Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves fiammal mi történhetett...

3 éves fiammal mi történhetett? Hiperaktív lenne?

Figyelt kérdés
28 hónapos volt amikor megszületett a kishuga,szülés előtt 1 nappal bekellett feküdnöm,de végre elindult kifelé a pici igy összesen csak 6 napot voltam távol,sokat beszéltünk telefonon,a terhességbe is bevontam,mégis attól a naptól kezdve mint akit elvágtak,21hónapos kora óta egyik napról a másikra szoba és ágytista lett éjjel nappal saját magától,nem is szoktatam csak szólt mindig.nos mióta megvan a kistesó,rendszeint bekakil elbújik akárhová és ott végzi el a dolgát majd le tagadja hogy kakilt.Kértem szépen,könyörögtem,mondtam hogy elkeseredtem és szomorú leszek ha nem kakil a bilibe,általában ilyenkor aznap úgy tesz mit akit érdekel utána megint a gatyusba megy.:(Kiabál,hisztizik,elbújik ha jön valaki ismeretlen bár általában 5 perc és feloldódik,nagyon sokat néz mesét vagy egyedül játszik velem nem is akar,a hugit nagyon szereti állandóan puszilgatja,ölelgeti,simogatja.Senkinek nem engedi hogy megnézze agy fel vegye rajtunk kívűl olyankor képes meglökni az embert,agresszívan viselkedik,"hülyén"ejti a szavakat és felhúzza az ajkát köpködve beszél holott szépen érthetően beszélt eddig.Szófogadatlan is a tetejében,teljesen el vagyok keseredve,pedig bevonom mindenbe pelust csatol krémez eteti itatja már úgy hogy fogja a cumisüveget,meg hasonlók,De már nem tudom mit tehetnék,legszivesebben sirva fakadnék :(Volt esetleg valaki hasonló helyzetben?Mit tettél?mi ilyenkor a teendő?a a védőnő szerint kinövi a pszihologus azt mondta hogy vele még nem kell foglalkozni hátha leszokik ezekről....na de már 5hónapos a hugi.ő pedig április 28-án lesz 3 éves.
2011. dec. 28. 22:51
 1/7 A kérdező kommentje:
még annyit hogy sosem hagytunk rá mindent,mindig voltak szabályok amiket ő ügyesen betartott.
2011. dec. 28. 22:52
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem vészes a dolog, egy kis testvérféltékenység+ dackorszak + lehet túl sokat néz TV-t, de olyan nagy bajra nem gondolnék az írásod alapján
2011. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen nagyon sok mesét néz,de ha kikapcsolom és hívom játszani akkor nagyon sír és ugyanúgy ül a tv előtt vagy kiabál,és akkor sem jön játszani....Mi lenne a megoldás?Mit tegyek?
2011. dec. 29. 07:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is dackorszak, plusz testvérféltékenység, ami nem a tesón csapódik le, hanem téged próbál büntetni. Próbálja magára felhívni a figyelmet a rosszalkodással. Ha nem engedi lekapcsolni a tv-t próbáljátok meg, hogy elkezdesz vele úgy játszani, hogy csak a háttérben szól a tv. Ha belemerül, már nem fog odanézni, max oda-oda pislant. De az is lehet hogy neki a tv biztonságérzetet ad.
2011. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd de ne hagyd hogy vissza kapcsolja a tv-t

ha unatkozik és nincs ami lefoglalja oda megy hozzád játszani.

Amíg a kicsi alszik játsz vele, jó lenne ha a nagyi néha átvené a kicsit addig a nagyal meny el valahova.

Egyszerű féltékenység nem hiper olyan nincs hogy a jól fejlödő gyerek egyik napról a másikra hiper legyen.

Azért látod sötéten a helyzetet mert fáradt vagy az üvöltő baba mellet.

2011. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyik sajnos nincsenek anyósóm 24 órából 24-et melózik minden nap,mert 2 melója van,az én anyukám már sajnos nem él így nincs senkii aki vigyázna rá:(Kicsit meg nyugodtam hogy nem hiperaktív,csak már néha olyan förtelmes dolgokat csinál hogy sírva fakadnék legszívesebben!Adnátok tanácsokat hogy mi módon tehetném azzá a "normális" kisfiúvá aki volt?
2012. jan. 2. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek is írták, ez a "klasszikus" testvérféltékenység, némi dackorszakkal fűszerezve. Ne tévesszen meg, hogy állandóan ölelgeti, és puszilgatja a kistestvérét. Ebben a korban egy kisbaba akkor is "betolakodó" a nagyobb testvér számára, ha egyébként látszólag imádja. De ez teljesen természetes. Én a kicsi gondozása mellett/helyett, amikor mód van rá, bevonnám őt olyan dolgokba segíteni, aminek semmi köze a baba gondozásához. Teregetésben, a ruha összehajtogatásában, zoknik kiválogatásában, ebben a korban a gyerekek nagyon szívesen részt vesznek. Takarítás közben, esetleg a konyhában, jó alkalom van arra, hogy ti ketten csak egymással legyetek,"nagyos dolgokról" beszélgessetek, és csak vele éreztesd, milyen jó, hogy van egy ügyes segítséged.
2012. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!