Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyerekek jellemző...

A hiperaktív gyerekek jellemzője az, hogy ha a szülő kér valamit, akkor nevetve szaladgálni, ugrándozni kezd és nem csinálja, vagy túl engedékeny a nevelés tehet erről?

Figyelt kérdés

Elszaladgál ha öltözni hívom,ha gyógyszert kell bevenni,ha indulni kell valahová,elszalad ,de ha nagyon határozottan ellentmondást nem tűrően mondom neki,hogy vagy jön,vagy segítek neki jönni akkor azért mégiscsak rászánja magát.


Nagyáruházban teljesen felpörög ott borzasztó amit csinál,ott is szaladgálni akar,volt már,hogy a biztonsági őr elégelte meg,hogy én tehetetlenül szaladok ,szólítgatom a gyeret ,hogy álljon már meg,míg a gyerek nevetve mint aki meg sem hallja fut előttem,szerencsére a biztonsági őr határozott és mérges hangjára azért megijedt és odajött hozzám.


Diagnosztizát hiperaktív.


2012. jan. 16. 11:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ne gyötörd magad, ez alapvetően nem nevelési probléma.

Ha nem lesz lelkiismeret furdalásod, hogy ti rontottátok el, könnyebben is tudjátok majd kezelni a problémákat, de azért egyszerű nem lesz soha.

Keressétek hasonló gyerekek szüleinek egyesületeit, szerintem a legtöbb használható ötletet tőlük lehet begyűjteni, aztán kritikusan vizsgáljátok meg, hogy ti mit tudtok mindebből alkalmazni.

2012. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy komolyan, ha egyszer nem tud viselkedni!

De ne kutyákra valót! :) Lehet kapni gyerekekre valót is.

Vagy amiatt aggódsz, hogy a gyerek cikinek érezné? Hadd szégyellje akkor csak el magát, ha már elég égő lesz neki, majd betartja a szabályokat.

2012. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ilyet: [link]
2012. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem állandó vitám a férjemmel, hogy neveljük-e szigorúbban a gyermekünket (autisztikus, végső diagnózis folyamatban, de már pszichológus, pszichiáter kimondta).

Vannak a leírtakhoz hasonló problémáink. (Ő 5 éves.)

Iszonyú nehéz kérdés... én azt tapasztalom, hogy a kislányom pontosan tudja, hogy amit tesz, az rossz, hiszen folyton bocsánatot kér, megígéri, hogy többet nem teszi, mégis újra és újra megteszi ugyanazokat a dolgokat. Ha keményebben fogom, attól csak bűntudata lesz (az apja sokkal keményebb vele, és emiatt fél tőle). Nálunk még az is bonyolítja a helyzetet, hogy a lányomnak egyszerűen nincsenek "eszközei" arra, hogy kimutassa az érzéseit (múltkor megkérdezte tőlem, hogyan kell bűntudatosan nézni az apjára). Neki ezeket tudatosan meg kell tanulnia sajnos...

A másik eset, amikor nagyon komoly - és ijesztő - hisztirohamot kap a szülői keménykedéstől. Nem sima hiszti, az soha nem volt rá jellemző, hanem olyan, hogy egyszerűen próbál lehiggadni, de nem tud: kapkodva veszi a levegőt, nem tud beszélni, és látszik, hogy teljesen kétségbe van esve, nem tud mit kezdeni a helyzettel.

Úgyhogy én most mindenben valamiféle kompromisszumos megoldást keresek... nagyáruházba pl. egyáltalán nem viszem, a fentiek miatt. Az öltözködésből játékot csinálunk, pl. "úgysem tudod felvenni a zoknidat, míg háromig számolok" - aztán persze úgy számolok, hogy fel tudja venni. Nálunk csak a kompromisszum, és a sok-sok törődés vált be, a keménykedés csak ront a helyzeten.

Az egyik pszichológusunk szerint az ilyen gyerekeknél, akik nem tehetnek a viselkedésükről, el lehet érni, hogy ne csinálják, de akkor máshogy, kerülőutakon fognak előtörni a problémák és lehet, hogy sokkal súlyosabb formában.

2012. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves # 12!

Komolyan azt hiszed, hogy ezen múlik? Azt hiszem, nem volt még dolgod olyan gyerekkel, aki tudja, hogy mi a helyes, és szeretne is helyesen cselekedni, de egyszerűen nem tud... Mert bármilyen hihetetlen, ezek a gyerekek így "működnek".

2012. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!