Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » FONTOS! 1 éves lányomnak...

FONTOS! 1 éves lányomnak tüdőgyulladása van és hörghurutja. Többi lennt?!

Figyelt kérdés

Dec. 30-a óta beteg. Hétfőn mondták hogy hörghurut, pénteken jött a tüdőgyuszis diagnózis is mellé. Kapott antibiotikumot, fulladásra kúpot, pipát, és én még adok neki AMBROXOLT köhögésre, és kenem a hátát LUUF kánforos krémmel. Nem javul! Ma már a tüdeje is fájt, fogta és sírt gondolom akkor fájhatott neki. Holnap kell visszamennünk.

Mit tehetnék annak érdekáben hogy jobb legyen? Sólámpánk is van. Milyen házipraktikák vannak? Nem lehet hogy asztmás? Annyira hörög a tüdeje szegénynek. Jártatok már így?


2011. jan. 9. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,a fiamat akarta a doki kórházba küldeni másnap ugyanezért.Semmi nem számított.

Éjszakára bekentem a mellkasát és a hátát disznózsírral(csak ez jó) rá rongy,arra neylon és megint rongy és a ruhája.

Másnap a doki megvizsgálta,azt mondta,hogy nem megy kórházba,de mondjam meg,hogy mit csináltam vele. Szégyenkezve elmondtam. Mosolygott és azt mondta,hogy a régi öregek is tudtak valamit.

2011. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom:)
2011. jan. 9. 17:54
 3/10 anonim válasza:
Szerintem is a zsírt próbáld,mert ha asztmás,nagyon nem tesz jót neki a mentolos krém.Be tud tőle fulladni.Az én fiam asztmás,nekünk a doktornő mindig azt mondja,hogy nyitott ablaknál altassam.
2011. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A disznózsír mellé hideg párologtatóba SALVUS víz.

Nekünk szokott segíteni.

Ami még bevált köhögésre: hagymás méz.

Egy kis vörös hagymát összevágok,mézet öntök rá,1-2 órát áztatom,és ebből adok a gyerekeknek.

Ha szereti a hagymát,azt is,ha nem,csak a mézet.

2011. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És vöröshagymából főzött tea karamellel,vagy mézzel
2011. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Köhögésre a legjobb, velem is ezt a zsíros dunsztolást csinálta édesanyám gyerekkoromban. De arra figyelj oda, a tüdőgyulladásra nem használ!!. Vizsgáltasd meg rendesen a gyereket, mert az én fiam, mikor kicsi volt, olyan későn került kórházba, hogy alig tudták megmenteni. (Ez több mint 20 éve volt). Nem jöttek rá, hogy tüdőgyulladás, adták egyik antibiotikumot a másik után, ha nem verem az asztalt, hogy már pedig utalják be a Klinikára, ma már nem él. Ráadásul ott megkaptam(!) az orvostól, milyen szülő vagyok, hogy egy ennyire beteg gyereket nem viszek időben orvoshoz. Nem akarta elhinni, hogy kétnaponta(!) látta orvos, de megnyugtattak: torokgyulladás, légcsőhurut, hörghurut, stb, csak épp azt nem vették észre, hogy tüdőgyulladás.
2011. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Ma voltunk vissza a dokinál és jobban van, már van étvágya és rosszalkodni is tud:) Még pár napig kell szedni a gyógyszereket,de azt mondta a doki hogy sokkal szebb a tüdeje. Márciusban kell mennünk egy allergiavizsgálatra, hogy ne e asztmás, addig kell használnunk a pipát és a cetirizin cseppet. Mára már sokkal jobban van a kis manóm. Köszi a tanácsokat, szép estét nektek.
2011. jan. 10. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó,hogy írtál. Nagyon örülök:-))
2011. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy:)
2011. jan. 11. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiamnak is már 4*volt asztmatikus hörgöhurutja sajnos de ez mindig csak a foga miatt,mert mindig akkor betegszik meg mikor jönnek a fogai! de nállunk a HAGYMALEVÉL TEA segített a legjobban a HÖrgöhurutra a gyógyszerek mellett!!
2011. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!