Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 1. osztályos kislányomat...

1. osztályos kislányomat viszem első vérvételére, retteg tőle pedig még sose volt, mit csináljak, hogy készítsem fel?

Figyelt kérdés

Anyagcsere vizsgálat miatt lesz vérvétel és vizelet vizsgálatra megyünk. Tegnap a fülészeten pánikolt be amikor doktornő a torkát (!) akarta csak megnézni ami nem is fáj. Nyáron pedig a kullancsot tudtuk csak úgy kiszedni hogy 1 óra kérlelés után végül kénytelenek voltunk lefogni hogy ne ficánkoljon.

Ezek után nem is tudom elképzelni mire számíthatunk a vérvételen.


Azt gondolnám, aki a vért veszi le annak tudnia kell hogy egy gyerek esetében hogy kell eljárni, de ha pl. leszíjazzák vagy nem tudom, akkor a következő alkalomkor arra fog emlékezni hogy milyen rettenetes dolog.


Van valami ötletetek, tapasztalatotok?



2012. jan. 27. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

6 éves oltást már biztos kapott.

Mondd meg neki, hogy olyan lesz. Pici szúrás, ami fáj, de hamar elmúlik.

2012. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Ajaj.. nehéz nap előtt állsz...


Szerintem a sírós hisztizős gyerekre nincsenek felkészülve a vérvételes nénik. De úgy nem is fogják tudni levenni neki ha megfeszíti magát vagy össze-vissza ugrál.

Beszélgess vele sokat, hogy nem is fáj, hogy emlékszik-e hogy milyen ha a szúnyog megcsípi ez is olyan lesz, és pillanatok alatt kész is lesztek.

Ha okos lesz akkor elmentek és kap valamit = na nálunk ez a módszer mindig beválik. A múltkori vérvételnél egy hangja sem volt. Sőt! Még nézte is hogy bökik meg én meg majd összefolytam, hiába takargattam a szemét hogy ne nézzen oda, nem kell, nézzen máshova. Én ilyen vagyok a vérvételen, teljesen mindegy miről beszélek közbe csak beszéljek és válaszoljanak vissza és olvasgatom közben a plakátokat stb.

2012. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szíjazzák le. Az öledbe veszed és lefogod, esetleg az asszisztens is segít. Sajnos ez van. Ettől még nem lesz lelki sérült. Én is pánikoltam a tűtől ennyi idősen. Ma is utálom, de azért már túlvagyok két szülésen, rengeteg injekción és vérvételen. Majd belerázódik a gyerkőc. Téged jobban megvisel mint őt.
2012. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, ne érezze rajtad, hogy tartasz a dologtól és félsz a reakciójától. próbáljátok meg lazán venni, ígérj be valami jutalmat, amit természetesen kapjon is meg, ha hősiesen viselkedik, de ezt is csak lazán, nem túl nagy jelentőséget tulajdonítva. "látom rajtad, hogy félsz, de én tudom, hogy te egy bátor kislány vagy, ettől nem kel félni, egy picit csípni fog, de észre sem veszed és már túlvagyunk rajta" tarts szóval míg a procedúra tart. hátha van kedvenc dalocskája is, valami slágerdallam (a szomszédból a megismerni a kanászt szól az ötévestől álló napon át :-)))))))) ), énekeljétek közben a kedvenc dalát. lehet még a vérvételes néni is bekapcsolódik ha jó fej és ismeri is :-) én ha vérvételes néni lennék, bekapcsolódnék :-) de én ezt nem tudnám csinálni, rettegek a tűtől :-D
2012. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem mutatod, hogy Te is aggódsz érte, akkor a kislány fejében is átfogalmazódik a kép. Próbálj úgy viselkedni, mintha ez egy teljesen hétköznapi dolog lenne, mintha éppen pl. boltba mennétek. Ha téged bizonytalannak lát, Ő még bizonytalanabb lesz, mert tudja, hogy az egyetlen támasza is aggódik és fél a következményektől.

Próbáld meg megakadályozni, hogy a lelki szemeid előtt a hisztit és a pánikod látod. Úgy kelj fel, hogy jól van, akkor ma minden rendben lesz, biztos hogy nem fog pánikolni.


