Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves fiam napról-napra...

10 éves fiam napról-napra kezelhetetlenebb! ugyanúgy itthon mint az iskolába. Lehet hogy a hugi az oka?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinált ez a Hugi?

Úgy érted, van egy hugi, és lehet, hogy féltékeny a kisfiad a tesójára?

Sokminden lehet, plusz most kezd tizenéves korba lépni.

Csak következetességgel, türelemmel és sok szeretettel tudod visszairányítani abba a kerékvágásba, amiben Te szeretnéd, hogy legyen.

Ha tényleg az van, hogy féltékeny, akkor meg kell oldani, hogy néha csak az övé lehessenek a szülők, tehát hugit sajna le kell passzolni nagyinak, és csinálni a nagyfiúval valami közös programot, és közben beszélgethettek az élet dolgairól.

2009. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom válaszod. Nagyon nehéz mert nincsenek nagyszulok! A férjem is sokat van távol hétkoznap a munkája miatt. Csak magamra számíthatok.a problémám a fiammal,hogy néha már magam sem tudom eldonteni ,hogy mikor buntessem mikor hagyjam figyelmen kívul hulyeségit...!Már kértem psicológiai segítséget de sok idobe telik a válasz. Kimerultnek és tanácstalannak érzem magam a fiammal szemben!A fal amit kozénk épített nagyon magasra sikerult és nem tudom hogyan kezdjem el megmászni...
2009. márc. 7. 00:31
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne a kishúgi az oka, egy kezelhetetlen gyereknek?

Nem értem.

Vagy a lányt szereted bűnbaknak titulálni?

2009. márc. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmi féle képpen nem tartom a lányomat bunbaknak!!!!Csak már azt is mondták,hogy lehet a fiam a féltékenység miatt viselkedik így.Mert o csak azóta lett kezelhetetlnebb,amióta megszuletett a hugi!!! Elotte egy arany gyermek volt!!!Ès 10 év kor kulonbség az sok,foleg akkor ha a fiú az idosebb!!!
2009. márc. 15. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Dackorba van többet kell vele foglalkozni. El kell vele beszélgetni, már nem olyan kicsi biztos megfogja érteni.
2009. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet el lett kényeztetve, és most látja a kis csajt ezért fél kevesebbet fog ő kapni.

Fiúkat anyák jobban el szoktak kényeztetni.

2009. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 8 éves és próbálkozunk tesóval. Előző házasságomból született. Most szebben élünk a jelenlegi férjemmel, mint az apjával akkoriban. De. A kicsi fiam nem igazán örülne trónfosztónak :-). Ebben lehet valami. Viszont van benne egy olyan hajlam, hogy szereti pátyolgatni a kicsiket, pedig ő maga is egy kis nyuszi. Igen, én is attól tartanék, hogy kevesebb idő jutna rá, vagy figyelem. Ezért gondolkodom azon, hogy még a terhesség ideje alatt is vegye ki kis szerepét, hogy hogyan? Hát vele még el lehet "játszani", hogy mesélj a kistesónak, vagy simogasd... stb. Már mondogattam is, hogy gondoljon bele, mennyi mindent megtaníthat majd neki és hogy fel fog nézni a bátyusra. Elhiheted, én is tartok az esettől, ami veletek történik. Az biztos, hogy ki kell deríteni, hogy miért lett vadabb a fiad és sajnos nem biztos, hogy egy pszichológus segíteni fog...
2009. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltam mindent! Minden olyan dolgot amit olvasok a válaszokban amiket kapok. De nincs nagy sikerem! A fiam csak akkor boldog ha hagyom had játszon,mint egy ot éves gyermek! Ès pont ez a baj! Néha úgy is viselkedik mint egy ot éves gyermek.Foleg akkor ha a segítségét szertném kérni valamiben!Na! De azért nem adom fel olyan konnyen. Ki fogom deríteni hogy hol hibásztam és jóvá fogom tenni! Azt hiszem hogy még nem vagyok elkésve semmivel...vagy igen?
2009. márc. 22. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!