Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kislányunk 5 éves, és sehol...

A kislányunk 5 éves, és sehol nem hajlandó ott aludni (nagyszülők, unokatesók) már fél éve. Nagyon sír, és nincs szivünk otthagyni. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Előtte nem volt gond ilyesmivel, de mostanában olyan hisztit csinál, hogy hihetetlen. Próbálkozunk, de anyóséknak sem jó, hogy órákig sír a gyerek utánnunk. Azt mondja, hiányzunk neki. Járt igy más is?Nagyon anyás, de ez nam megoldás, hogy hagyjuk.
2009. máj. 2. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Még kicsi, most éppen olyanja van, hogy rátok van szüksége, talán fél nélkületek. Szerintem nektek kell hozzá alkalmazkodni, nem hiszem, hogy ez túlzott elkényeztetés. Ha most azt látja, hogy hallgattok rá, figyelembe veszitek az ő kívánságát, akkor később is bizalommal lesz irántatok, és majd ott lehet hagyni. Most ne erőltessétek.
2009. máj. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsi kora óta rendszeresen aludt a mamánál, hol az egyiknél, hol a másiknál. Az oviban sincs gond.Egyszerűen nem értem, miért csinálja. 15 hetes vagyok a másik babucival, és néha jól esne egy kis pihi.
2009. máj. 2. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy testvérféltékenység: nem akarja, hogy az új jövevény otthon lehessen veletek, miközben őt elkülditek. Valahogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjomn módra kéne megoldani a pihenésedet, esetleg a rokonok jöjjenek hozzátok, már ha van hely. A párod nem tudom, mennnyire veszi le rólad a terhet. Előbb-utóbb elmúlik ez az állapot, de az nem jó, ha a nagyobb haragudni fog a testvérére. Ha még kicsit nő, meg is lehet neki magyarázni, hogy te őt is nagyon szereted, de néha szeretnél egy kicsit pihenni. Esetleg lehet olykor-olykor "csak vele" programot csinálni, amikor kisajátíthat magának, ehhez persze a rokonok segítsége kell.
2009. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia, a pici még a pocimban van. 15 hetes vagyok, és a kislányom fél éve csinálja a patáriát.Ez valami más. Teljesen ki akar sajátítani magának bennünket.Sehová nem tudunk menni nélküle.:(
2009. máj. 2. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor vissza az első válaszomhoz.

Tudja, hogy útban van a testvér? Vagy ha nem is tudja, akkor is érzi. Lehet, hogy már előre fél, hogy elveszít miatta. A nagyszülők nem tudnak hozzátok elmenni vigyázni rá, hogy ti kiszabaduljatok egy kicsit? Először csak rövid időre, mondjuk egy órára, úgy hogy megmondjátok neki, hol lesz az óramutató, mikor jöttök, aztán később, ha látja, hogy rendben visszajöttetek, akkor egyre hosszabb időre. De ne éjszakára, mert az nem jó, ha felriad és nem vagytok ott. Először lehet, hogy sírni fog egy kicsit, de a saját környezetében, a saját játékaival, a nagyszüleivel játszva hamar megnyugszik, jobban, mintha ti hagynátok ott máshol.

Másik variáció: óvodás barátnőjénél hagyni előre megbeszélve, hogy majd jöttök érte. Biztos van olyan szülőtárs, aki elvállalja. Esetleg elviheti a két gyereket valahova.

Még írhatsz, hogy működik-e.

2009. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szia, hát megpróbáljuk.köszi
2009. máj. 3. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a valószínű, hogy egyszer, az első ilyen problémás elválásnál megijesztett benneteket a sírással, aztán a következő próbálkozásokkor érezte rajtatok a hezitálást, és hogy mennyire aggódsz otthagyni. Aztán lehet félreértve ezt a te szorongásodat, úgy értelmezte, hogy valamiért nem kellene mégsem ott maradnia máshol, elválnia tőletek estére.


Aztán mára már automatikus válaszreakció lett a sírás arra, ha ott akarjátok hagyni. Érdemes annak a szülőnek vinnie, aki nem mutatja ki annyira az érzelmeit, általában az apukák sikeresebben adják így le a gyermeket a rokonoknál. Érdemes megpróbálni majd úgy, hogy esetleg a párod egyedül viszi. Ha az utóbbi pár alkalom mind a nagymamánál síráshoz kapcsolódik, akkor lehet most valaki másnál kellene először, hogy aludjon. Persze szintén olyan helyen, ahol szeret lenni. Ilyenkor tudnia kell, hogy másnap mentek érte, de nem szabad, hogy azt gondolja, hogy ha eleget sír, akkor futnak érte. A szeretetet nem az mutatja. Biztonságban van a rokonnál is, ezt kell megértetni vele, és egyet kell aludni és találkoztok. Határozottnak kell lenni.

A rokonnál esetleg meg lehet lepni egy új saját ágyneművel, takaróval, amit akkor használhat amikor ott alszik.

2009. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez tök normális. Én is ilyen voltam(vagyok). A legvalószínübb az, hogy amíg kicsi volt gondolom csak Ő volt a központ. Most, hogy nagyobb nem kell szoptatni otthagyod nyugodt szívvel a családnál. Ha nem érzi, hogy hiányolod megijed, hogy örökre otthagyode, úgyhogy szrintem az jó megoldás, hogy otthagyod délelőtt, visszamész délután, elmész beszélsz vele telefonon, aztán meglátod mi lesz.
2010. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!