Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a gyerekeket,...

Hogyan vegyem rá a gyerekeket, hogy hallgasanak rám?

Figyelt kérdés
Ovodaba dolgozok nem régen kerultem oda. Igaz fiatal vagyok csak 23 éves. A gyerekek nagyon szeretnek és én is oket, minden nekem mondanak el eloszor, nagyon megbiznak bennem. De fegyelmezni nem nagyon tudom oket. Eleintek tul engedékeny voltam veluk, lehet ez volt a baj, vagy az hogy tul fiatal vagyok még és inkább barát ként tekintenek rám. Hiába tanultam akar mit akkor se megy, hogy hallgas el vagy kezdjél el oltozni. Megtenni megteszik, de nem tart tul sokáig vagy ha már 20szor rászoltam eroteljesebben. Tudtok valamit tanácsolni, hogy érjem el, hogy hallgasanak rám és ne legyen világhaboru ha egyedul vagyok veluk.
2009. jan. 17. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

én bölcsődében dolgozom. Az elején kellett volna határozottabbnak lenned. Később ezt már elég nehéz bepótolni. Légy mindig következetes, amit egyszer kimondasz, azt ne változtasd meg, mert a gyerek rögtön megérzi, ha elgyengülsz. Határozottan beszélj velük, de a légyszíves szót ne hagyd ki.

Úgy is lehetsz a barátjuk, ha hallgatnak rád. Nem kor függő, én 21 vagyok.

2009. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Ugyan én nem oviban dolgozom, de az én gyerekemnél ez vált be:

Ha kértem tőle valamit, és azt válaszolta hogy nem, akkor közöltem vele, hogy én is ezt fogom neki válaszolni, ha bármit kér tőlem. Először nem hitte el, de aztán rájött, hogy nem vicceltem, amikor a sját bőrén tapasztalta.

Szerintem te is bevezethetnél ilyen szankciókat náluk, talán lesz eredmény.

2009. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
1-2 pofon jót tesz néha.
2010. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!