(Egyébként hasonló helyzetben vagyok, (bár mégcsak 21 éves) még soha nem vettek tőlem vért, csak véradáson adtam, de a következő félévben kötelező lesz egymáson (szktársak) vért venni. Tehát egy 100%-osan kezdő fog megbökni, illetve én is megbökök mást). Szóval ennél csak jobb lehet holnap.

Kitartás! Minden rendben lesz és nem fog pánikolni, ha Te sem akarod! :)

Minden jót!

2012. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Azt találtam most ki hogy beöltözöm orvosnak, a gyerekszoba a rendelő, behívom a lányom és eljátsszuk a vérvételt.

Hátha a begyakorolt szituációval felbátorítom, "élesben" nem fog annyira félni.

Csak nehogy meglepődjön hogy majd igaziból kicsit más lesz minden...

Remélem beválik, mert úgy néz ki többször is kell mennünk majd és ha rossz az első élmény akkor aztán hajtogathatom legközelebb hogy nincs mitől félni meg ez csak egy szúnyogcsípés...

2012. jan. 27. 14:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok. Nekem szüleim mindig azt mondták (akármilyen orvosi beavatkozás lesz), ami valós. Soha sem azt mondták, hogy olyan lesz mint egy szúnyogcsípés, mert utólag úgy is kiderül, hogy nem olyan és a gyerek azt jegyzi meg belőle, hogy "az Anya nem mondott igazat, azt mondta, hogy nem fog fájni és mégis fájt". Így legközelebb ha mond valamit a szülő, a gyerek már nem hisz annyira a szülőnek, hisz a múltkor is jobban fájt.


Ez nálunk bevált. Ikertesóm van, soha nem hisztiztünk. Tudtuk, hogy pl. kapok a hasamba egy injekciót és utána kicsit felvágják és összevarrják. (Persze ekkor már 10-12 éves voltam)

2012. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Készítsd fel arra is, hogy esetleg nem a könyökhajlatban, hanem a kézfején szúrják meg. Gyerekeknél ott gyakran könnyebb elérni a vénát. Mondd el, hogy a néni nagyon ügyes, megnézi a gyerekek kezét, és ott szúrja meg, ahol a legkevésbé fáj. Én nem is csak "Jó magaviselet" esetére ígérnék valami jutalmat, hanem csak egyszerűen a vérvétel utánra.

A kisfiamnak azt meséltem, hogy bezzeg a nővérei nem voltak ilyen bátrak annak idején. De ugye ő! Látszik, milyen ügyes, bátor....Rá az ilyen nagyon hat.

Mondjuk én megtehettem, hogy legyáváztam a nagylányaimat, elmúltak 20 évesek, nem vették a szívükre.

2012. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam a 4 és 6 évesemnek legutóbb mikor kezdtek izgulni, hogy ez egy nagyon vékony és puha tű. Ami igaz is. Arra kértem őket, hogy figyeljük meg, hogy milyen színű a vér, és ha kék, akkor sírhatnak nagyon, mert akkor az nem valami jó, de ha piros, az jó jel.

Ezzel annyira el is terelődött a figyelmük (magam is alig hittem), hogy tényleg magával a tű részével nem is foglalkoztak. Azon izgultak milyen színű lesz, de mivel a szín az nem fáj, nem hisztiztek előtte. Közbe meg egész megörültek mikor meglátták a pirosat.

Persze nem hiszem , hogy mindenkinél beválik, de nálunk működött, megér egy próbát.

Előtte pedig beszélgessél vele egész másról ne érezze, hogy magad is ideges vagy és szótlan az izgalomtól. Az öledbe fogod venni őt és beigérhetsz neki utána valami cukisütit vagy valamit. Beszélgess vele, ne hagyd szabadjára a saját félős gondolatát.

2012. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerencsés a kicsid,hogy nem kellett vért venni tőle még:) Az én 21hós kicsimtől már vagy 5ször kellett vért venni:( S neki nem lehet még igy elmagyarázni. Amikor elöször mentünk ki is kellett mennünk a szobából.Azóta nem lehet tőle,mert akkor lefogták és félt szegénykém. S neki félévente kell,mert van egy vitaminhiánya és ha az leesk pótolni kell a vitamint.

S már előre félek mert hétfőn megyünk mi is.Ráadásul ő egy kis törékeny alkat,nagyon nehéz vért venni tőle. Multkor már a fejéből probáltak,még szerencse hogy már nőtt annyi haja hogy nem tudnak onnan venni:D:D:D

2012. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!