Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor lehet kimondani, hogy...

Mikor lehet kimondani, hogy sikertelen az óvodai beszoktatás?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 hete sír az oviban. Nem vesz részt a közös tevékenységekben, nem barátkozik, az udvarra nem akar lemenni, nem eszik. Eleinte rendben ment minden, aztán fél naposak lettünk, mert nem akart délután aludni és zavarta a többieket. Hát jó, gondoltam, úgyis itthon vagyok a kisöccsével. De most már menni sem akar, felkelés után már sír, délután pedig előre retteg a másnaptól...


Én úgy érzem, szüksége lenne a közösségre, de ha minden kötél szakad, hát kiveszem az oviból, nem akarom, hogy tönkremenjen teljesen... Meddig próbálkozzunk még?


2009. jan. 13. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem semmi képpen nem tenne jot a kisfiunak ha kivennéd az ovibol mert ugysem tudnál vele ugy foglalkozni mint az oviban főleg a kicsi mellett.Nem volt sokat beteg mostanában amiért kimaradt az ovibol és esetleg nehéz a visza szokás?Nem tudom az ovonővel beszéltél eről?
2009. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
és az ovonéni nem segít? neki kénne becsalogatni neked meg határozotnak lenni de kedvesen betessékelni nem ölelgetni, csak magyarázni neki.nem szabad sokáig bucsuszkodni
2009. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sztem beszélj az óvónénivel,ő mit tud tanácsolni ebben az esetben.Az is lehet,h azért van,mert te otthon maradsz a picivel,neki el kell mennie,úgy érzi kimarad valamiből és féltékeny.Vagy esetleg kérdezz meg egy gyerekpszichológust.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy sikertelen egy beszoktatás. Vannak gyerekek, akiknek több időt igényel a tényleges beszoktatás, mint másoknál. Az ovónő szerepe elég nagy ebben, de a szülőnek is "el kell engednie" gyermekét, mert ha a gyerek érzi az anyán, hogy bizonytalan vele kapcsolatban, akkor ki is használja, és küzdeni fog az ovi ellen.
2009. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Én ovodába dolgozok, nalunk is vannak ilyen gyerekek. De ok nem 2hete járnak oviba, hanem régebb ota, semmit nem eszik, sir, de azért játszani játszik. Meg kell neki szoknia, mi lesz vele iskolába? Volt nalunk is olyan aki vergodot, rugott mart minket mikor bejott az ajton az anyukája kivette és jovore megy az iskolába. Beszélj az ovonovel, hogy egy pár napig legyél bent te is a gyerekkel, szulos beszoktatás is van, nalunk is igy mukodik. AZ ovonon nagyon sok mulik, ha már bent van a gyerek az oviba neki kell lekotni és beszoktatni. Furcsa mert mi képesek vagyunk rá, de akkor ok miért nem? De lehet, hogy valami tortént a kisgyerekkel bent az oviba és azért fél annyira. Lehet másik ovodát is meg kéne probálni! Minden gyerek megszokja elobb utobb a tiéd is megfogja, hidd el!
2009. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, ez az óvónő dolga lenne.... Olyan nincs, hogy nem szokik be a gyerek.

A szülős beszoktatás is jó dolog. Az fél napot egy héten keresztül bent lenni a picurral. Aztán óránként csökkenteni a következő hetekben. A végén észre sem fogja venni, hogy nem vagy ott...

Ezt minden óvodában kellene, hogy hagyják, sőt ők kellett volna, hogy elmagyarázzák.

Csakhát ma ugyebár... Ki megy óvónő képzőre... Akiknek szar jegyeik vannak... Nem érdeklik a gyerekek, csak legyen egy papírom.

Gyakorlatuk nulla, gyerekkel való érintkezésük nulla...

Magyarázd el az óvónéninek a szülős beszoktatásos módszert.

Puszi

2009. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt.A fiam nem akart menni és sírt minden reggel,mindenki bíztatott ,hogy majd beszokik ő majdnem 4 évesen kezdte az ovit.Nos ennek az lett a vége hogy az óvónő azt mondta nem tud beilleszkedni a gyerekkel van a baj.ezt érdekesnek találtam mert szereti a gyereket.Kivettem az oviból.Vártunk egy félévet ovit váltottunk ahol elmondtam az óvónéninek a dolgot és az első nap ott akart aludni.Szóval az szerintem a megoldás ha kicsit kiveszed és utána beíratod máshova.
2009. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is nehezen ment, megy!:) Én 2 hónapig jártam vele szülös beszoktatásra, mire ott maradt nélkülem! Enni 3,5 hónapig nem volt hajlandó az oviban pedig jó étvágyú mindent megeszik! Most nyugi van szeret járni, de még nem alszunk ott! Félek ez lesz a következő menet!:)Egy csoport társunk is igy volt a nagy fiával! Kiderült náluk az volt a baj, hogy úgy érezte a kicsi miatt ő ki lett szoritva a családból!Ők otthon maradta két hetet sokat beszéltek vele, hogy nem a tesó miatt de az oviba járnia kell! Náluk utána nem volt gond! De ez eleve egy trauma nekik , hirtelen idegen emberek gyerekek, anya sehol...! Beszélj az óvonénivel neki kell segitenie!
2009. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is óvónő vagyok, nálunk is volt olyan gyerek aki 2 héten keresztül olyan sírórohamba tört ki nem akarta elengedni az anyukáját.Nem akart bejönni, a csoportszobába.Miután elment próbáltuk lekötni, vigasztalni bevezetni az óvodai életbe.Amikor eszébe jutott az anyukája rögtön eltereltük a figyelmét mással és láss csodát, már teljesen beilleszkedett, néha nyűgös ha mondjuk beteg lesz, de más probléma nincs.Az anyukája is megnyugodott.Felkarolta egy központi helyet betöltő kislány.Erre volt szüksége.

Azt az egyet ne csináld, hogy kiveszed, mert a gyerek később vissza fog élni ezzel.Ne nyújtsátok el a búcsút, mert a gyereknek annál rosszabb.Esetleg próbálj beszélni az óvónővel, hogy nem- e érte valami atrocitás.Ha nem próbáld meg újra az egészet, egyes gyerekeknél több időt vesz igénybe a beszoktatás, de egyik gyerkőc sem reménytelen, legvégső esetbe vidd másik óvodába, de semmiféleképpen ne vedd ki az oviból.

2009. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%
Ne haragudj kedves Óvónéni, de ezt nem bírom kihagyni. Te, aki naponta gyerekekkel foglalkozol és neveled Őket!!!!!! Hogy írhatsz olyat, hogy "nem e érte valami atrocitás" - NEM ÉRTE E VALAMI ATROCITÁS!!!! -és ez nem elírás. A másik pedig volt még valami a végén a lényeg, hogy nem jól ragoztad a szót ban-ben helyett ba-be ragot használtál. Ezt írtam feljebb.... Pont egy óvónőnek kéne szépen beszélnie a nyelvet, mert a gyerek 3 éves korától 6 éves koráig naponta 8 órát!!!! vele tölt :os grrrrrrr...
2009. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!