Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagy kérés, hogy rakják...

Nagy kérés, hogy rakják rendbe a gyerekeim a saját szobájukat?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kérem őket, hogy legalább a taknyos zsebkendőket szedjék össze a földről, ami már 1 hete ott hánykódik, és a játékokat tegyék bele a játékoskosárba....de nem teszik meg. Én már idegileg kivagyok.

Nem fogom megcsinálni helyettük a rendet, pedig engem nagyon idegesít....


2012. jan. 30. 17:53
 1/9 A kérdező kommentje:
ovisok
2012. jan. 30. 17:53
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem is el lehet várni tőlük,hogy segítsenek.

de nem úgy ,hogy parancsolgatod nekik,hanem,hogy légyszives gyeretek segítsetek nekem takarítani olyan ügyes nagy lányok/nagy fiúk vagytok.

2012. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilván szépen kérem őket, de ha már századszor kell szólni, mert meg se hallják...
2012. jan. 30. 18:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy kérés egyáltalán. Nálunk a 2 éves gyerek is tudja, hogy addig nem vehet elő új játékot, míg az előzőt el nem pakolta. Nem vita tárgya, és nem is könyörgök érte. Amit nem tesz el, azt elzárom.
2012. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére megoldott a pakolás. Igaz nem teljesen egyedül teszik, hanem sokszor segíteni kell, de soha nincs kupi. Nem bírnám, rendmániás vagyok sajnos és állandóan pakolok. Gondolom ez is bejátszik , hogy látják mit csinálok állandóan :)

Persze sokszor jön a nyavalygás, hogy segítsen valaki pakolni és akkor szoktam kicsit segíteni, néha elég a jelenlétem is. De van olyan, hogy gyönyörű rendet csinálnak. Vagyis a nagyobb, mert a kicsi még csak most tanulja :) (4.5 és 1.5 éves lányok)

2012. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Ne haragudj de ha még a taknyos zsepit is szét dobálják az a te hibád,mert ez tényleg csak nevelés kérdése.Ha te ott hagyod egy hétig a földön akkor ők úgy gondolják ha anyát nem zavarja akkor minket sem.Könyörgöm ovisokról van szó!!!

Nekem az iskolások sem pakolnak össze mindig de ez legyen a legnagyobb problémám velük az életben.aztán a következő nap maguktól rendet raknak.De ismétlem sulisok nem ovisok.

Egyszer Dr. Vekerdy Tamás írta egy cikkben ,hogy gyerekkel kiabálni felesleges ez miatt,mert nekik a rend is mást jelent mint nekünk felnőtteknek és tőlünk tanulják felnőttektől hogyan kell rendet rakni.

Fogd kézen őket és szedjétek együtt össze a zsepit rakjatok együtt rendet.Nálunk például van a szobájukba kuka hogy kéznél legyen.

2012. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam, aztán (pont ovis korukban) egyszer eldurrant az agyam. Mérgemben az összes cuccukat bezacskóztam, ott sorakoztak az ajtónál a szeméttel együtt. Na akkor volt sírva fogadkozás, mondtam hogy ez az utolsó eset, megígérnek mindent. Mondtam, hogy ha ők nem pakolnak, akkor én fogok, de én csak a kukába.


Ennek persze feltétele, hogy legyen rendes tároló, és mindennek helye. Akkor mi rendet raktunk, a tárolódobozokat felcimkéztük, mindennek tudják a helyét. Én annyit segítek, hogy kb. 3 havonta mindent kipakolunk a nappaliba, kitöröljük a dobozokat, és a gyerekszobát is alaposan kisuvickolom, de a napi szintű rendrakás az ő feladatuk.


Valahogy nem tudod összeközni valami jutalommal? Pl. szokták kérni, hogy rendeljünk pizzát vacsira. Én meg megmondom, hogy oké, amint elpakoltatok, rendelem is. Vacsora előtt is szoktam szólni, hogy rendrakás, mire befejezitek, addigra az asztalon a kaja. Ebben benne van burkoltan az is, hogy addig biza nem ülnek az asztalhoz, amíg a feladatukat nem végezték el. Nálunk is vannak hullámvölgyek, van amikor első szóra megcsinálnak mindent, van amikor ötödszörre kifakadok, hogy én bezzeg azonnal ugorjak ha ők kérnek valamit, de a szemeteszsákba zacskózott játékok óta sokkal kezelhetőbb a helyzet.

2012. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2: "de nem úgy ,hogy parancsolgatod nekik,hanem,hogy légyszives gyeretek segítsetek nekem takarítani olyan ügyes nagy lányok/nagy fiúk vagytok."



Hány gyereked van és milyen korúak?

2012. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 6.os válaszolóval nem értek egyet, és mégis. Abban igaza van hogy a Te hibád, mert nevelés kérdése, de nem azért mert az anyjuk elnézi, és neki nem szúr szemet.

Szerintem azért a te hibád, mert eddig mindent megcsináltál helyettük, és ez igy volt a zsepinél is gondolom végül te szetted össze.. Igyvolt?

Ugygondolom tényleg azzal tudod öket rávenni, hogy valamit valamiért. De nem jutalom, hanem teljesen alap dolgok. A zsákolós ötlet is jó.

2012. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!