Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó, ha "Istent játszanak" az...

Jó, ha "Istent játszanak" az orvosok?

Figyelt kérdés

Kérdésemet, bár provokatívnak tűnhet, nem szánom annak.


Adott egy család. Anya, apa, két kislány. Jön egy újabb baba, aki a születése közben oxigénhiányos állapotba kerül. Görcs, epilepsziás roham, lélegeztetőgép, idegkárosodás, gyógyszerre nem reagált, sorozatos tüdőgyulladás. Túléli. 90%-os sérültté válik.


Nyelési képtelenség, pislogás -, mozgási képtelenség, gyomorszonda. Soha nem fog tudni: beszélni, járni, ülni, enni, inni. Gyógyszerek: epilepsziára, vérnyomáscsökkentő, vízhajtó, gyomorvédő szerek...


Szóval a lényeg: Mindenáron meg kell menteni az életet?



2012. jan. 11. 07:26
1 2 3 4 5 6
 41/54 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Én értem a kérdés lényegét viszont te nem érted a saját kérdésed súlyát! Egyáltalán van gyermeked? Tudod milyen a feltétel nélküli szülői szeretet?
2012. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Kedves Ibolya! 34es es 38as is en vagyok, sot meg sok valaszom van elotte is. Nem hinnem, h erre a konkret kedesemre valaszolni fog. Akkor meg mirol beszelunk? En nem ertem ot, vagy o nem gondolta at a kerdeset mielott kiirta. Nem tudom engem miert bosszant ez az egesz, mert hal istennek nem vagyok konkretan erintett a temaban. De at tudom erezni, en is mas is tud ilyen helyzetbe kerulni. A kerdezo meg azt nem birrja felfogni, h rogton szules, szuletes utan meg nem lehet tudni mi varhato. De ezt mar 1000szer leirtam, nem fogja fel. Lehet leszallok a temarol. Ja es ami meg most beugrik, valamelyik hozzaszolasanal azt irja, h azert mert van pelda a TORTENELEMBEN arra, h jol vegzodik az eset... Tortenelemben? Na ez is bennem maradt. Csak itt egy joparan leirtatok, h mennyire jol vannak a gyerekek a nagyon nehez kezdet ellenere.

Minden jot, jo egeszseget mindenkinek!

2012. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

Miért ne válaszolnék?


Már nem tudom, melyik kérdés volt előbb.

Ibolya, a kérdésedből is látszik, hogy a) vagy nem olvastad el a hozzászólásaimat b) csak azt fogtad fel belőle, amit fel akartál fogni. Igen, van gyerekem, egészen pontosan két meglévő, a harmadik a pocakban. Igen, tudom mi az a feltétel nélküli szeretet - gyakorlom már egy ideje. És itt volt az egyik kérdés: megtehetem-e azt a gyerekeimmel, hogy őket háttérbe szorítom, mert napi 24 órát kell egyikükkel foglalkozni, hogy életben tartsam? De fel is tehetem úgy a kérdést: miért legyen egész életre lelkiismeret furdalásom: a) mert hagytam szenvedés nélkül elmenni az egyik gyerekemet, b) megvonjam a többi gyerekemtől a felhőtlen gyerekkort ÉS arra kárhoztassam őket, hogy ha már én nem leszek, akkor ápolják/életben tartsák a testvérüket.


Elolvastátok az első szót "oxigénhiányos" és ott le is ragadtatok. A kérdésem arról szólt, hogy ha sorozatban kapja az újszülött az élet-ellenes v. élettel igen nehezen összeegyeztethető dolgokat, akkor hol van a határ, ahol még megmentik az életét (és letojják, hogyan oldod meg az életben tartását anyagilag) és hol van az, amikor már azt mondják, hogy nem, ennyi.

Igen, azt beláttam, hogy egy "egyszerű" oxigénhiánnyal még bármit lehet kezdeni, bár itt is kérdéses volt az idő. Ez pusztán biológia: 5 perc után az agysejtek elkezdenek lebomlani, visszafordíthatatlan állapotba kerülnek.

2012. jan. 14. 07:53
 44/54 TKI Ibolya ***** válasza:

Egy szónak is száz a vége úgy beszélsz egy dologról hogy még véletlenül sem voltál még csak a közelében sem.

De nem értelek, baba a pocidban és tiszta szívből,józan ítélő képességeddel letudnál mondani róla ha nem jól sikerülne a szülésed.Jó hogy ezt nem tudják és nem értik a gyermekeid mert így felnőtt fejjel engem félelem fog el,hogy neked csak a tökéletes és hibátlan kell,pedig a betegért is te vagy a felelős te vagy az édesanyja.

