Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki jogosult adni mentességet...

Ki jogosult adni mentességet osztályozás alól, időkedvezményt dolgozatnál? Nevelési Tanácsadó vagy Szakértői Bizottság?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
A Nevelési Tanácsadóba kell elvinni a gyereket, ahol adnak szakvéleményt, ez alapján kap mentességet az osztályozás alól (dislexia/disgraphia esetén magyarbó és idegen nyelvből kaphat, discalculia esetén matematikából). Biztosan szükség van rá? Mert a továbbtanulásnál hátrányt jelenthet.
2011. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Meixner Alapítvány szerint dislexia, diskalkulia, disgráfia, Szakértői Bizottság szerint csak alacsonyabb IQ.

Iskolát váltanánk (negyedikes) és szeretném, ha nem szenvedne ennyit.

2011. máj. 23. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha a gyermeked sajátos nevelési igényű (SNI-s), akkor felmentést kaphat az általam felsorolt tantárgyakból, illetve az iskolában speciális fejlesztő órákon vehet részt. A tantervi követelmény az ő esetükben csökkentett. Érdeklődj a Nevelési Tanácsadóban, és jelezd az iskolában, hogy a gyermeked SNI-s (a Nev. Tan. adjon róla igazolást) és akkor csak a minimális tantervi követelményeket kell teljesítenie. Ezt minden iskolának biztosítania kell, sőt az iskola honlapján is valószínűleg megtalálod az SNI-s tantervet. Remélem, tudtam segíteni.
2011. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

már ne is haragudj de én is fel vagyok mentve mégis 162 es az IQ a kettő nem függ össze az hogy az ocsmány matek típusfeladatokat nem tudom megoldani az nem jelenti azt hogy ne lenne átlagon felüli a probléma megoldó képességem.

egyébként ez nem a nevelési tanácsadó dolga. benne is van a nevében hogy csak tanácsad...

a szakértői bizottság vizsgálata kell ahol megállatják hogy milyen gyengesége van a gyereknek (ez nem az IQ ról szól)

Szóval a szakértői bizottság (mivel sokszor volt velük dolgom) 3 főből áll egy piszichologusból, egy gyógypedagógusból, és egy neurológusból ők állapítják meg a problémát az okokat és hogy az okok jelenleg is fenn állnak e és hogyan fejleszthetőek

2011. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Mint szülő, jogod, hogy kérheted a gyermeked szakértői vizsgálatát. A suliban adnak papírt, amit ki kell tölteni, pedagógusnak is és neked is.

Szakértői Bizottság állapítja meg az SNI-t.

Azért ne lepődj meg, ha érdekes dolgokat olvasol a szakértői véleményben. Én pedagógusként olvastam már néhány olyat, hogy megállapítottam, ezért kár volt annyit tanulni. Bizonyos pályán eltöltött év után az ember felismeri a disz-es eseteket, pláne magyartanárként, és nekem néha rendszertelennek tűnik, mi alapján dönt a bizottság.

Nekem kolléganőm küzdött évekig, hogy elismerjék a Meixner Intézet által adott szakvéleményt a szakértői bizottságban is. Végül sikerült. A fia főiskolás, informatikus, pedig idegen nyelv értékelés alól felmentett volt.

2011. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

05-28 16:08-es vagyok

Teljesen egyet értek az előttem szólóval vannak furcsaságok ebben a felmentős dologban de ennek leginkább a korruktció az oka (pénzért bármit ráírnak) ezért van az a rengeteg felülvizsgálat.

Bár azért az is vérlázító hogy a középiskolámban annak ellenére hogy a bizottság rendeletére gyógypedagógushoz járok heti rendszerességek, ahol teszteket oldok meg.

mégis havonta kitalálják hogy ezért meg azért érvénytelen a felmentésem, ezzel nem kis stresszt okozva.

2011. jún. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaja, Szakértői Bizottság.
2011. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!