Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A testvérféltékenységre van...

A testvérféltékenységre van bevált praktikátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 évesen kapott kisöcsit,aki most 5,5 hónapos.

A nagy fiam 3 hónapja kezelhetetlen,az óvónő is panaszkodik rá,itthon dühkitörései vannak.

Nagyon megváltozott negatív értelemben.

Mit tehetnék?

Amikor nőtt a pocakom,felkészítettük,nagyon büszke volt,hogy neki is van kistestvére.


2009. máj. 4. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos természetes reakció. egyenlőre nem tud mit kezdeni a tesóval. nem érti miért kell vigyázni rá, miért nem lehet vele játszani. nálunk nincs 2 év se. az első 3 hónap jó volt. aztán folyamatos hisztis rohamok, visszafejlődés. most 15 hós a kicsi. imádják egymást, eljátszanak. azt mondanám, kezd rendeződni, tlán elfogadta a helyzetet. igaz verekszik néha ok nélkül. igyekeztem többet törődni a nagyobbal. a büntetés csak rontott a helyzeten. bevált módszer ha dícsérem amikor ügyes, és ha rosszat tesz, akkor azt mondom, h nem szeretem, mikor ilyen rossz vagy. nem büntetem, otthagyom, hadd sírja ki magát. max fél perc múlva rájön, h fölöslegesen hisztizik. lenyugodva odajön, és megy minden rendesen.de nálatok még várni kell, h összeszokjanak, h nagyobb legyen a kicsi és tudjanak egymással mit kezdeni.
2009. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez természetes,de tudsz rajta kicsit válotoztatni,ha pl. amikor a kissebbik alszik akkor csak a nagyobbikkal foglalkozol.Apuka is besegíthet vagy vki,hogy az oviba pl. csak te mész érte néha.Ilyenkor kicsit többet kell a nagyobbal foglalkozni.Nem könnyű.
2009. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!