Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy magyarázzam el hogy...

Hogy magyarázzam el hogy tanulni kell!?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1.osztályos,a matek eléggé döcög neki.Itthon szoktunk gyakorolni de sokszor veszekedésbe torkollik mert nem akarja csinálni!Próbáltam hogy eltiltom bizonyos dolgoktól vagy ígértem valamit,de egyszerüen nem hajlandó.Tudom hogy tud számolni csak lusta gondolkodni!
2009. máj. 14. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Próbáld meg játékosan.

Pl a tálban x szem eper van, valamennyit odaadsz neki, és megkérdezed, hogy mennyi maradt a tálban. Aztán ha jól válaszol, megeheti az epret.

Vagy ha mentek vásárolni, mondd, hogy a kedvenc csokijából egy mennyibe kerül, és ha megmondja, mennyibe kerül kettő vagy három, akkor veszel neki.

2009. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
nem tudom mióta tart ez így nálatok, talán az segíthetne ha beosztjátok az időt. Például ha hazajön egy órát hadd csinálja azt amit szeretne aztán egy óra tanulás. Fontos hogy légy mindig nyugodt és türelmes ha nem megy neki vagy épp dacol valami ellen. Ha tombol az én fiam mert már nem akar tanulni hagyom hogy lehiggadjon és bármit is akar nem engedek neki. Tudja hogy előbb utóbb úgy is meg kell csinálnia a leckéit. Ha elhatározod hogy amíg nincs kész nem csinálhat semmit, ne gondold meg magad, tarts ki amíg csak kell. Már okos gyerek tudja hogy mikor mit érhet el. Türelem és kitartás.
2009. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

A saját gyerekeddel veszekszel ezért?

Nem ő a legfontosabb a világon?

Türelem,szeretet !

Találj ki vmit amivel inspirálod.

Az én lányom most érettségizik.Jó tanulo de örül h vége van a sulinak.

Még 12 évig kell inspirálnod őt valamivel!

Ne utáltasd meg vele az elején.

2009. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elég nehéz nem veszekedni mikor mondom neki hogy gyakoroljunk,erre ő azt mondja hogy nem,akkor veszekszek vele és kb.max egy fél oldalt hajlandó megcsinálni!Már ki vagyok hogy csak Ő ilyen gyerek aki nem szeret tanulni?
2009. máj. 14. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Bocs de inkább neked van szükséged ,segitségre.

A Te faladatod h megszerettesd vele.

Ez olyan fura számomra.Emlékszem én mennyiszer és hány modon tanultam a lányommal. Több fajta korreptanárt is fogadtam mellé.Szóval ez nem fekete vagy fehér.

SSzülő vagy ez a dolgod.Szeresd,tanitsd.

Mi lesz majd ha negyobb lesz és az élet más területein kell segitened neki?

2009. máj. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsó válaszolónak iaza van, nem tudom miért kell lepontozni. Nem veszekedni kéne szegény gyerekkel, mert akkor már most első osztályban úgy megutálja, hogy később ennél százszor rosszabb lesz. Ha nem bírsz vele, vidd korrepetálásra, ott biztos nyugodtabbak vele és ha kifog vmi értelmes embert még talán meg is szereti.
2009. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Beszéljétek meg, hogy minden másnap lesz gyakorlás. Vasárnap mindenképpen hagyd pihenni! Elég, ha napi fél oldalt gyakorol, de akkor kedvvel tegye! Nekem is van iskolás gyerekem, akinek nem mindig van kedve gyakorolni, de hozzá kell szoktatni, hogy legalább egy napi 15 percet foglalkozni tudjatok a matekkal, ha nehezebben megy neki. Én szoktam neki írni feladatokat egy külön füzetbe, arra lehet pontot szerezni, már annak is örül, ha majdnem eléri a maximális pontot, még a jutalom sem érdekli. Vegyetek valami fiús füzetet, abba számolgasson, valamint lehet kavicsokkal, gesztenyével, száraztésztával, ami picit játékosabb formája a tanulásnak. Nagyon jó foglalkoztató füzeteket lehet kapni. Én szoktam venni a Tesco-ban, valamint megvesszük a Tappancsot és más suliban rendelhető foglalkoztatókat.

Itt a neten találtam:

[link]

2009. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi is szoktunk gyakorolni külön füzetbe már ha hajlandó megcsinálni!Vannak itthon nekünk is tappancs meg hasonló feladatlapok,csak az a baj hogy szerintem lusta gondolkodni,de ez talán nem rossz ötlet hogy minden másnap!Ki próbálom
2009. máj. 15. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt rontod el,hogy ráerőszakolod magad és veszekedsz vele.Ha nem akarja,akkor hagyni kell neki időt és nem rögtön tanulni.Egy kicsit vedd játékosabbra mert egy életre megutáltatod vele a matekot is és magad is.Apám ugyanezt csinálta velem,nyüstölte belém a matekot elsőben,ordított ha nem értettem valamit.Az eredménye az lett,hogy megutáltam a matekot és ő sem lett a szívem csücske(bár nem csak e miatt).

Suli után hagyj neki 1 órát játékra és egy kis szunyára.Utána játékosan magyarázz neki.Összeadás és kivonás van nekik ebben az évben,menni fog sztem,magyarázd el mondjuk sütés közben,ha szereted bevonni a házimunkába.Mond h adj nekem ennyi és ennyi ezt s azt.Vagy ha van kedvenc meséje gyakoroljatok azzal.A kissrácok imádják a harcos meséket pl. Naruto.Akkor kérdezz rá,hogy hány klónt kell létrehoznia ahhoz Narutonak,hogy Sasukét legyőzze XD vagy vmi hasonló.A lényeg,hogy fel keltsd az érdeklődését és ne erőszakold mert abból csak disznótor lehet:S

2009. máj. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik gyerek sem szeret vagy legalábbis nem a kedvence a tanulás de nem csinálhatod meg helyette mert soha sem tanulja meg.Teljesen igaza van az első hozzászólónak probáld játékosan csinálni lehet hogy kinövi azt hogy nem akar tanulni mert ha még csak első osztályos akkor képzelheted hogy az ovi után ahol játszhatott nehéz neki átállni a tanulásra probáld szép lassan játékosan.
2009. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!