Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az, hogy a kisfiam...

Miért van az, hogy a kisfiam csak és kizárólag olyan dolgokkal tud foglalkozni amit nem szabad?

Figyelt kérdés
Most volt 1 éves, játékaival nem játszik,csak olyan dolgok érdeklik, ami tilos.pl.: Wc-t pucol,késeket szed elő a fiókokból, tépi a könyveket,kiönti a sót, meg amit elér, amit nem ahhoz felmászik, csak az érdekli amit nem szabad.
2009. máj. 7. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes dolog minden gyereknél, hogy azok a dolgok érdeklik amit nem kap meg. Sokkal érdekesebb mint a megszokott játék. Ami veszélyes, vagy nem neki való el kell zárni, vagy olyan helyre amit nem tud elérni még úgy sem hogy felmászik érte. Mondjuk a lábos, fakanál, műanyag edény szerintem nem gáz ha azzal játszik, de a kés persze már az. Lehet kapni műanyagból ajtóra és fiókra szerelhető zárakat amit nem tud ki nyitni. A másik amire gondolok, hogy ezekkel akar játszani, mert ott van a közeledbe és ott ezek a számra elérhető "játékok" . Adhatsz neki régi könyvet amit nyugodtan tépkedhet.
2009. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
1 éves korban éppen ez a természetes egy kisgyereknél. Tudom, hogy most nem könnyű egész nap elviselni ezt a "szenvedélyt", de éppen ez az, ami most a fejlődését szolgálja. (Van Benjamin Spocknak egy könyve, ami éppen ezzel is foglalkozik.) Az én kisfiam is nemrég múlt 1 éves, de már teljesen belefáradtam a sok tiltásba. Már legtöbbször csak felkapom és elviszem máshova. Persze visszamegy, de megpróbálom derűsen, megmosolyogva szemlélni a dolgokat. Már amit lehet. Már csak nevetem, hogy a WC kagylóban mossa a ruháit, naponta 2-3 edénynek leveri a zománcát, vagy eltöri, felfelé mászik a padláslépcsőn, iszik a macska tányérjából... Most is az egész teste tele van kék-zöld foltokkal. Horzsolás is mindig van. Hát próbáld meg derűsen felfogni, biztos eleven, életrevaló gyerkőcöd lesz.
2009. máj. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj neki olyan helyeket amit nem gond ha kipakol,így előbb-utóbb megunja.És az pláne érdekes neki,hogy tiltod tőle.
2009. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk voltak olyan fiókok a szobában és a konyhában is amibe csak neki való dolgok voltak és a konyhaszekrénybe is olyat pakoltam alulra amit nyugodtan ki pakolhatott.
2009. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A pasikat mindig az izgatja legjobban amit nem kaphatnak meg.(bocsi ,vicc volt)
2009. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ádám és Èvának lehet ezt megköszönni.-az eredendö bün--lázadás-(...)

A jót taníttani kell ,a rossz viszont sajnos mindenkibe bele van kódolva.

2009. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk is hasonló korú a gyerkőc, de én pl nem engedem hogy a vécében turkáljon vagy könyveket tépjen szét akkor se, ha ez életkori sajátosság. Mondjuk a vécében nem fog később turkálni, ezt hamar kinövi, de a könyveket tisztelni kell. Nálunk van pár szabály, amit tutira nem szabad (ilyen még a vezetékkel való játék, vagy ami még nagyon veszélyes). Sok mindent engedek neki kipróbálni úgy, hogy ott vagyok vele, sok mindent nem engedek neki akkor se, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Tanulja meg, hogy vannak szabályok. Persze megy a hiszti ha valamit nem tehet meg amit nagyon akar, de meggyőzöm, vagy elmegyünk és keresünk valami mást amit kipróbálhat.
2009. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért csinálja mert tudja hogy nem szabad,és így rá figyelsz.Ha mindig csak a negatív dolgok miatt figyelnek rá mindig azt fogja csinálni.Inkább el kell terelni a figyelmét,ha mindig szidják a tilos dolgok miatt akkor látja hogy így figyelnek rá.A könyveket ki lehet cserélni olyanokra amik kemény anyagokból vannak,és így nem tudja eltépni.A szekrényekre ki lehet rakni a játékait,az nem fogja érdekelni és békén hagyja őket.A túl sok tiltás sem jó mert csak azt éri el az ember hogy már tudni sem fogja a gyerek hogy mit szabad és mit nem.Az igazán tilos dolgokat meg kell magyarázni hogy miért veszélyesek.
2009. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!