Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lányom 8 éves elmúlt és első...

Lányom 8 éves elmúlt és első osztályos. Az iskola második hónapjától rendszeresen naponta bekakilt. Aztán két hét mentes napok akkor rendben volt! Utánna újra kezdődött! Már otthon is gyakori a probléma. Szakemberen kívűl hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Iskolában órán nem megy ki a wc-re! ha már baj van nem jelez elsunnyogja! többszöri figyelmeztetésre sem wc-re, otthon sem! nem zavarja az állapot el van a piszkos fehérneműben!! Segítsetek mit tegyek nagy már ehez!!
2011. júl. 5. 08:52
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Nem az iskola előtt nem igazán voltak ilyen súlyosak a problémák,mióta bekerűlt azóta kicserélték nem fogadja el az iskolai szabályokat és az otthoniakat sem! E miatt hordom a dokijához! Sokirányban tályékozottam és én magam is tanulok gyerekekkel kapcs. dolgokat nehezen tűri a változásokat. Komoly válásunk volt abban volt minden,az orvosnak is mondtam már a bajokat és ismeri is a gyereket de szerintem nem ő a jó ember erre a problémára hiszen nem hatékony! Tanárokkal együtt küzdünk a gyerekért! Néha nagyon ügyesen oldja meg a feladatokat és kezeli is magának a dolgot a gyerek de vannak iskolai napok amikor nem lehet kezelni!!valóban nem túl jó a közösség ahová jár de nem is mond el nekem mindent így eléggé nehéz.
2011. júl. 5. 14:00
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy iskolaváltás megoldaná a problémákat véglegesen és hatékonyan. Még akkor is, ha nem szereti a lányod a változásokat (amúgy ki szereti?). De ha jó közösségbe kerülne, sztem az is sokat lendítene.
2011. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim válasza:
61%

A Nevelési Tanácsadó egyenlő a nullával.Semmit se csinálnak.

AZONNAL MENJ EGY MAGÁN PSZICHOLÓGUSHOZ!

2011. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
Nem is tudom,de ilyet még nem hallottam soha.DE ettől függetlenűl én a gyerekemet a harmadik esetnél orvostól orvosig hordtam volna,mert akkor vagy így vagy úgy de valami nem stimmel.Mint írod,jársz vele orvoshoz(már)és az orvos mégis mit mond?Ennyi ídő alatt csak megállapitott valamit nem?Ez nem egy éjszakai ágyba pisi,ami egyszer egyszer előfordul,ez egy komoly probléma ami már ijesztő.
2011. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ki kell vizsgálni, hogy mitől kakil be, de annyit tehetsz, hogy végtelenül türelmes leszel hozzá, és soha nem szidod le ezért!!!
2011. júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Na és mi újság vele most a nyáriszünetben? Javult a helyzet? Vagy pont azért kérdezed most, mert nálad is csinálja, nem csak a tanító néniknél?
2011. júl. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Te hogy tudod kezelni ezt a dolgot? Van még türelmed hozzá?

Az biztos nem jó, ha megalázod. De beszélni szerintem azért csak kell róla, hogy ez a viselkedés az ő korában már nem helyénvaló.

Lehet, hogy elvinném egy kisgyerekes családhoz, csak úgy barákozni, beszélgetni. Talán ha látja, hogy a nála sokkkal kisebbek pisilnak, kakilnak pelenkába...

Lehet, hogy megpróbálnám elhívni az osztálytársait is játszani, vagy őt vinném el, hogy a nyáriszünet alatt ne essen ki a barátok társaságából.

Sok sikert és írj az eredményekről!

