Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a csúnya beszédről, viselkedésről egy 5éves eleven gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Kicsifiam nagyon elengedte magát az utóbbi időben. Rettentő csúnyán beszél velünk, és verekedős is. Ha egyedül vagyok vele itthol, szépen elvan, segít nekem takarításba, főzésbe. De ha itthol van a párom is nagyon nehéz bírni vele. Most meg itt van anyukám, és vele is nagyon csúnyán beszél:"Köcsög, hülye stb..." Nagyon bánt. És persze én vagyok a rossz, pedig sokat fegyelmezem... Mikor itthol volt betegen sem volt semmi gond, de ahogy visszakerült oviba újból előjött a rosszaság mindenféle téren. Néha mondja, hogy az oviba ki hogy beszél. Mit tehetnék, hogy ne legyen ez, ne engem hibáztasson mndenki???:( Nem fogom megverni azért, hogy másnak jó legyen...
2009. febr. 19. 19:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem bántjuk! Sem én, sem az apja! Nem tudnék ilyen drasztikus módszereket alkalmazni! Nem azért hoztam világra, hogy bántsam! Aki bántja a gyerekét, az nem anya szerintem!!!
2009. márc. 1. 12:17
 12/16 anonim válasza:
Ház ez nehéz kérdés.Mert ha mondod neki hogy ne mondja annál jobban mondani fogja és annál jobban berögzül a pici fejébe.De ha nem mondod akkor ugyanott vagyunk ahol elindultunk.Ezzel sajnos nem tudsz sokat kezdeni.Reménykedj abban hogy egyszer kinövi.
2010. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jaj-jaj-jaj. Ne színészkedjünk már, ez nagyon olcsó előadás és közhely. "aki bántja a gyerekét az nem anya..." Nem wazze, az a nem anya, aki alkoholista, aki hazahordja a klienseit miközben otthon a gyerek, aki eltűri hogy csótányok legyenek otthon és nem ad ételt meg meleg ruhát, nem az aki néha odalegyint.

Különbséget kellene tenni a kategóriák között, ez nem olyan nehéz.

Szerintem egyszerűen jobban oda kellene figyelni arra a gyerekre, persze hogy figyelmet akar ha kistestvére jön.

Talán beszélgetni kéne vele néha.

2010. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja, nem csak ütéssel lehet bántani - szerinted ha korlátozod ő azt nem bántásnak fogja fel? Egyrészt így készül a sok kis elkényeztetett hisztigép kölyök, mert sose szólnak rá, másrészt a haverom apja sose ütötte meg a haveromat, hanem mindig csak kritizálta meg alázta. Na, ez bántás?...

Igazságos legyél, az a lényeg, úgyis tudja hogy mikor csinált butaságot, ha nem hülye.

2010. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Több mint egy éve írtam ki a kérdést... Azóta sok minden meg változott. Úgy,hogy sorry:)))
2010. márc. 29. 09:40
 16/16 anonim ***** válasza:
Milyen ember lett a fiadbol?
dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!