Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiam 9 éves, nem akar előttem...

Fiam 9 éves, nem akar előttem megnyílni, nem mondja el az érzéseit csak nagyon, nagyon ritkán. Apjával 1,5éve külön élünk van egy öccse, hogy tudnám elérni, hogy a problémáit megossza velem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Miért akarod eröltetni? Neki is szüksége van privát szférára, hagyd békén.
2011. máj. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nem egészen értek egyet az előzővel. persze erőltetni nem lehet, és kierőszakolni sem lehet ezt tőle, de azért próbálkozni lehet. pl. mutass példát, te kezdd el, mesélj neki az érzéseidről csak úgy. ha ezt vagy azt érzel, ha örülsz valaminek vagy szomorú vagy stb. néha megkérdezheted, hogy ő hogy érzi magát stb. hátha...

de tényleg ne erőltesd...beszélgess vele sokat.

2011. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 vok.

és érdemes az érzelmi bizalmat is kiépíteni most, mert kamaszkorban nagyon nehéz lesz...

2011. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De konkrétan probléma van vele?Mond vagy csinál valamit ami erre utal?
2011. máj. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem mondja ,ha a suliba bántják,vagy gond van.Szerintem ha ennyire mindent magába tart az nem tesz jót .Iskolában pl,ha óra közben a tanár rákérdez vmire ,és nem figyelt ,teljesen zavarba van,tekergőzik ,meg azt mondta a tanár felakad a szeme,ő még ilyet nem látott!Azt mondta vigyem szakemberhez!Észre vettem a neten rákattintott egy két olyan oldalra ami nem neki való,sex oldalakra.óvatosan szóba hoztam,hogy nem haragszom,de még nem neki való és ha kérdése van nyugodtan kérdezzen engem vagy az apját.Amikor ezt mondtam akkor lefelé hajtotta a fejét ,és úgy próbált a szemével felnézni,na szerintem ez lehetett a ˝szemfelakadás",annyira zavarba volt ,nem is erőltettem inkább.Dióhéjban ennyi
2011. máj. 2. 05:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szextémában mindenki zavarba jön még 16 évesen is az anyja előtt még ha már csinálja is.

szóval emiatt nem izgulnék. pláne hogy "rajtakaptad" hogy ilyeneket néz, ez is ciki neki. inkább azon kellene kicsit dolgoznod, hogy az érzelmi életéről megnyíljon. lehet nagyon befelé forduló. ami nem baj, mert ki ilyen ki olyan, de az ilyen személyek nehezebben dolgoznak fel dolgokat, akár kisebb bántásokat stb. ebben segíthetsz neki.

2011. máj. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem is tudom.Lehet nem ártana egy gyerek phsziológusnak meg mutatni,az nem árthat.
2011. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,szeretném elvinni igen ,hátha ott megnyílik egy kicsit.
2011. máj. 2. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell pszichológus. Írd be a keresőbe ezt: "értő figyelem" és megtanulhatod a módját, hogyan lehet erőltetés nélkül elérni azt, hogy egy gyerek megnyíljon. Nagyon érdekes !!!
2011. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezt megnézem,szerencsére a tanárnő beírt,hogy szépen dolgozik és jó irányba változik!
2011. máj. 4. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!