Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 18 hónapos kislányom nagyon...

18 hónapos kislányom nagyon hisztis akaratos és durva lett, tanácstalan vagyok! Egy hónapja változott meg nagyon, előtte is hisztis volt, de nem ennyire. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Kislányom 18 hónapos, nagyon eleven izgő mozgó és nagyon hisztis! Kisebb korában nem lett elkapatva mégis nagyon megváltozott. Akaratos, ha nem úgy van valami ahogy Ő szeretné, csapkod, sikogat, hisztizik, megfeszíti magát. Imádja a gyerekeket, eddig mindig szeretettel ment feléjük ölelés puszi, viszont mostanában már ha valami nem úgy van ahogy azt ő szeretné megcsapja a másik gyerkőcöt, sőt a hétvégén megharapott egy nála idősebb kislányt, mert ő mindig ellent mondott neki. Hogy jut ilyen az eszébe? Tőlünk ilyet nem lát, mi se harapdáljuk még csak viccből se, más gyerektől se láthatott ilyet. Nagyon tanácstalan vagyok, nem merem így közösségbe, gyerekek közé vinni! Mit tanácsoltok?
2011. okt. 5. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, fiam 16 hónapos, kb 1 hónapja vettem észre, hogy ha valami nem tetszik neki, harap, persze én mindíg mondtam neki nem szabad, anyának fáj, kb 2 hete elkezdte, hogy már másokhoz is úgy fordul , ha nem úgy van valami ahogy ő elgondolja. most voltunk 3. bölcsibe, és mondtam a gondozóknak, hogy ez van, figyeljenk rá, és mondták, hogy nem gond, figyelnek rá. 6-an vannak egy csoportban max, családi napközi, szóval tényleg oda figyelnek rá, és azt modnták, az 6 gyerekből 4 ilyen a másik kettő csak azért nem mert még 12-13 hónaposak. ők ehhez még picik. Ez egy ilyen korszak, kezdenek öntudatra ébredni, kezd akaratuk lenni, és csak ezzel tudják kifejezni a nem tetszésüket. de egy a lényeg, hogy mindíg résen kell lenni, és ha ilyen történik, akkor szépen legugolva elmagyarázni neki, hogy ez nem szabad, fáj a másiknak, neked is fájna. Megértik, és majd leszoknak róla, nem szabad nem tudomást venni róla. Nagyon rendesek voltak, és tényleg elmagyaráztak mindent. És mondták nem gond, ez ilyen időszak. Szóval türelem, és magyarázás.

Múlt héten voltunk baba mama tornán, és az egyik kislány nem akarta elengedni a játékot, és a fiam, csak kezdte a harapást, én azonnal szóltam neki, nem szabad, fáj a kislánynak, simogasd meg, kérj bocsánatot, buta dolog volt, és megsimizte a kislányt, de az anyukája, komolyan, mint a véres rongyra úgy nézett a gyerekemre, de hangsúlyozom nem harapta meg, csak akarta, de én egyből ott voltam, mert fel vagyok ezekre készülve, és én ezt nem értettem, mert ott voltam, rászoltam, nem engedtem, akkor miért kell így bánni a fiammal. De persze a barátnőm is ott volt, és mondta, hogy más anyukák mosolyogtak a kislány anyukáján, hogy mekkora feneket kerít a dolognak. Meg kell tanulniuk közösségbe élni, mert idáig anyucival voltak otthon, és ott minden az övék volt, de mostmár közösség kell nekik, és ez ezzel jár. Fel a fejjel nem vagy egyedül, és menjetek közösségbe, és figyelj rá, meg kell tanulni:-) és megfogja, mert te is egy figyelmes lelkiismeretes anyuci vagy!

2011. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, és tőlem sem látott ilyet a fiam(egyedül nevelem így pláne), nincs veszekedés, hangoskodás, és ő is ezelőtt egy minden gyerekt, ölelő, puszilgatós kisfiú volt, ment boldog boldogtalanhoz, és ölelte át, puszilgatta.:-) szóval hasonló karakter, mint a te lányod:-)
2011. okt. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
dackorszak, minden gyerek átesik rajta teljesen normális
2011. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,kicsit megnyugtattál!Igen sajnos vannak olyan anyukák akik érdekesen reagálnak egy egy esetre!

Akkor kitartást nekünk,köszönöm,hogy megosztottad a Ti esetetek:)!

2011. okt. 5. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!