Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a testvérem...

Mit tegyek, hogy a testvérem ne legyen ebben a helyzetben? Csúfolják az iskolában, és tehetetlenek vagyunk!

Figyelt kérdés
Rossz nézni, hogy a tesóm szenved az iskola hallatán. Ált iskolába jár, ahol az oszt.társai állandóan gunyolják! Mi a gond a hugommal? Hogy nem 40kg? Hogy nem követi a mai trendet, és nem cigizik, nem pasizik? Vagy az a baj, hogy Ő a legmagasabb az osztályban? Először azt mondtuk, hogy szóljon vissza, az olaj volt a tűzre. Utána kértük engedje el a füle mellett, de már vízzel fröcskölték. Az osztályfőnök nem tesz semmit, én meg aggódom. Ott tartok, hogy magam megyek be, és védem meg valahogy, de fogalmam sincs, hogy mit tehetnék! 13-14 éves fiatalokról van szó.
2009. máj. 20. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire utálja miért nem váltotok iskolát?
2009. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nagyon sok gyermekkel van így.Szégyen,hogy olyan világban élünk ahol a tanárt megveri a diák!Mit tesznek akkor a tőlükgyengébb kortársukkal?!Nem lehetne iskolát váltani?Ez az utolsó éve vagy van még?
2009. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Szomorú, h' az osztályfőnök nem tesz semmit. Ez magától nem fog megoldódni: egyre sebezhetőbb lesz a tesód, a kis bunkók meg annál jobban fogják bántani, ha látják, h' szenved. Ha megoldható, akkor én is másik iskolába vinném inkább. Bár, ha nyolcadikos, és csak egy éve van vissza, akkor meggondolandó. Ha te próbálsz "intézkedni", az lehet, h' még rosszabb helyzetet teremt. Az én lányom még kicsi, de már nem egyszer eszembe jutott, h' mit tennék ilyen helyzetben. Csak pár hangadó kínozza, vagy sokan? Esetleg lehetne beszélni az ő szüleikkel. De ha sikerült ilyen a gyereket nevelniük, akkor nem valószínű, h' ez célravezető lenne. Nem tudok okosat, csak nagyon sajnálom...
2009. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez lesz az utolsó éve. Az a baj, hogy 1 elkezdi, akkor beszáll még 5. Annyira sajnálom, mert sajnos tudom min megy keresztül. Azaz az én időmben ( 17 év van köztünk) ennyire nem volt drasztikus a helyzet. Egyébként nem csúnya, szép lány csak sebezhető, és magára veszi a dolgokat. Ezek meg élvezik. Anyámnak már mondtam, hogy hívja össze a tanárokat, vagy menjen be az osztályfőnöki órára és szembesítse az osztályt a dolgokkal.
2009. máj. 20. 13:10
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak kellene beszélni az osztályfőnökkel. Ha ő nem segít, akkor az igazgatóval. Rettenetes lehet szegény hugodnak így iskolába járni. A csúfoló gyerekek szüleivel is el lehetne beszélgetni, az oszt. főnökön keresztül vagy akár személyesen.
2009. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsó válaszolónak (is). Beszélni kell az osztályfőnökkel és ha nem tesz semmit, az igazgatóval. Ha ekkor sem változik semmi, akkor az iskola felügyelővel (nem tudom pontosan hogy hívják, de van ilyen, anyu is beszélt már ilyennel, mert a mi sulinkban a pellengérre állítás volt a divat és szegény húgom teljesen kikészült tőle lelkileg. Akkor anyu szólt ennek a felügyelőnek aki kiment és alaposan átvizsgálta mi hogyan megy az iskolában - le is állították gyorsan a pellengérezést). A tanárok felelőssége, hogy mi történik a rájuk bízott - ráadásul kiskorú - gyerekekkel, mind testileg mind lelkileg, uh. az ofő-nek kötelessége intézkedni, ha tud a problémáról. Egyébként akár szülői értekezleten is meg lehetne említeni - azt hiszem így év végén szoktak szülőit tartani - ott garantáltan ott lesznek a kötekedő gyerekek szülei is. Sok sikert, ne hagyjátok magatokat!
2009. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a magam éveit olvasnám vissza!

Nem tudom miért, de én se mentem át másik suliba. Végül utolsó év utolsó hónapban az egyik "kedves" osztálytársam fejbe talált egy teniszlabdával. Betört az orrom és megrepedt a homlokomon a csont...

Akkor a gyerek kapott egy óriási pofont az igazgatótól, de előtte senki nem csinált semmit.

Ez 10 éve volt és pl. a mai napig nem tudom elviselni, ha valaki mögöttem jön az utcán, mert régen az idióták azzal szórakoztak, hogy folyton el akartak gáncsolni.

Azonkívül rettegek a labdáktól, azt hiszem érthető miért.

Menjetek be a suliba, csak nehogy a végén a húgodon csattanjon az ostor, hogy utána még jobban rászállnak.

Szegény ezeket már nem fogja elfelejteni, vagy legalábbis nem könnyen.

2009. máj. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én bemennék és helyre raknám őket az tuti! A tanárral is elbeszélgetnék mert a gyerekekkel is akik bántják! Szerintem menj be te anyukáddal és probáljátok ketten megoldani a helyzetet!
2009. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején engem szekiroztak, csak azért, mert én voltam a legjobb tanuló, és még ráadásul zeneiskolába jártam, hegedültem. elviseltem, erősebb lettem, volt, hogy visszaadtam kamatostul a piszkálást mondjuk nem súgtam mikor felelt vagy dogát irt az illető, csak mosolyogtam szépen rá, ő meg picit dühös volt. Ugyanilyen osztályom volt, mint a tesódnak. Nem tudtam másik suliban menni mert vidéken laktunk, ott nincs annyi suli, mint a városban. Na és, mi lett belőlem? Zeneművészeti szakközepet és főiskolát végeztem, szinház zenekarában dolgozom, ők meg nem tudom, leérettségiztek-e. Az egyik osztálytársam a saját gyerekén oltja el a csikket, és ez komoly, nem viccelek.

Tanács: szóljon vissza, de csak okosan, és a visszavágás ne rögtön történjen, várja ki a megfelelő alkalmat, amikor esetleg nem TUD reagálni. Ja és akkor pukkadnak meg az ilyen kölkök a legjobban amikor látják, hogy a tesód kiegyensúlyozott, nem sirja el magát, esetleg még mosolyog is, amikor szekálják...de ő ismeri az osztálytársait, neki kell kitalálni, hogyan tudná sakkban tartani őket. sok sikert!!!

2009. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat! Eldöntöttem, hogy tesómat "felkészítem" a nyáron, hogy miként kezelje a helyzetet, és megpróbálom tunningolni az önbizalmát. Biztosan hasznosítok a tanácsaitokból, nekem is nehéz lesz, de el akarom érni, hogy legalább az utolsó évben emelt fővel mehessen abba a "szuper" osztályba!
2009. máj. 24. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!