Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Családsegítő mit fog kérdezn...

A Családsegítő mit fog kérdezni, miről fog beszélni, kontkrétan mire kiváncsi?

Figyelt kérdés

20 igazolatlan óráért kiküldött a családsegítő 1 levelet, hogy be kell mennünk hozzá. Miket fog kérdezni?

17 vagyok, a családi pótlék megvonás és stb. hogy is van?! Ugy tudom 50 től veszik el, szóval most csak szimpla beszélgetés lessz?


2011. jan. 4. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban 50 óra a határ. Úgyhogy most szinte biztosan csak egy elbeszélgetés lesz arról, hogy mégis miért nem jársz suliba? A megvonás úgy történik, hogy az iskola, vagy a gyermekvédelem (nem tudom melyik) jelzi a hiányzásaidat a MÁK felé, és ott letiltják a pénzbeli juttatást, helyette természetbenit fogtok kapni.

Nem bántásból kérdezem, de miért nem jársz be rendesen? Ha megírod, próbálok segíteni, a mi környékünkön afféle civil családsegítő vagyok.

2011. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Ebből a 20 órából 16 vagy 17, óráról elalvás volt az év elején, 3 vagy 4 pedig az, hogy nem mentem be néhány barátommal, ugyanis dolozat volt, amire nem tanultunk.

2011. jan. 4. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Oké, akkor nincs nagy gáz. Azért kérdeztelek, mert most intéztem éppen egy olyan kislány ügyét, aki terhesség miatt nem járt be, és nála is meg lehetett oldani, hogy tovább kapja a családit. Szerencsére te csak kicsit lusta voltál. Bár az is lehet, hogy fiú vagy, és eleve hülyeségre gondoltam:)

A családsegítőnél arra ügyelj, hogy jól veszi ki magát, ha egy kis megbánást tanúsítasz. Csak gondold is úgy!

2011. jan. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Bameg suliba kell járni,akár tetszik akár nem.Ha megvonják a családit a szüleid nem igazán fognak örülni nem?
2011. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban az otthoni körülményeket vizsgálják, mi az oka, hogy hiányzol.

Ha úgy látják, nem megfelelő a szüleid hozzáállása, nem törődnek veled, stb. védelembe vesznek, ami azt jelenti, az iskola fokozottan figyel rád, és azonnal jelenteniük kell, ha veled valami probléma van. (Nem csak hiányzás!) Ha a szüleis hozzáállása nem megfelelő,nem törődnek veled, elhanyagolnak, stb., akkor kezdeményezheti, hogy elvegyenek a szüleidtől, s állami gondozásba kerülhetsz. Sajnos nálunk az utóbbi időben elég sok gyerekkel történt ilyen, de velük valóban nem foglalkoztak a szüleik.

2011. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szentem ha doga van amire nem tanultál menny el orvoshoz mond neki hogy nagyon fáj a fejed és akkor arra az egy napra ad egy igazolást :D és kész se doga se igazolatlan(Y) :D
2011. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

vagy esetleg tanulj óráról órára, korán feküdj le, és reggel kelj fel időben (húzz fel egy csörgőórát) sztem ha 17 vagy, akk húzz bele, mert mindjárt itt az érettségi.

ennyi

magyarán oszd be az idődet

2011. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!