Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Testvérek és utálják egymást....

Testvérek és utálják egymást. Mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A párom két gyermekéről lenne szó akik velünk élnek.

Fiú 14 éves a lányzó 7. Egy szobába vannak, mert sajna egyenlőre nem tudjuk megoldani a nagyobb lakást.

Állandóan piszkálják egymást, de olyan szinten, hogy a csajszi sokszor sír (bár inkább hisztinek mondanám)... Van, hogy még a fiú is sír mert annyira összekapnak és ha az ember rájuk szól semmi... Szó szerint közéül kell állni és leoltani mindkettőt, hogy abbahagyják. Van hogy órákon át csak kiabálnak egymással, állandóan hőzöngenek, egymás fejéhez vágják, hogy utállak meg "nekem ez nem testvérem" stb... Már nekem van gyomoridegem az állandó veszekedéstől... :( De képesek olyanon vitázni, hogy a fiú mondta hg a lány ne hallgassa az ő kedvenc számát mert az az övé. Elég agresszív mindkettő... Tartok tőle, hogy tettlegességé fog fajulni és akkor bizony nagy lesz a baj... Mit tehetnék, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz??? Tanács? Tapasztalat?? Vagy csak az idő a megoldás?? Kérem aki tud segítsen.


2011. máj. 4. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A pároddal beszéld meg először is, mert az ő gyerekei, nehogy probléma legyen belőle, hogy te akarod ráncba szedni őket.

Üljön le velük, és alkossatok szabályokat arra nézve, milyen magatartást vártok el tőlük egymás és mások felé. Legyen kiszabva büntetés is, és szigorúan be kell tartani. Értessétek meg velük, hogy minél inkább tuskó az egyik a másikkal, annál inkább azt fogja visszakapni is.


Persze mindezt kedvesen, megértően és szeretettel, nyilván sérültek is, ha egyszer nem a vér szerinti anyuka van velük....

2011. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sérültnek nem mondanám őket. Szerencsére szeretnek engem.

És már előtte is ilyenek voltak... :(

Csak én nem vagyok hozzászokva ehhez, hogy a testvérek így "ölik" egymást... :( Meg elég agresszívak és követelőzők.

Elég komoly nevelési gondokat is látok, dehát ilyenkor már nehéz változtatni... Nekem már az is elég lenne, ha valamennyire kijönnének egymással...

Egyébként a párom "szabad kezet" add nekem a nevelésükkel kapcsolatban ás szerencsére a gyerekek 100%-osan elfogadtak...

2011. máj. 4. 14:28
 3/15 anonim ***** válasza:
Amit ők csinálnak, nem utálat, a testvérek (ebben a korban) biztos, hogy nem utálják egymást. Először is, a szülők ne szóljanak bele, csak ha a nagyobb bántja a kisebbet, lépjenek közbe, de ne a veszekedés témájába szóljanak bele, hanem abba, hogy ne üssék egymást, főleg ne a már 14 éves a 7 évest. A testvéreknek ki kell adniuk magukból a feszültséget, ez nem vitás. Viszont az állhat a veszekedés mögött, hogy a kisbbel többet foglalkoznak (ami természetes, mert 14 éves korban már önnállóbbnak kell lennie a fiúnak), de lehet, hogy a fiútól túl sokat elvárnak. Szóval a lényeg, hogy ilyen esertben nem egymással van bajuk általában, hanem a külső hatásokat próbálják egymáson levezetni.
2011. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem is bátyám van,1.5 év korkülönbséggel,ám imádjuk egymást...most már,mert volt egy időszak(kb. 1-2 év),amikor nem így volt.Igaz,amikor nagyobbak lettünk lett külön szobánk.Szerintem a közös szoba,a túl nagy korkülönbség,az intimitás hiánya,és a nem béli különbözőség okozza a gondokat.
2011. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én is tisztába vagyok vele, hogy valószínűleg a külön szoba megoldás lenne, de sajnos nem vagyunk olyan helyzetbe, hogy simán lecseréljük a lakást... :(

Ezért reméltem hátha valakinek van ötlete

2011. máj. 5. 08:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön szobájuk nem is lehet, valami térelválasztóval, vagy polcrendszerrel sem megoldható, hogy a közös szobán belül mindkettőnek legyen egy külön kis kuckója? Különböző korúak, elég nagy korkülönbséggel ahhoz, hogy állandóan "szem előtt" legyenek egymásnak. Ez is lehet a feszültség forrása; még kiegyensúlyozott kapcsolatú felnőtteknek is elemi igénye, hogy időnként félrehúzódhassanak a család elől.

