Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért viselkedik a kisfiam...

Miért viselkedik a kisfiam egyre vadabban főleg az oviban?

Figyelt kérdés
reggelente kistesoval megyunk az oviba és sokszor előfordul hogy amig én a babakocsi betuszkolásával foglalkozom az ovoda bejáratánál addig a drága fiam leveri az éppen jővő gyereket,csak ugy ok nélkul az anyuka megdőbbenve én szégyenkezve megyek be a folyoson Nem tudom hogy miért csinálja ezt,sok kellemetlenségem volt már ebből hiába kérem hogy ne verekedjen ( megigéri hogy nem fog de annyi)aztán a harapása napi szinten ha kérdezem hogy miért teszi azt válaszolja hogy azért hogy fájon neki.Van egy 1-éves őcse öt is sokszor megharapta de már nem meri mert kikapott érte egyszeruen nem érunk el nála semmit se szép szoval se fenyitésel-tudom ezt nem szabadna de már annyira elszaladt vele a lo,pedig nem volt elkényeztetve és nem voltak ráhagyva a dolgok.Ha probálunk vele kővetkezetes lenni és megvonunk tőle valamit akkor azt mondja hogy nem is kell és keres mást amivel roszalkodhat.Mikor fog megváltozni mi lesz igy később még jobban elvadul,aki hasonlo cipőben jár- t az kérem segitsen valami jo tanácsal mit tegyek?
2009. jan. 13. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
ranschburg jenő-t neten keresd meg és írj neki szerintem ö nagyon jó
2009. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Először is üljetek le kettesben beszélgetni. Kezeld úgy, mint egy felnőttet, beszélj vele úgy, mint egy felnőttel. Légy határozott és mondd meg neki, hogy nem érted miért viselkedik így, stb. (nem valószínű, hogy értelmes választ fog adni, mert még ő maga sem tudja, hogy miért csinálja ezt)Hallgasd meg, és ezután kérdezd meg, hogy ő hogy érezné magát, ha nap,mint nap megharapná, megverné valaki, vagy egész nap csak őt idegesítené, bosszantaná valaki? (dackorszakban van, ezt ne felejsd el)Ha makacs választ ad, akkor mondd meg neki, hogy jó, akkor ezután te ugyanazt fogod vele csinálni, amit ő másokkal. Ha megharap valakit, te is megharapod, ha rosszalkodik, akkor te is csinálod stb. Majd rájön, hogy már nem is olyan érdekes amit csinál, és akkor abbahagyja. (lehet, hogy egy kicsit furának tűnik a válaszom, de működik)
2009. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a válaszokat! A másodiknak: teljesen igazad van.A férjem is igy kezte el a "terápiát" de még nincs semmi változás
2009. jan. 16. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet, hogy féltékeny?

Szerintem próbáljátok ki azt, hogy legyen a napból egy kis idő, amikor csak vele foglalkozol, vele játszol és azt amit ő szeretne. Utána meg lehet vele beszélni, hogy akkor lesznek ilyen közös mókázások, ha ő is úgy viselkedik, hogy ezt megérdemelje.

Én még azt szoktam mondani a gyerekemnek, hogy azokat a gyerekeket nem szeretik az oviban akik verekednek, és senki nem szeret velük játszani.

De ne legyél türelmetlen, bármilyen módszert választasz, akkor sem fog megoldódni egyik napról a másikra. Mi sem tudunk egy rossz szokásról hamar leszokni!!

2009. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!