2011. júl. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
A lányom körűl folyamatosan vannak gyerekek vele egy idősek is és kissebbek nagyobbak is!közel laknak a volt férjem rokonai, és ott több vele egy idős rokon gyerek is van. Az a baj ha rá szólnak vagy figyelmeztetjük nincs szégyen érzete és annál jobban csinálja és ez a legnagyobb baj!! Valóban míg nem gondoltam mekkora a baj nem teljesen jól reagáltam, és sokszor beszéltem neki,hogy ilyen nagy lánynak nem szabad ilyet csinálni! De soha sem aláztam lelkileg hiszen egy ilyen gyerek sokat szenved a környezetétől!! Én úgy segítek otthon neki és ajánlom hasonló probrémákra amire mindenki azt mondta nagyon jó. Naptárt vezetek a hét napjait úgy jelölöm,hogy amikor mentes napok vannak pirossal,ha bajos napok kékkel és ha több a piros pontja ajándékot kap amit ő választhat.Amikor bajos napok vannak sokat beszélgetünk szeretném hogy érezze mindíg számíthat rám és megoldjuk együtt sokat dícsérni ha nem csinálja, idővel rögzűlni kell ennek az elvárásnak folyamatnak! Már elindítottam egy teljes kivizsgálási folyamatot a miskolci gyek-ben van ismerős ideg és neurológia szakorvos ez az első lépés ahová mennünk kell!Aztán tovább megyünk, szeretnénk elköltözni Szegedre de azért legyen stabíl a gyerek valamennyire, hogy új életet kezdjünk, mert túl sokan ártanak az ex férjem és családja illetve az anyukám sem túl jó hatással van a gyerek nevelésre úgyhogy van ami bőven befolyásolja ezeket a bajokat! Nyár van és meg kell oldani a bajt mielőtt kezdi az iskolát!! Sok erőt kitartást elszántságot és türelmet kell gyűjtenem hiszen én is ki vagyok migrénnel küzdök és sokat vagyok rosszúl ájulásig mennek a tünetek! valóban nem volt semmi hatása az eddigi terápiáknak és anyaként igazi kihívás ezeket megoldani hiszen mindennel egyedül vagyok nem támogat ebben senki! A tanácsadóban azt mondták tiltakozik az iskolai szabályok és társadalmi normatívák elvárások ellen, ezért ez a reakciója hiszen szabálytartási problémája már óvodában is gondot jelentett! Tehát én már évek óta küzdök a gyerek problémáival mikor mivel, de én is ember vagyok és elfáradok néha jó lenne valamiből erőt gyüjteni hogy tudjak teljes erővel segíteni a gyerekemnek!
2011. júl. 6. 08:44
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen lelki oka van a bekakilásnak. Semmiképpen nem szabad megszégyeníteni, mert ez további szorongást okoz nála és még többször be fog kakilni!

Szeretettel, empátiával kell megközelíteni a problémát, másképp nem megy.

Vigyétek el másik pszichológushoz, a Nevelési Tanácsadót meg felejtsétek el, mert semmi nem ér.

De a legfontosabb az, hogy otthon szeretet kapjon! Azt megkérdeztétek már a gyerkőctől, hogy miért tartja vissza a kakit? Akármit is válaszol, ne fenyítsétek meg, ne szidjátok, ne büntessétek, mert ez csak tetézi a bajt!

A bekakilás ilyen korú gyerekeknél mindenképpen szorongásos, stresszes tünet. Az okot és nem az okozatot kell kezelni!

Ha már jártok vele pszichológushoz, vigyétek el másokhoz is! Elvégre a gyermeketek a legfontosabb, nem?

Türelemmel, szeretettel és szakszerű segítséggel meg fog oldódni a probléma!

Addig is annyit tehettek, hogy szeretetet adtok Neki, mert erre van a legnagyobb szüksége.


26/L

2011. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Az utolsónak válaszolva teljesen igazad van és ha figyelmesen elolvastad a kommentemet akkor én is ugyanezt próbálom tenni, de abban a részében nem vagy figyelmes,hogy én EGYEDÜL nevelem a lányomat mint szülő az apja nem foglalkozik vele úgy mint egy apa! Mindíg azt mondja te vagy az anyja old meg te!!! Már én is utánna jártam feltétlen a dolgoknak és már alkalmazunk is ebből de már ezt is megírtam!!!Arra kérlek benneteket figyelmesen olvassátok sokmindent megírtam a témával kapcsolatban de köszönök minde jó tanácsot!!Azért is kérdezek minden irányban mert a GYEREK A LEGFONTOSABB!! Sokkal komolyabb szakembert kerestem mint a nevelési tanácsadó DR.Tarnóczki Margit gyermekpszichológus! Nagyon bízom abban, hogy együtt meggyógyítjuk a lányomat sem az anya sem a szakember nem hiányozhat ebből a folyamatból! Már én is nagyon tisztában vagyok azzal,hogy bántani semmiféleképpen nem szabad!!!! Sok energia szükséges de érte mindent meg kell tenni!
2011. júl. 6. 12:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!