Nem tudom mióta élnek veletek, de azt azért egy pillanatig se gondold komolyan, hogy azért, mert "elfogadnak" téged, számukra nem jelent nagyon nagy érzelmi megrázkódtatást, hogy a családjuk élete így alakult. Ez még akkor is így van, ha le a kalappal előtted, mert vállaltál két kiskamaszt, akikből néha még a "saját termés" is képes az ember idegeire menni.:-)) Arról semmit nem írtál, hogy miért veletek élnek? Meghalt az édesanyjuk? Méltatlanná vált arra, hogy ő nevelje a gyerekeket? Találkozik velük egyáltalán?

A gyerekek pontosan tudják, és értik is, hogy mi miért történt így velük? Beszélgetsz, vagy beszélgettek velük erről?

Ami a praktikus tanácsokat illeti; én csak azt tudom javasolni, hogy az egész napos piszkálódást, bőgést, üvöltözést ne tűrd el. Ezt az ember képtelen elviselni hosszútávon, akár a saját, akár a "pót-gyerekeiről" van szó. Ahogy egy felnőttnek elmondanád, hogy elviselhetetlen a magatartása, mert zavar, bánt, elfáraszt, és kikéred magadnak, hogy a saját közös otthonotokban ne legyen egy nyugodt pillanatod, ugyanúgy elmondhatod nekik is. Én nem arra akarnám mindenáron rávenni őket, hogy "szeressék" egymást, mert most a koruk miatt épp elég távol állnak egymástól. Inkább arra, hegyezném ki a dolgot, hogy egy családban mindenkinek vannak jogai és kötelezettségei, akár felnőtt, akár gyerek. Mindenkinek joga van elmondani, ha valami sérelem érte, vagy valami bántja. De senkinek nincs joga a vélt, vagy valós sérelmei miatt pokollá tenni a többiek életét.

Adjanak ők is ötleteket arra, hogy tudnának kevesebb veszekedéssel létezni egymás mellett. A gyerekek általában nem csak szeretik, hanem meg is értik, ha őszintén és komolyan beszélnek velük, és meghallgatják, komolyan veszik az ő véleményüket is.

2011. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi is ugyanígy voltunk a hugommal, folyamatosan verekedtünk gyerekkorunkban és egymás haját téptük, volt olyan időszak, hogy félig kopaszok voltunk.......igen, a tetlegességben igazad van, én 13 körül lehettem, amikor úgy hasba rúgtam (ahogy csak erőmből telt), hogy elájult és azóta is ott fáj neki (pedig már 26 éves, én 32),.......már bánom, de gyerek voltam, ma már felnőtt, nem verekednék soha így.....külön élünk, de nem tárgyalunk egymással, tíz éve egy szót sem beszéltünk és jobb ez így, ........én azt mondom, a tetlegességet mindenképpen kerülni kell, mert könnyen lehet egy gyerekkor verekedésből maradandó sérülés, ezt felnőttként fogja igazán érezni.

Szerintem a külön szoba jó megoldás lenne, próbáljátok meg a jelenlegit gipszkaronfallal elválasztani, a szüleim ezt tették, ez jelentősen csökkentette a konfliktusok számát. Ilyen esetben egyszerűen muszáj a külön szoba!!!!!, különben vér fog folyni vagy súlyos sérülés történik, ami egy életre majd kihat, lásd a mi gyerekkorunkat....hiába a fenyegetés meg a pszihiáter, verés, előbb-utóbb, mint nálunk, súlyos sérülés fog történni, ha ennyire nem bírják egymást, csak idő kérdése, nem viccelek, lásd így volt már 20 éve is

2011. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 18:11!

Köszönöm a válaszod.

