Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a kisfiamra több szakember...

Ha a kisfiamra több szakember azt mondta, hogy figyelemzavaros, akkor automatikusan hiperaktív is, ha nagyon mozgékony?

Figyelt kérdés

Két különböző dologról van szó,vagy általában egyszerre figyelemzavaros-hiperaktív valaki?

Többen kihangsúlyozták,hogy ők nem mondanák rá,hogy hiperaktív,attól még,hogy figyelemzavaros és nagyon mozgékony,mert mint mondták a hiperaktívak nagyon "ösztönszerűen" reagálnak le mindent.

Csak kipihenten látták a kisfiamat reggeli órákban,nem látták,hogy mire képes fáradtan,vagy például egy bevásárlóközpontban,vagy ha ellent mondanék neki...

nem is az agresszíó ,hanem a kétségbeesett ordítózós sírás jellemzi és hiába nyugtatom,kérdem mi a baj,hogyan segítsek,azt mondja "Nem tudom mi a baj,csak nagyon rossz" .Valószínű nem képes szavakba foglalni,megfogalmazni saját magának.

Észrevettem,hogy annak ellenére,hogy az IQ-ját átlagosnak mondták nem mindig érti,hogy mit kérek,ilyenkor többször elmondom neki,megmutatom,nagyon feszültté lesz ilyenkor a tehetetlenségtől.


Most akkor végülis hiperaktív az én kisfiam ?


2011. szept. 18. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nem, nem hiperaktív automatikusan. a hiperaktivitás figyelemzavarral társul általában,de figy. zavarhoz nem kell hiperaktivitás.

Hamar elfárad a kisfiad, azért tör rá a sírás vagy agresszió, ez nem hiperaktivitás szerencsére.

A figy. zavar viszont jól fejleszthető, figyelj rá, hogy szoros napirendetek legyen, sok pihenéssel.

Vmilyen fejlesztő foglalkozásra kellene járnotok, mit tanácsoltak?

2011. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A figyelemzavar nagyon széles spektrumú,nem mindegyik gyerek hiperaktív,aki figyelemzavaros.

Ha többen azt mondták,hogy nem hiperaktív,akkor valószinüleg nem az,innen a cybertérből senki nem látja a kisfiadat.

Mennyi idős? jártok valamilyne terápiára,fejlesztésre?

2011. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megkezdtük a fejlesztést TSMT tornával és emellett hetente 1x foglakozik majd vele a gyógypedagógus,sajnos mindezt jó borsos áron,de ha valóban segít,akkor megéri majd.


Tudok még valamit tenni ?


Az ovi nem biztosítja a fejlesztést.

2011. szept. 18. 21:01
 4/12 A kérdező kommentje:

Még csak 5 éves.

Az oviban 3 évesen az első héten már szóltak annak idején,hogy gond lesz vele,már akkor kiszűrték,de csak másfél évre rá küldtek nevelési tanácsadóba,sajnos addigra nem változott semmi,tehát ugyanolyan nyugtalan volt és ugyanolyan nehezen volt leköthető.

Lehet,hogy a kora miatt sem mondhatják még rá,hogy "hiperaktív " az egyik szakember ezt mondta,de az egyértelmű sajnos,hogy elég rendesen figyelemzavaros.

2011. szept. 18. 21:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Jól írták előttem, a figyelemzavar nem egyenlő a hiperaktivitással. Írtad, az ovi nem biztosítja a fejlesztést.. Sajnos legtöbb óvodában nincsenek fejlesztőpedagógus végzettségű óvónők, így természetes, hogy nem ők kezdik valahogy fejleszteni a gyerekedet. Nincs nálatok nevelési tanácsadó? Ott biztosan találsz megfelelő szakembert, aki ingyen foglalkozna a kisfiaddal.. Most valakihez magánúton jártok? Ha megállapították a figyelemzavart, ingyen járna a fejlesztés, persze, ha kaptatok valami papírt a diagnózisról...

A torna jó, de magában nem elég. esetleg nincs a közeletekben Eyres-terápiával foglalkozó gyógypedagógus?

2011. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jártunk a nevelési tanácsadóba jó fél évig ,ott azt írták a szakvéleményre,hogy "a tünetei hátterében valószínű figyelmi problémák és idegrendszeri éretlenség sejthető" ,ketőnek számít az óvodai csoportban.

