Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ilyen a tipikus hiperaktív...

Ilyen a tipikus hiperaktív gyermek, mint ezen a videón?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 17. 12:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Bizony...létezik olyan gyermek aki egészséges,jól alkalmazkodik,jól szocializálódik ,holott esetleg nem is olyan optimálisak a családi körülményei ,mint annak aki kezelhetetlen,agresszív .


Nem nevelésfüggő az ilyen fokú agresszivitás mint a videókon.


A számítógépes kamaszfiúnak valamilyen nagyon komoly problémája lehet,ami már túlmutat egy átlagos hiperaktivitáson.


Szerintem a kisfiú a másik videón pedig lehet,hogy évekig nem megfelelően ,az állapotának megfelelően volt nevelve,talán a szülők nem tudták,hogy mitől olyan amilyen,emiatt ennyire nagyon súlyos az agresszivitás nála.


http://www.youtube.com/watch?v=dXuqq87PokQ


Például ezen a videón a megfelelő hozzáállásnak köszönhetően GERGŐ nagyon jól alkalmazkodik.Nem tűnik súlyos esetnek,holott oviban a 3. helyen tudták elfogadni annyira kifejezettek voltak a tünetek.

2011. dec. 17. 20:12
 12/21 anonim ***** válasza:

"nem nevelésfüggő"


na neeeee, nehogy bemagyarázd már akár nekem, akár magadnak, hogy a nevelésnek semmi köze sincs ahhoz, hogy ilyenné váljon a gyerek!!! Ne áltasd magad, a nevelésnek 80%-ban van szerepe abban, hogy a gyerek milyen személyiségű. Ezt nm én állítom, hanem szakemberek.

2011. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

egyik korábbi vagyok, egyet értek utolsóval!!


Azért érdekes, hogy ez a hiperaktivitás kb azóta egyre sűrűbb, mióta terjed a liberális nevelés, hogy soha nem szabad hangosan beszélni a gyerekkel, illetve nevelő célzattal ráütni.

Pár év múlva már nem is lesz nevelés, csak még több hiperaktív gyerek??

Amúgy persze hogy túlmozgásos, agresszív egy gyerek, akinek nincsenek megszabva a korlátok...

2011. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ti már csak tudjátok kedves utolsók!

Régen is voltak hiperaktív gyerekek, csak akkor nem ilyen szépen fogalmazták meg, egyszerűen leírták őket. Egyre több? Még az is meglehet. Egyre nagyobb a szenny a világban, egyre több a problémás terhesség, problémás szülés. Ezt nehéz elképzelni ugye? Nyilván az ételallergiát is beleneveljük a gyerekbe, mert az is "több" a jelenben, mint a múltban. Vagyis pontosabban többet beszélünk róla, több mindenkinél diagnosztizálják. Ugyanúgy, mint a hiperaktivitást és még sok mást.

2011. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"Ne áltasd magad, a nevelésnek 80%-ban van szerepe abban, hogy a gyerek milyen személyiségű"


Biztosan igazad van (20 % akkor ezek szerint ,hogy a magzati életében erősen dohányzott a vér szerinti anyuka és emiatt nagyon kis súllyal,dysamturitassal született a kisfiam),ezért mutat javuló tendenciát a fiam annak ellenére,hogy figyelemzavaros,egyre jobban együttműködik,egyre jobban leköthető ,a nevelésnek fontos szerepe van ebben,kaptunk segítséget a pszichológustól,hogyan kell bánni egy figyelemzavaros gyerekkel(enélkül nem úgy tolerálnám a dolgait,főképp azokra gondolok amikről nem tehet:túlmozgásos,nyugtalan ,viszont ez nem azt jelenti,hogy nincsenek elvárások,korlátok,bűntetés,ha meg sem próbál együttműködni,szerencsére egyre ritkábban fordul elő ,össze nem lehet hasonlítani az egy évvel ezelőtti önmagával) és valószínű ahelyett,hogy javulna ,csak romlana a magatartásprobléma.

Sok pénzt költöttem az elmúlt fél évben a fejlesztésére,kezdenek megtérülni a mozgásterápia és a gyógypedagógus által tartott foglakozások is,nagyon dícséri a szakember,hogy együttműködik,aranyos.