A gyerekek édesanyja egyszerűen lemondott a gyerekekről és elköltözött 100 km-re innen egy másik városba. Azzal az indokkal, hogy neki nem kell ekkora felelősség. Havonta egyszer látogatja a gyerekeket. És nem azért mert mi nem engednénk többször. Mert ilyenkor a párommal elmegyünk otthonról, hogy ne az utcán kelljen találkozniuk, hanem ott a mi lakásunkba, és senki nem zavarja őket.

Igazából nem is az a helyes kifejezés, hogy engem elfogadtak a gyerekek, hanem befogadtak. A kislány nagyon erősen ragaszkodik hozzám. Ha nem vagyok szem előtt mindketten keresnek hogy hol vagyok. Megyek haza melóból szaladnak ölelés puszi stb... Én sem mertem amúgy ebben hinni... :) De szerencsésnek tartom magam, hogy így alakult. A szüleik elmagyaráztak nekik mindent és mivel a szüleik már folyamatosan csak veszekedtek, így úgy élték meg az egészet, hogy végre nyugi van. Soha nem sírnak az anyjuk után.

A térelválasztás elég nehéz, ugyanis emeletes ágyuk van a gyerekeknek. Sajnos egy elég kicsi tömblakásba lakunk... :(

2011. máj. 6. 07:53
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 23:08!

Köszönöm, neked is a válaszod és hogy megosztottad a tapasztaltatod...

Nálunk jelenleg akkor csak a lakáscsere lenne megoldás... :(

De az most nem megy... :(:(:(

Nem tudom, hogy mit csináljak... :(

2011. máj. 6. 07:56
 10/15 anonim ***** válasza:

18:11-es vagyok, köszönöm a válaszodat.

Sajnos, ez így nem könnyű helyzet, de az legalább bíztató, hogy a gyerekek szeretnek, és biztonságban érzik magukat veletek. Ha semmiképpen nem tudjátok megoldani, hogy egy kicsit külön legyen választva a kettőjük élettere, akkor csak az a megoldás, hogy a viszonylag "szélcsendes" időszakokban beszéltek velük a viselkedésükről. Persze tudom, hogy amikor az embernek munka után még ott a háztartás, főzés, leckekikérdezés, stb nem könnyű "lelki életet" élni. De talán hét végén, amikor nem kell kapkodni, el lehet menni kirándulni, sétálni, szóba lehet hozni ezt. Nem "letolós" stílusban, hanem úgy, hogy ők is megértsék.

Mások is élnek kicsi lakásban, de ettől még senki nem venné tudomásul, hogy két gyerek miatt, háborús övezetté válik az otthona. Másnak is lehetnek rossz napjai, vagy valami problémája, de ettől még nem zúdíthatja a dühét gátlások nélkül a testvérére sem, és másra sem.

A helyetekben egyébként én elvinném pszichológushoz a gyerekeket. Nem azért, mert baj van az "idegeikkel", hanem azért, mert -szerintem- emögött az örökös marakodás mögött, nem pusztán testvérharc van. Még ha örülnek is annak, hogy "nyugi" van, egy gyerek számára feldolgozhatatlan trauma, hogy nem kell az anyjának. Márpedig az, hogy az anyjuk lemondott róluk, és havonta megjelenik egyszer - gondolom, abban a lakásban, ahol korábban együtt éltek mindannyian - néha majdnem rosszabb, mint ha meghalt volna. A gyerekekben egy válás többnyire azért (is) okoz nagy megrázkódtatást, mert nagyon sokszor azt gondolják, hogy miattuk, az ő "rosszaságuk" miatt veszekedtek sokat a szülők, és emiatt váltak végül el. Az ember néha el sem tudja képzelni, hogy egy szemre "normális" nyugodt gyerekben, micsoda feszültségek, félelmek, és indulatok vannak még akkor is, ha az élete rendezett körülmények között zajlik végre egy válás után. Egy jó pszichológus, nektek is sokat tudna segíteni abban, hogyan kezeljétek a kettőjük konfliktusait, és a gyerekeknek is, hogyan dolgozzák fel magukban, és egymás közt ami történt.

2011. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!