Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Arra gyanakszom, hogy a...

Arra gyanakszom, hogy a gyerekem (4 éves) enyhén értelmi fogyatékos. Ki tudná ezt meggyőzően megállapítani?

Figyelt kérdés
Kihez lenne érdemes fordulnom, hogy biztosat tudjak? Egyáltalán végeznek 4 évesen gyereken iq-mérést?
2011. márc. 29. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Első körben pszichológushoz kell vinni, mert lehet, hogy csak figyelemzavaros. Másod körben neurológushoz.

Ha meg van állapítva a probléma akkor pedig gyógypedagógushoz.

2011. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekorvost kérdezném meg, ha ilyen felmerülne, ő megmondja, hogy hova/kihez fordulj konkrétan a ti lakókörzetetekben.
2011. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de megkérdezhetem,hogy ezeket miből gondolod?Nekem fontos lenne mert nekem is van ilyen félelmem a kisfiammal kapcsolatban.
2011. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!

Egy nemrég történt eseménysorozat miatt tudok most nyilatkozni.

A kisfiamat az oviból nevelési tanácsadóba köldték és kérték az IQ vizsgálatát is.Átlagos lett,viszont határeset figyelemzavaros hiperaktivitás szempontjából.Az oviban talán nem is ismerték azt az oldalát mikor értelmesen megnyilatkozik,mert lefogalalta őket ,hogy túlzott mozgásosságát kordában tartsák,ami nem könnyű,de itthon boldogulunk.

2011. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Eleve kezeljük őt megkésett beszédfejlődéssel (torna, gyp). Eddig azzal nyugtatgattak, hogy csak kicsit lemaradt, majd behozza 6 éves koráig. Imádom őt, rengeteget foglalkozunk vele többen is, de én kezdek gyanakodni, hogy nem lesz itt látványos behozás, sőt iskola sem 6 évesen....és egyre többször jön a rossz sejtelem, hogy lehet, hogy nem a beszéde a probléma, hanem az értelme. Nem tudom. Akik foglalkoznak vele, nem akarnak állást foglalni a kérdésben, szerintük ez korai. Tény, hogy másban is le van maradva. Pl. 3,5 évesen lett csak szobatiszta, nem erőssége a szófogadás (feladathelyzetbe kívűlről alig hozható). Viszont tuti nem autista, és nem figyelemzavaros, azt vizsgálták nála, erről nincs szó.

Lehet, hogy megkérem a régi bölcsije pszichológusát, hogy mint "független szakértő" nézze meg a gyereket....

2011. márc. 29. 15:28
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha erre gyanakszol, akkor kérj időpontot a területileg illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Tevékenységet végző Bizottságtól.

Valódi diagnózist ők tudnak felállítani, ha gond van tényleg, akkor esetleg speciális óvodát (később iskolát)jelölnek ki a fiadnak.

Ha erre nincs szükség, mert pl. van az óvodájában gyógypedagógus, akkor javaslatot tesznek a fejlesztésére, ill. arra, hogy heti hány alkalom illeti meg. (Ha megkapja a szükséges fejlesztést intézményen belül, akkor az óvoda emelt normatívát igényelhet utána.)

2011. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsónak: voltunk náluk, de ők megkérdezték, mit szeretnénk. Mi: fejlődjön a gyerek. Erre ők: jó, utalnak neki gyógypedagógust, de annak az az ára, hogy kap egy cédulát arról hogy fogyatékos...akkor is ha nem. De ez ott és akkor nem derült ki, hogy így van-e. Ezek után nem tudom, hogy egyáltalán megállapítanák-e az ilyesmit, vagy csak pecsétet nyomnak iratokra....nem tudom érthető-e amit írok....

2011. márc. 29. 15:45
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, értem. Nem valami korrekt eljárás...

Vizsgálták a gyereket? Elvileg pedagógiai és pszichológiai vizsgálatnak kellett lenni, ezen a szülő is bent van.

Volt ilyen?

Mikor volt? Elvileg egy év után kérhetsz kontroll vizsgálatot, vagy a gyógypedagógus is kezdeményezheti.

Ha van papírja, azon részletesen rajta kéne lennie, hogy milyen területen mit teljesített, milyen részképességeken van elmaradás.

Ha volt pszichológiai vizsgálat, akkor kéne lenni valami IQ eredménynek is, ami fontos, de csak erre nem lehet alapozni egy diagnózist.


Még az jutott eszembe, hogy mindezeket a vizsgálatokat a nevelési tanácsadóban is meg tudják csinálni (vagy legalábbis hasonlóakat), ők diagnózist nem állíthatnak fel hivatalosan (remélem jól tudom), viszont meg tudják mondani, hogy nagy valószínűséggel van-e értelmi elmaradás.


Egyébként 4 évesen még tényleg nagyon sok mindent behozhat.

2011. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. A Nevtan-ban azt mondták, hogy mivel a gyerek nem kooperál, ezért ők nem tudják megállapítani mi a baja (???), a bizottságnál megnézték eléggé, de pont a pszichológus nem mondott semmit, ők is azt szajkózták, hogy kooperáció hiányában nem tudnak konkrétumot mondani. Kérni fogok kontrolltrol időpontot és megpróbálok kicsikarni belőlük valamit.
2011. márc. 29. 18:59
 10/17 A kérdező kommentje:
kontroll
2011. márc. 29. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!