Itthon sokat feladatlapozunk,hosszasan leköthető,imádja,ügyesen oldja meg a korosztálya számára készített feladatlapokat,én már belefáradok agyilag,de ő még egy feladatért könyörög.

A rajzai hatalmas javuláson mentek keresztül,mikor augusztusba mentünk a felmérésre a gyógypedagógushoz,csak kriksz-kakszot rajzolt,most meg azt mondta a gyógypedagógus,hogy teljesen a korosztályának megfelően rajzol,most ,hogy sokat vagyunk bent sokat rajzol,gyakorol,gyönyörű,aprólékos,nagy gonddal,részletességgel rajzol.


Régebben azt hittem,hogy elég lesz,ha szeretem és úgy nevelem ahogy engem neveltek gyermekkoromban a szüleim(problémamentes gyerek voltam,nagyon jó tanuló,nagyon alkalmazkodó) ,aztán rá kellett döbbennem ,hogy nem lesz elég az a tudás amivel én rendelkezem,hogy jól,az állapotának megfelelően neveljem,mert lehet ,hogy én elfogadtam teljesen olyannak amilyen,de a közösségben már nagyon zavaró az állandó mocorgása,ugrálása).

Nagyon haragudtam az óvónőkre mikor nevelési tanácsadóba küldtek bennünket (én azt gondoltam van egy örökmozgó kisfiam,aki nem tud megülni,ő ilyen és kész),de ma már tudom,hogy az lett volna a hiba,ha nem teszik ezt,mert nem derül fény arra ,hogy figyelemzavaros a kisfiam és nem kezdődhetett volna meg a számára szükséges speciális fejlesztés,nevelés.

Ha ez nem így lett volna elképzelhetőnek tartom,hogy sokkal kevésbé fogadnám el így a kisfiamat (ha nem tudom miért olyan amilyen,nem tolerálom úgy az állapotából adódó viselkedést ,emiatt folyton bűntetetem,bizony minden apró javulást,erőfeszítést értékelni kell ,ugyanakkor pedig szigorú korlátoknak kell lenniük a legfontosabb dolgokban) és emiatt akár ott is tarthatna viselkedésben mint a kérdésem alatt lévő videóban szereplő kisfiú,akinél már nagyon súlyosak a viselkedésproblémák.


Ami még zavaró az a hatalmas mozgásvágy (a bútorokon ,kanapén,ágyon ugrálás folyton) ...ha ez nem lenne,akkor minden javulóban van,megnyugtatóan alakul,remélem ez is majd alábbhagy.


A mozgásterapeuta szerint nem szbad megakadályozni a mozgásban,sőt amennyit lehet hagyni kell mozogni,elől kell hagyni neki trambullint,matracot,mert öngyógyít a sok mozgás által.


Adott gyereknél,adott alaptemperamentumból,alap képességekből igyekszem a legjobbat kihozni .

2011. dec. 18. 00:38
 16/21 A kérdező kommentje:

"Amúgy persze hogy túlmozgásos, agresszív egy gyerek, akinek nincsenek megszabva a korlátok..."


Már miért lenne az a gyerek túlmozgásos akinek nincsenek megszabva a korlátok?

Hiszen ez is egy temperamentumbéli sajátosság,hogy az egyik gyerek ,nyugodt ,szépen megül,a másik pedig igényli a több mozgást.Amelyik nyugodt,annak ha nem szabsz korlátokat akkoris ülve fog maradni.

Életkori sajátosság is egyrészt az ovisoknál,hogy nagy a mozgásigényük,mivel az idegrendszer fejlődéséhez is szükséges a sok mozgás ,amelyik pedig kifejezetten "túlmozgásos" arra azt mondja a TSMT mozgásterapeutája a kisfiamnak,hogy öngyógyítás miatt szerzi be magának azokat a mozgásformákat amelyekre szüksége van ahoz,hogy javuljon a figyelemzavara.

