgy napokig nem csinálja!) Hogyan kakil most? Pelusba? Hát, lehet hogy egyszer kétszer már "elfogyhat" a pelus és akkor vagy bemegy a kaka, vagy ráül valamire! :) De ha véletlen becsúszik egy a gatyába, akkor sem kell nagy ügyet csinálni belőle! Simán kicserélni és megmondani neki hogy, hát ez nem valami jó dolog! :) Sok sikert!

Inda

2009. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, az előbb nem olvastam el az egész kérdést! :(

Ha tudod mikor kakil, próbáld a wc-re tenni, üljön ott kb. 5 percet és próbálkozzon! Ha együttműködik, jutalmazd meg! (na, ha lecsesznek ha nem, én csokit szoktam adni ill. igérni!!!) Ha látod,hogy próbálkozik, akkor már járjon a dícséret. Ha nem sikerül, add rá a pelust!!! Én hashajtót nem adnék, bár 5 nap az elég rémisztő. Inkább sok rostot egyen, narancs meg ilyenek és aszalt szilva, az nagyon jól hat, (remélhetőleg megeszi) vagy aszalt szilva-lé, amit gyógyzertárban lehet kapni, de baromi drága.

Inda

2009. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!