Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Öt éves keresztlányommal van...

Öt éves keresztlányommal van baj, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly áprilisban meghalt a nagymamája,én ezzel hoznám összefüggésbe,azóta a székletét rendeszeresen visszatartja,rájön olyankor a hiszti aztán minekután elmúlik a görcs,ujra nevet,játszik tovább minha misem történt volna.

Az a legnagyobb baj hogy minden alkalommal a bugyiba is bemegy egy kis kaka. Minden másnap csak szenved,mert ahogy visszatartja,megkeményszik és már a dokik beigérték neki a beöntést is. Tehát se szépszóval,se ordibálva sehogy se tudunk rá hatni. Mi lesz így vele?

Többször volt emiatt a kórházba is.

Tudna valaki segíteni? S.O.S.

Válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 11. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Laevolac- szirup teáskanállal.A szekletet lazítj,teljesen homeos!

Ha tényleg a nagyi alálával van összefüggésbe,akkor gyermekpszichiáter.Szerintem tudna segíteni neki feldolgozni.

Kiabálással biztosan nem tudtok segíteni.

Növérem lánya 4 éves.Ö az oviban nem akar az ovónéni miatt kakilni.Ö is vissza tartotta aztán persze kinlódott.Növérem is adott neki ebböl a szirupból.Azt neki nem kell tudnia,hogy micsoda.Helyre jött töle.A széklete nem keményedett meg.Ès 3x is volt wc-n 1 nap.Azóta minden rrendben,napi 1xmegy .


Mindenképpen le kell ´vele nyugodtan ülni beszélgetni a nagyiról,hogy most ö az égböl figyeli öt!!!Nem hagyta öt teljesen itt!!!Ès a nagyi nem örül,hogy ezt látja.

Szerintem.

2009. márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk a kisfiam ilyen már legalább másfél éve. Nem feltétlen egy ilyen trauma okozhatja de persze nem kizárt. Nálunk pont egy fogzási időszak után jött a karácsony és a sok csoki. Tehát a hasmenés után egy kiadós székrekedés. Na akkor ez olyan mély nyomot hagyott benne hogy mennyire nehezen sikerült kakilnia hogy azóta sehogy se. Bár mit képesek bevetni hogy ne kelljen kakilni. Mi a tamarin lekvártol a levolakig mindent kipróbáltunk, még a vércsoport alapján is a táplálkozást. egy két ügyeletes okostojás írt fel kúpot. Szerinted mitöl retteg azóta is a fiam??? Mi 6 hónapig használtuk a guttalaxot, ezt tudta már javasolni a gyerekdokink. Azt mondta ha ez nem segíit akkor kórház és becsövezik végbélen keresztül és minde féle vizsgálatot meg kell hogy csináljanak. Na tudod ki teszi ki ennek a gyerekét ha egy szikrányi esély van más módszerre. Elkezdtük a guttalaxot. Sajnos tökre nem mindegy a mennyiség. Az ajánlott adagolás nálunk semmit nem ért. 2 évesen és 16 kg-os -an a 10 csepp volt a hatásos. Tökéletesen felhígítja a székletet és egy idő után nem tud vele mit kezdeni. Ha én este adtam be neki a 10 cseppet,azt másnap estig vissza tudta tartani. többet azért nem adtam neki mert sajnos hascsikarást okoz. Most 3.5 éves a drágám és max havonta 1 alkalommal kell guttalax. A többi kakilást megoldja a nélkül. Persze ha ne is merném fel a kakilás tünetetit továbbra is napokig visszatartaná,de ha látom hogy pingvinként totyorog vagy sokat fut akkor az nálunk a kaki jele. Határozottnak kell vele lenni különben kibujik a kakilás alól,és az hosszútávon brutális. Most 3-4 naponta tudom rávenni a kakilásra,és ez a régi 5-7-11 naphoz képest isteni. Ha hang nélkül kakil akkor megdicsérjük és jutalmazzuk. Persze nem édességgel,de ettől függetlenül azt is szokott kapni mert sajnos él hal a csokiért. Már tudja hogy ha sírva kakil soha többet nincs csoki,vagy ha a csoki miatt nyafog akkor előbb kakilnia kell. Szerencsére kompromisszum képes és így az én szivem se szakad meg. Tudnék brutális rémtörténeteket írni milyenek is a nehéz kakilások,de inkább nem teszem. Inkább csak bíztatlak hogy sok kitartással és figyelemmel jelenős javulás érhető el,persze a megfelelő hashajtó hozzáadásával. Ha nincs a guttalax mi kórházban kötünk ki mert a többi ilyen készítmény nem hatott. Szívből kívánok nektek sok sikert és kitartást. nagyon hosszú út előtt álltok.
2009. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat,remélem sikerül rajta segiteni,mert már nem birjuk nézni hogy szenved szegény.

Pszihologushoz is járt,de nem sokat segített.

Mi is kiprobáltuk a lekvároktól kezdve a gyümölcsökig mindent,de csak ne tartaná úgy vissza.

Várok még további válaszokat és tapasztalatokat.

2009. márc. 11. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az ismerősöm kislányával volt ez.Aztán a b.nőm kitalált neki egy nagyon abszurd,tök hülye mesét a kakáról..de ez bevált.Elmondta neki,hogy a bili a házuk,ott laknak u.h ki kell nyomni a popsiból h a kicsi kaka az anyukájával lehessen mert az anyukája nagyon szereti,mint ahogy én téged stb.

Tényleg nagyon vicces de ez használt!

2009. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a válaszom, remélem nem!

Mindenképpen pszichológushoz kell fordulni!!!Ranschburg Jenő: Pszichológiai rendellenességek gyermekkorban című könyvében részletesen olvashatsz a problémáról.

2009. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de sajna még mindég gond van,pedig már tényleg mindent elkövettünk!
2009. máj. 9. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!