Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeltétek a testvérfél...

Hogyan kezeltétek a testvérféltékenységet?

Figyelt kérdés

A 2 éves lányom rettenetesen féltékeny az 1 hónapos lányomra.

Sokszor azt se tudom, mit tegyek.

Ti mit tettetek?


2009. márc. 3. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
be szoktad vonni a programokba? együtt fürdetni picit?? őt is ölbe veszed mikor szopizik..simogatja elaltatja..
2009. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engedd, had babazzon a kicsivel, persze ugy hogy ott vagy te is. Mindig dicserd agyon a nagyot, csak ha egy papirtorlot is odaad neked, igy segit neked.

Persze, most a kicsivel kell foglalkoznod, de mindig ereztesd a naggyal, hogy az o segitsege nagyon fontos neked!

Ne mindig az legyen, hogy igy a pici baba, ugy a pici baba, ne mindig ezt hallja csak a nagy. Mert tudod, a pici meg nem ert, de ugyis elrendezed, a nagy viszont mar erti a dolgokat. Nagyon sokat dicserd a nagyot!!!

2009. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2 éves a lányom,és nagyon féltékeny.De nem kistesója van,hanem nagyobb mégis féltékeny.

Szerintem is dicsérgesd,vond be a munkába,de olyan kicsi még,nem sok mindent ért meg.Csak azt,hogy kevesebbet foglalkozol vele.Szerintem náluk ez egy ilyen korszak,igazából csak akkor javulhat a helyzet ha nő,és okosodik,értelmesedik.

2009. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hahó!

Már biztos javult nálatok a helyzet! Legalábbis ezt remélem, mert a lányaim között 26 hónap korkülönbség van, a Kicsi tegnapelőtt volt 3 hetes.

A Nagy simizi, aztán megüti, mindennel rá akar csapni, stb. Nem merném a kezébe adni...

Nálatok hogy alakult?

2010. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!