Persze rendkívűl zavaró,ha olyankor sem képes megülni amikor az nagyon elvárható lenne(családi ebédkor a hugom fiai szépen végigülnek,az én kisfiam percenként feláll,ebben is azért van egy pici javulás a régebbihez képest,mert egy éve még ennyire sem üllt meg mint most),vagy egy óvodai csoportfoglakozáson,vagy később az iskolában.

DE ezt nem direkt bosszantásból csinálják a figyelemzavros gyerekek,hanem az állapotukból adódik,hogy nem köti le őket semmi,az evés pláne nem,általában sovány gyerekekről van szó.


Az agreszivitás sok mindentől lehet,lehet a családban látott nagyon rossz példa,elintézési mód is.


Egy figyelemzavaros gyerek agresszív lehet attól,ha ő nem direkt csinálja ahogy viseledik,,emiatt bármit tesz ,azt hallja " már megint mit csinálsz,maradj már nyugton,már megint tönkretetteél valamit ".

DE ha még nagyon elfogadó is a légkör az én kisfiamnál régebben jóval gyakrabban,de még most is előfordul ,hogy szeretne valamit játszani ami nem sikerül neki azonnal,emiatt egy perc alatt tehetetlenül elkezd kiabálva sírni,nehezen tudtam rávezetni,hogy nem sírni kell,meg dühöngeni,hanem szólsz drága fiam anyádnak és együtt kitaláljuk a megoldást.

Most már ha el is sírja magát én szépen nyugodtan szólok neki,hogy ne sírjál,tudod ,hogy segítek,mond csak mi a baj...

Ha követel valamit,akkor is szólok,hogy "mond úgy,hogy légyszives anyu" elértem nála,hogy átvált ilyenkor és szépen kér.


Ha csúnyán beszél (azt még elnézem neki bűntetés nélkül,ha esik a hós-igazgatós butaságot ismételgeti,bár ezért is szólok neki),a bűntetőfotelba kell mennie gondolkozni,ettől nagyon tart,nagyon utálja,ahogy beül,már sír,hogy ő nem direkt beszélt csúnyán,bocsánatot kér.

Én lehet,hogy rosszul teszem,de ilyenkor megölelem megpuszilom és le is telt a büntetése,mert tudom,hogy mennyire nagy szó,hogy képes egyáltalán beláttni ,hogy tévedett és képes bocsánatot kérni.

Nem hittem egy éve,hogy ilyen szépen javul majd a viselkedése.

2011. dec. 18. 01:09
 17/21 A kérdező kommentje:

"Ti már csak tudjátok kedves utolsók! "


Nem tudják,nem tudhatják,nyilván nem szakemberek a témában,sem nem érintett szülők.Biztosan nekik is meg lehetnek a maguk problémái amiről meg nekünk nincsenek tapasztalataink,ismereteink.

Rosszul tud esni az az általánosítás amikor azt érzékeltetik,hogy azért hiperaktív a gyermeked ,mert rosszul nevelted.

De hiszen mi érintettek jól tudjuk,hogy ez nem nevelési kérdés.

Összetévesztik azon gyerekekkel a mieinket akik rossz szociális körülmények,elhanyagoló nevelés,agresszív szülői hozzáállás következtében hasonlóan viselkednek mint a mi hiperaktív gyerekeink.

A különbség csak az,hogy ha ezeket a gyerekeket kivonják a rossz körülmények közül ,akkor eltűnhetnek a hiperaktivitásra jellemző tünetek.


Például az én kisfiam nagyon vágyott,nagyon szeretett kisbaba volt (8 lombik után örökbefogadás),nyilván nem lett elhanyagolva,nem tapasztalt maga körül agresszivitást .

Az egyetlen "hibám" az volt ,hogy én elfogadtam kezdetektől olyannak amilyen,de ennél többet senki sem tehet ezekért a gyerekekért,mert ez az alapja mindennek.

Amint az óvodában szembesült azzal először ,hogy őt nem fogadják el 3 évesen az óvónénik ilyennek,hogy nem tud megülni ,onnantól már látta,hogy ő itt úgysem tud megfelelni,feladta.Haraggal közeledtek felé,indulatokkal felém,rettentően kikészültem akkoriban!!!Mikor én annyira szerettem volna jó anyuka lenni és az imádott gyerekemet nem fogadják el,egyre inkább elvadítják.

