Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyermeke extra későn...

Akinek a gyermeke extra későn kezdett mindent csinálni? Nehezen ment neki minden, mert betegen született és sokan lemondtak róla, de sikerült? A sok torna terápia meghozta az eredményt?

Figyelt kérdés

biztatást szeretnék kérni, siker történeteket hallani/olvasni.......

olyan nehéz :,(


2011. márc. 31. 14:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

kitartást.

nem voltunk vészesen lemaradva, de nekünk is enyhe izomfeszesség volt, C alakú kényszertartással. eminens kismama voltam, így 3 hónapos korától vittem babaúszásra, masszíroztam és nyektettem, tornáztattam, és jártunk fejlesztőbe is. minden percem ráment, és segített. 1,5 évesen behoztunk mindent. és hála a korábban jellemző kevesebb mozgásigényének szellemileg nagyon fejlett (kirakók, ilyesmik.)

kitartás, vinni, vinni, vinni. mindenhova, csak győzd anyagilag. semmit mást nem tudsz tenni, magától nem fog javulni.

és ne felejtsd el nagyon szeretni őt!!!!

2011. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Tóth Aurel válasza:
Gyógytornászként ajánlom az úszit plusz a rengeteg vitamint. Tudom hogy ez így általános dea gyermeked esetében sztem nem túlzás a normális vitamin adag 2x-ese
2011. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi van veletek? Hogy vagytok?

2012. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Engem is érdekel a válaszod! (Egy korábbi válaszolód)
2012. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

sziasztok

rég irtam, láttam érdeklődtetek

köszőnöm!


hát a helyzet nem túl jó...

14 hónapig félre kezelték, nem vették észre hogy epilepsziás...

kiderült hogy születésekor agytrombozist és agyvérzést kapott amit nem vettek észre....


és még sorolhatnám


van jó is 2 éves korára tanult meg enni darabosat enni, az elött nem tudta lenyelni a darabosat.

még nem jár, mászik de az akarata meg van, szépen lépegett, ül segitséggel.

talán most kezd az izomzata helyre jönni, tud támaszkodni nyújtott kézzel, a legfontosabb hogy nagyon boldog, egyre értelmesebb...

sok jó is van a rossz mellett.


ha valaki szeretné privátba elküldők egy linket ahol a kicsim életéről irok napi szinten, a sok küzdésről stb...


rengeteg fejlesztést kap, és szeretetet


:)

2012. szept. 9. 22:33
 16/18 anonim ***** válasza:

Én gyógypedagógiát hallgatok a főiskolán. A tanárunk mesélt egy történetet, amíg élek nem felejtem el:

Volt egy kislány, aki Down -kórral született. Az anyukája ezek után beiratkozott a főiskolára gyógypedagógusnak. Az életét a gyermeke fejlesztésére áldozta. Ez a tanárunk az egyik óvodába ment valamiért, és éppen látta, hogy a Down

szindrómás kislány éppen olvasott a társainak valamit egy könyvből. Az álla is leesett. Ez több dolog miatt csodálatos. Ezek a gyermekek középsúlyos értelmi fogyatékosok-általában. Az enyhe értelmi fogyatékos kicsi kb. 3 évvel van elmaradva az ép társaitól, a középsúlyos még többel. Na, ha egy 6 éves Down kóros kisgyermek 6 évesen olvas, az olyan, mint ha egy ép 1-2 évesen olvasna. Döbbenetes. Van értelme a fejlesztéseknek. Dévény terápiára járasd. Az nagyon jó. Minden érzékszervét fejleszd, otthon is tudod ezt csinálni. Látás, hallás, tapintás stb. Minél korábban elkezded, annál hatékonyabb lesz. Azt te is meg tudod csinálni, hogy a kis testét simogatod selyemmel, dörzsisebb szivaccsal, pamuttal. Simogatod a kezét virágszirommal, hideget, meleget fogatsz vele, közben mondod neki mit csinálsz.... Most alakulnak ki igazán az idegi kapcsolatok a kis agyában, minél több inger éri, annál több lesz ez a kapcsolat, amire majd lehet alapozni a későbbiek során. Táncolj vele, hintáztasd, forogjatok, énekeljetek....rengeteg testi kontaktust teremts vele.

Ne add fel!

A Dévényesek meg tudják tanítani járni a nagyon súlyos problémával született kicsiket is. Csak minél korábban kell kezdeni!

2012. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Szia

kedves utolsó

köszönöm a tanácsaidat, járunk bazális stimulációra amin izlelés, tapintás, hallás, látás stb ingerlése a cél, dévény tornára, konduktorhoz, gyógytornára, úszni hrg, csináljuk a tsmt-t, rengeteget mókázunk énekelünk, van neki fejlesztő hintája ami előre hátra jobbra balra ki leng...


ha ezeken kivűl lenne tipped vagy ötleted szivesen veszem


köszi

2012. szept. 10. 22:23
 18/18 anonim ***** válasza:

A konduktor meg a dévény torna tudtommal nem összeegyeztethető. A sógornőm konduktor, tőle tudom.

Háááát a gyermeked annyi mindenre jár, hogy több ötletem nincs. :) Mikor pihen? Nem túlzás?

Szeretgesd, simogasd, puszilgasd sokat. És pihenjen is. :)

2012. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!