Nem akarod vagy nem tudod megérteni a válaszolók álláspontját,remélem soha nem leszel sem az én helyzetemben sem olyanéban aki ezeken már túlesett.


Szóval EGÉSZSÉGES babát kívánok neked és a gyermekeidnek is jó egészséget!

2012. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

A konkret valaszomra meg nem valaszoltal, pedig ugy kezded, miert ne valaszolnal.

En is kivanom, h ne kerulj ilyen helyzetbe, bar akkor reljesen maskepp gondolnal mindent, ebben biztos vagyok. Jo egeszseget!

2012. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

Hát, még mindig nem tudjátok értelmezni a kérdést. De úgy látszik, nem csak a kérdés, hanem az arra adott kommentek értelmezése is problémát okoz.

Természetesen jó egészséget nektek is.

2012. jan. 15. 19:23
 47/54 TKI Ibolya ***** válasza:
0%

Kedves kérdező nem akartam neked válaszolni mert értelmetlen vita amit folytatunk,de ma történt valami.Vittem a fiamat kontrollra a kardiológiai osztályra és ott láttunk egy kisbabát.Pici volt,szürke volt,szonda volt az orrában.Te biztosan azt mondanád nem érdemli meg az életet hiszen csak gond van vele.De az anyukája olyan szeretettel és dédelgetéssel fordult a pici iránt amikor az megijedt és riadt szemeit anyára vetette,hogy a pici egy másodperc alatt megnyugodott,meg volt kettőjük között a bizalom és az összhang.Elgondolkodtam ezen az értelmetlen vitán amit mi itt folytatunk és azon hogyan is tudnak emberek vélemény formálni olyanról amiről gőze sincs.Nem e mi akarunk istent játszani azzal hogy elakarjuk dönteni kinek van igaza melyik élet való megmentésre?!És már ne is haragudj de még mindig nem válaszoltál arra a kérdésre hogy ha oxigén hiányos babád születne te letudnál mondani róla?És utána hogy állnál oda a nagyok elé és mit mondanál?Bocs de nem érdemelte meg az életet ,mert én így döntöttem,de ti ne féljetek nektek így sokkal jobb lesz.És mit tanul ebből a gyereked meg,hogy aki beteg és nem felel meg az átlagnak az értéktelen?

Úgy gondolom te nem érted a válaszokat és valahogy azokon a válaszolókon akik nem értettek veled egyet átlépsz és figyelembe sem veszed,pedig leírták szép számmal neked hogy bizony attól hogy valaki oxigén hiánnyal jön a világra még lehet teljes értékű ember.Ezzel a hozzáállással ami neked van a rákos betegeken is kár segíteni mert milyen élet az amikor élete végéig pelenkát hord vagy gyógyszert szed,de valahogy mindenki ragaszkodik a kis életéhez de egy felnőtt dönthet egy gyermek pedig nem.

Én ezennel lezártam a vitát mert én tudom milyen a beteg gyerek te nem és nem vagyunk egyenlőek a vitában mert én tudom miről beszélek,de neked hála istennek fogalmad sincs róla és ne is legyen.

2012. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

Anyám...


Hányszor és hányféleképpen írjam le, hogy NEM arról szólt a kérdés, hogy egy "egyszerű" oxigénhiány az alaptézis? Oxigénhiány - visszahozzák, görcsök, epilepsziás roham - megmentik, lélegeztetőgép - megmentik, életben tartják, idegkárosodás, gyógyszerre nem reagálás - megmentik, tüdőgyulladás - megmentik....


A hangsúly (még mindig) a sorozatos dolgokon van!



Természetesen ha "csak" oxigénhiánnyal születne meg, nem tudnék lemondani róla. De itt nem arról volt szó! Én sem kérdezem tőled, hogy mi a véleményed az adójóváírás eltörléséről, mert nem erről szólt a kérdés.

2012. jan. 16. 16:14
 49/54 anonim ***** válasza:

nekem a barátnőm kisfiam sajnos hasonlót élt át mint a kérdésedben szereplő család :(


velük izgulok évek óta így értem a kérdésed. kérdésedre nem tisztem válaszolni, csak a barátnőmékkel kapcsolatban írnék le valamit ami szerintem pont az amire a kérdező gondol.


koraszülött lett a pici, halva született, nagy tortúrán mentek keresztül. nagy mértékben károsodott az agya, már több eeg és egyéb vizsgálattal ez igazolva lett sajnos amikor kórházba kerültek, altatni kellett a picit, a szülők eldöntötték, hogy nem szeretnék, ha újraélesztenék, aláírták a papírokat.


ezután pár órával újraélesztették többször is

2012. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Miért nyilatkoztatták őket, ha utána semmibe veszik a döntésüket?

2012. jan. 17. 09:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!