Az óvodai gyógypedagógus azt mondta ,mivel nincsen konkrét ráírva,hogy ő foglalkozzon vele,ezért nem jár fejlesztés...


Kénytelen voltam magánúton intézkedni a védőnőm segített,hogy kihez kell fordulnom ilyen problémával.


Magamrahagyottnak éreztem magam,mert az óvónénik végig azzal bíztattak,hogy csak járjunk a tanácsadóba és majd lesz fejlesztés,aztán bő fél év odajárás után pedig mégsem...így nem sok értelme volt odajárni,ha csak annyi nem,hogy ennyi idő alatt kaptunk egy diagnózist.

2011. szept. 18. 21:14
 7/12 A kérdező kommentje:

Az Ayres hatásosabb ,mint a TSMT ?


Mi TSMT-vel foglakozó gyógypedagógushoz járunk.

2011. szept. 18. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra és kérj egy olyan szakvéleményt, amin már a megfelelő szöveg áll! sajnos az óvónők nem utasíthatják a tanácsadót semmire, hisz egészen más intézmény. Igenis, jár az ingyenes fejlesztés, ezt nem vonhatják meg tőletek. Különben a nev. tanácsadó is figyelemzavart diagnosztizált.. csak azt kellene még ráírni a papírra, hogy ha van az óvodában fejl. pedagógus, akkor heti x alkalommal fejlesztő foglalkozásokra kell hozzá járnia. Nem értem, miért nem tették eleve... Már megint a bürokrácia..

Én óvónő vagyok, tanultam gyógypedagógiát is, de nem vagyok sem fejl. pedagógus, se gyógypedagógus. Az idegrendszeri fejletlenség kompenzálására az Ayres a legjobb, csak sajnos kevés ezzel foglalkozó szakember van.

2011. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A pszichológust akihez jártunk kérdeztem,hogy akkor ugye fejlesztést kap a gyerek az oviban,erre ő azt mondta,hogy ne a fejlesztést akarjam,csak szeressem ilyennek,fogadjam el így a gyermeket.

Olyanokat írt a véleményre,hogy az óvónénik legyenek nagyon türelmesek,ölelgesség,dícsérgessék stb.

Csalódott vagyok,hogy végül nem kap fejlesztést a kifiam,ez nem az óvónéniken múlott,hanem az óvodai gyógypedagóguson,aki azt mondta a papírt láttva,hogy erre nincs ráírva,hogy neki fejlesztenie kell.



Sajnos erős szorongásos tüneteket produkál újabban a kisfiam,körömrágás,alvászavar stb formájában.

2011. szept. 18. 21:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Az Ayres-terápia a szenzomotoros terápiák egy fajtája. Különböző játékeszközöket kínálnak fel a gyereknek, amelyek általában az egyensúlyérzékre hatnak (hinták, guruló, forgó eszközök). A terapeuta viszonylag kevés direkt irányítást alkalmaz, az eszközök kiválasztásával irányítja a gyereket.

A TSMT a "tervezett szenzomotoros tréning" rövidítése. Itt egy a gyerek állapota alapján egy előre megtervezett programot kell végrehajtani. Az eszközökben sok hasonlóság van az Ayres-szel, de itt egyértelműen a felnőtt irányít.

Hozzáértő kézben egyik se rosszabb a másiknál. Ha a gyereked képes együttműködni a TSMT-ben, ott a feladathelyzet elfogadtatása, a feladatok szóbeli megfogalmazása és így a megértés javítása hasznos "mellékhatás", ami miatt szerintem neki ez a megfelelőbb terápia.

És jól írták előttem, kérd a nev.tan.-ban, hogy írjanak elő fejlesztést a kisfiad számára. Ha már tanulási és magatartási és beilleszkedési zavart diagnosztizáltak nála (TMB, valószínűleg ettől számít két főnek a csoportban), erre is jogosult kell legyen.

De ha az óvoda ún. kognitív fejlesztést (aszal mellett végezhető emlékezetet, megfigyelőképességet stb. fejlesztő játékok, feladatlapok) biztosít a számára, amellett valószínűleg továbbra is érdemes lenne a mozgásfejlesztést is folytatni.

2011. szept. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!