Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet a válás okozta...

Hogyan lehet a válás okozta problémákat csökkenteni a kamaszoknál?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, a szüleim pár hónapja költöztek külön és van két öcsém (14 és 16 évesek) akik azóta teljesen kifordultak magukból. Folyamatosan visszabeszélnek, teljesen kezelhetetlenek, ha otthon vannak verekednek, az iskolai eredményeik folyamatosan romlanak, a kisebbiknek ráadásul olvasás és számolászavara is van, félek, hogy még a nyolc osztályt se tudja befejezni. Apám nem foglalkozik velük, ahogy velem se ennyi idős koromban. Én még iskolába járok és az otthoni feladatokat is nekem kell ellátni, ezért nem érek rá, hogy még velük is foglalkozzak, főleg , hogy még az anya szerepét is magamra vállaljam. Lelkileg én is teljesen ki vagyok készülve. Nem tudom mit csináljak. Kérlek segítsetek!
2009. jan. 20. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehéz helyzetben vagy és nagyon nehéz segíteni. Szerintem a tesóid még nem elég bátrak és erősek ahhoz,hogy megfogalmazzák magukban azt,hogy mennyire fájdalmas dolog is,ha a szülők válnak. Az írásodból úgy tűnik,anyukád nincs jelen most a családban és apukád sem foglalkozik veletek.Szerintem nagyon fontos,hogy az anya szerepet ne vedd át,nem a te felelősséged, viszont egy jó tesó/barát szerepét nyugodtan.Ha jóban vagytok beszélgessetek arról,hogy mi is történik most a családban,miért rossz és főleg,hogy mi lesz ezután veletek. Ha úgy érzed kimerültél,nem bírod keresd fel a helyi Nevelési Tanácsadót,ott rengeteget fognak tudni segíteni!
2009. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyet értek az eslő válaszoló első pár mondatával. Az én szüleim is elváltak. Szerintem ez egy időbe beletelik, majd idővel összeszedik magukat. Üdv, és remélem segítettem valamit.
2010. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!