Rengeteget jelentett volna ,ha ezzel együtt is elfogadták volna,mármint nem azzal,hogy agresszív,mert agresszív nem volt,hanem ,hogy kicsit több türelem kellett volna és előbb -utóbb ő is képes lett volna megülni,alkalmazkodni.

DE úgy fogalmaztak,hogy "Ők nem tudnak vele mit csinálni már" ,gondolom egy kb 50 éves óvónéninek nem az én kisfiam volt az első figyelemzavaros ovisa ,ő több tudással rendelkezhetett mint én,aki azt sem tudtam mi fán terem az ilyen gyerekek nevelése,együttműködésre serkentése.



Én sem tudtam pár éve amikor az egyik kisgyerek aki a nagymamájával kerékpározott az utcánkba (tudtuk,hogy nagyon rendes családról van szó),hogy miért viselkedik a gyerek olyan furcsán,miért kiabál olyan agresszíven...arra tippeltem ,hogy beteg lehet.

Aztán később megszületett az én kis figyelemzavaros gyerekem,majd mikor kiderült ,hogy ezzel küzd a kisfiam,akkor tudtam meg,hogy az a másik kisfiú is hiperaktív és azért olyan amilyen.


Egy percre nem jutott volna eszembe a családot hibáztatni,gondoltam,hogy valamilyen probléma lehet a kisfiúval.

2011. dec. 18. 01:35
 18/21 anonim ***** válasza:

én csak a kérdésre írtam le a véleményem,senki nem mondta hogy szakember vagyok,szóval nem kell úgy kiakadni.

Az én kisfiam 14 hónapos, és eléggé aresszív tud lenni, ha nem kap meg vmit.Ha ráhagynám, hogy majd kinövi, figyelmen kívül hagynám a hisztit, akkor nem kizárt hogy hasonló dolgokat produkálna 4-5 évesen mint a kifiú a videón.Én erről beszélek, nem mikor beteg egy gyerek.

Meg vagyok róla győződve, hogy a videón szereplő fiú nem beteg, hanem neveletlen.De ha tévedek én kérek elnézést.Csak azért gondolom,hogy ez nem megfelelő nevelés következménye mert nem egyedi eset....a szuper dadus című műsor tele van ilyen gyerekekkel, és ők egyértelműen rosszul lettek nevelve, 1-2 tanács, segítség után helyreállt a rend.

És igenis sok múlik a nevelésen!!!!!De hangsúlyozom más egy beteg gyerek.

2011. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Van egy alapproblémája szerintem ezeknek a gyerekeknek és a szülők nem annak megfelelően nevelik őket ahogy az állapotuknak megfelelő lenne,ezért lesz egy figyelemzavaros gyerekből súlyos magatartászavaros hiperaktív.


Amennyiben megfeleően nevelik,akkor sem könyű,de közel sem olyan súlyosak a magatartásproblémák.


Így értetted te is ?

2011. dec. 18. 14:57
 20/21 A kérdező kommentje:

Ismét megnéztem a videót:

Ha jól láttam ez egy gyermeknevelés segítésével foglakozó műsor volt.



Az ilyen viselkedészavaros gyereknél nagyon fontos lenne,hogy valamiképp dícsérjék ,pozitívabban álljanak a szülők a problémához ,nem tudom mi történt a műsorban később,de nem tűnik nekem túl rátermettenek a nevelésben segédkező hölgy.


Viszont a "Segítség szülő lettem " című sorozatban nagyon szakszerű segítséget kapnak a szülők a hiperaktív fiúkhoz ,öröm nézni a változást !


http://www.youtube.com/watch?v=mBCwBdqOqWo


http://www.youtube.com/watch?v=PDtjDaX3I8A&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=2xfuB_k-ZwE&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=lDVwoqNga38&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=hlQlw9jjILs&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=1C6aPFP8TQw&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=sD0XBgIQ3yI&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=e2OH5dJ2wXg&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=477Bdw_Cd3k&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=GB1E68u3f0I&feature=related

2011. dec. 19. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!