Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet így bánni egy...

Hogyan lehet így bánni egy gyerekkel? Szerintem szörnyű!

Figyelt kérdés

Az van, hogy van a szomszédunkban két kisfiú, az egyik 8, a másik kb 3-4 éves.

A szüleik szerintem nagyon rosszul nevelik őket.

A gyerekek állandóan az udvaron játszanak, és ha csinálnak valami rosszat, a szülők egyből odamennek hozzájuk, és ordítoznak, és megverik őket.

Tegnap is mikor kint voltam a mi udvarunkban, akkor hallottam, hogy a nagyobb gyerek azt kiabálja, hogy: de véletlen volt anyu! (többször is)

Az anyja meg kiabált vele, aztán elverte! Hallottam, hogy csattant valami, többször is. Anyu azt mondta, hogy látta már párszor, ahogy a gyerekeket nadrágszíjjal (!) verik. Az udvaron. Átlátszó (ilyesmi : [link] ) kerítésük van, tehát az egész utca láthatja, ahogy megverik őket, és még messzebről is lehet hallani a kiabálásukat.

El nem tudom képzelni azt a szégyent, amit a gyerekek érezhetnek...


2011. aug. 24. 11:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
ne nézd hanem szólj a családvédelmiseknek!!!!Én is katam kiskoromba ha rossz voltam a fenekemre de ennyi.gyermeket nem szabad szar.á verni,a gyerek tölünk tanul.
2011. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

én a helyedben felvenném videóra amikor ordítozik a gyerekkel és megveri, majd besétálni a gyámügyhöz vagy a rendőrségre és megmutatnám, hogy az anyuka hogyan bánik a gyerekekkel.

Nagyon haragszom az ilyen szülőkre, most hétvégén is a párommal felmentünk sétálni a hegyekbe és ott volt egy pár olyan max 3 év körüli kis fiúval, a gyerek elejtett valamit az anyja meg se várta, hogy a gyerek felveszi-e vagy sem hanem elkezdet ordibálni de nagyon. Majd sétáltunk lefelé és ők is jöttek mögöttünk de gondolom a kis krapek elfáradt és megállt le akart ülni erre az anya, megint ordibált, mindennek elhordta.

2011. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is csaladsegitonek kene szolni. Ez nagyon szornyu. :(

En egyszer egy szupermarketben voltam szemtanuja egy esetnek. A gyerek el akart szaladni amig az anya valamit levett a polcrol. Az anya eszrevette es egy nagy ordiballasal visszarantotta, hatracsavarta a kezet ugy, hogy a gyerek lefekudt a fajdalomtol a foldre. Meg 2 eves sem volt a pici. :( Ott tartotta lent a foldon hatracsavart kezzel mikozben orjongott es ordibalt neki meg mindennek elhordta. Az emberek le voltak dobbenve. Egy ferfi ment oda (aki a felesegevel meg a kislanyaval vasarolt) es szedte ki a keze kozul a gyereket. Nagyon durva volt, utanna nem tudom mi tortent de remelem feljelentettek ezt a szemetet. :(

2011. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudhatod, mi van a csaladban, nem szabad egybol igy elitelni masokat. Neked van ketto gyereked? Nem hiszem....nekem egy 3 eves fiam van. Csak sejtem, milyen lehet kettovel. Az anyuka bizonyara a turelmetlenebbik tipus. Es biztos faradt is. Ha rajuk hivod a felugyeletet, mit varsz el? Hogy inkabb vigyek allami gondozasba oket, mert ez igy embertelen? En a fiam nem utom, mert egy 3 evesen nincs mit utni. De miota szulo vagyok, korantsem itelem el ilyen konnyen a masikat, mert fogalmad sincs, mi lehet a hatterben. Persze, nincs mentseg es ok arra, ha vslaki rendszeresen veri a gyereket, de biztosan tudod, lattad, hogy nadragszijjal verik, vagy csak hallottad? Van sok "kedves joakaro " ember:( egyszer megkerdezheted az anyukat, mibol all a napja, emlitheted, hogy szokad hallani, ha kiabal veluk, ha epp raersz, te is segithetsz kicsit szivesen... Ezzel lehet sehiteni, nem azzal, hogy gyerekvedelmiseket hivsz. Hacsak nem agyba-fobe veri oket.
2011. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem voltam olyan pofátlan, hogyha hallom, hogy bántják a gyereket, akkor még oda is megyek megnézni. Anyukámnak viszont elhiszem, mert ő LÁTTA, hogy nadrágszíjjal verik a gyerekeket. Miért találna anyu ilyeneket csak úgy ki? Én is hallottam, hogy csattant valami, és az biztos nem kéz volt.

2011. aug. 24. 15:43
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek bántalmazása bűncselekmény. Ha a szüleid tudomására jutott, kötelességük jelenteni a gyermekvédelmi szolgálatnál. Kérhetik az adataik titkos kezelését.
2011. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három gyermekem van 5 ,2 és 4 hónapos!!!Igen én is elfáradok,néha türelmetlenebb vagyok és igen elborul az agyam,de kimegyek a fürdőszobába és megcsavarom a törölközöt vagy megmosom az arcom,de nem a gyermeket verem.Ő végtelen velünk szemben.Én soha nem emeltem kezet egyikre sem,és mégis joneveltekHa rosszak akkor pedig rosszak!!!Gyermekek az a dolguk.A szülöi példa a mutató egy gyermek életében.Ha valaki szijjal veri annak a gyereknek még az államigondozás is jobb.Félelemben élni szőrnyü lehet!!!!!
2011. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor nem kellett volna gyereket szülni ha

csak azért szülte hogy megverje őket !!

2011. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,a világon több milliárd anyuka fáradt mégsem "kell" mindnekinek nadrágszijjal ütni a gyereket! Én biztos lépnék valamit,fentebb már leirták hová lehet fordulni.
2011. aug. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Teljesen igazuk van az előttem szólóknak, és még csak annyit tennék hozzá, hogy egyáltalán nem pofátlanság hogyha hallod hogy ütik a gyerekeket akkor odamész! Én még lehet hogy át is mentem volna és azzal a nadrágszíjjal megcsapkodtam volna az anyukát! Tegyél lépéseket!
2011. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!