Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt valaki ilyen helyzetben?...

Volt valaki ilyen helyzetben? A kisfiam hiperaktív.

Figyelt kérdés
Az éven októberbe tölti a 7 évet. Az oviba azt tanácsolják hogy maradjon még egy évet óvodába mert nem tud figyelni huzamosabb ideig és egy helyben ülni. Az eszével nincs gond okos gyerek. Nem tudom hogy mit csináljak engedjem suliba vagy maradjon még egy évet oviba?
2012. febr. 5. 08:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha egy évet ráhúz az ovira, biztosan nem árt neki. Én nagyon annak a pártján állok, hogy maradjon a gyerek oviban amíg lehet. Azaz egy év felhőtlen játék a mai gyerekeknek még nagyon kell/ene. Egy hiperaktív gyereknek meg kincs ez az egy év, amikor még van idő őt fölkészíteni az iskolába. Szakszerű segítséggel ez talált idő, amikor te is fölkészülhetsz, hogy majd hogyan foglalkozz vele ha sulis lesz.
2012. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem maradhat még egy évet törvényileg.
2012. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A jó válasz az, hogy az iskolában a helye, hiszen okos, értelmes fiú, viszont nagyon fontos, hogy az iskola hogyan kezeli. Ehhez megfelelő iskolai csoport, pedagógus kell, aki tudja képezni, fejleszteni. Nem irígyellek, bár tudnék okosat mondani! Nincs értelme oviban csücsülnie, lemarad a kortársaitól nagyon, ráadásul, ha az isi nem megfelelő, akkor jövőre is ugyanúgy rossz lesz neki, mintha most menne. Jó sulit keress, nézz utána, érdeklődj, ilyesmi...
2012. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tanácsot a nevelési tanácsadóban. Az nem igaz, hogy lemarad ha marad az oviban. Ha korán megy az sokkal többet árthat. Az iskolára nem csak értelemre van szükség, hanem arra is, hogy tudjon hosszabb ideig egy dologra figyelni. Sokan éppen ezért el viszik az okos, ám még nagyon éretlen gyereket a suliba. A tanárok, meg még másodikban is csak ovis módszerrel tudják figyelemre bírni őket.
2012. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
Az előbb már írtam, hogy nem maradhat még egy évet az óvodában, ha októberben betölti a 7. évét. Tehát mire iskolába menne elmúlna 8 éves. Így a kérdés nem kérdés!!!
2012. febr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Bocs,hogy nem akérdésre válaszolok.

Utolsótól kérdeznék. Az én fiam jövőre lesz januárban hat éves, de még nem tudom mennyire lesz érett arra,hogy jövő szeptembertől sulis lehessen.De két év múlva januárban ugye már hét éves lesz, így mire iskolába menne 7 éves és 8 hónapos lenne.Na szóval akkor a kérdésem az lenne,hogy akkor szerinted ő sem maradhat még egy évet az oviban? Tehát jövő szeptemberben muszáj lesz elmennie az iskolába?

Én is olvastam azt a törvényt, hogy a szülő nem kérheti csak úgy,hogy a gyerek az oviban maradhasson(mármint ha már betöltötte a hatot), csak ha szakember javasolja, csak nem tudom,hogy ez már most is így van-e.

2012. febr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb neki ha maradhatna még az oviban!

Sokat számít az az 1 év!


Viszont ha te mindenképp el akarod vinni suliba, akkor azt javaslom hogy olyan iskolát keress ahol erre fel vannak készülve a tanárok, tudják kezelni. Tehát mindenképp beszélj is az igazgatóval, a leendő elsősök tanárával.

Ez nagyon fontos!


Az én barátnőmnek is hiperaktív a gyereke, én mondtam neki hogy ne csak azt nézze én hova vittem a gyerekem és csak azért oda írassa ő is.

Hát nem így tett...

A fia nem bírt megülni egy helyen, nem figyelt oda órán, a padok alatt kúszott-mászott, piszkálta a többieket, ha azok figyelni is szerettek volna, őt zavarta hogy miért nem rá figyelnek... Sajnos már a szülők maguk kérték azt a tanítónénit hogy ne ültessék a barátnőm kisfia mellé az ő gyereküket. A tanárnő egy ideig tűrt aztán ellenséges lett a gyerekkel, mindenért 1-eseket kapott, próbálta lebuktatni és megszégyenítette a többiek előtt...

Az lett a vége hogy a barátnőm 3 évig tűrte hogy a fiát elkönyvelték egy hülyegyereknek, aki bármit tesz is rossz és nem abba a közösségbe való. Én ajánlottam nekik egy falusi kisiskolát, ahol 7-en vannak 1 osztályban és ott szeretettel fogadják a hiperaktív gyerekeket is. Átvitte a barátnőm, iskolabusz viszi ki a fiát és hozza haza, azóta szeret iskolába járni, igaz hogy a padok alatt hasal még mindig ha rájön mert "kukacok" vannak a fenekében, de a tanárnéni tudja kezelni mert ért hozzá és mert van türelme.


Szóval mindenképp olyan sulit válassz ahol nem könyvelik el már az első héten a te gyereked egy megátalkodott kölyöknek és nem száll rá a tanárnéni.

Pl. a Waldorf iskolák azok nagyon jók!

2012. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Most a 2011-2012-es tanítási év van.A következő tanítási év 2012 szeptembertől 2013 júniusig tart és a gyerkőc a következő tanítási év októberében tölti be a 7. évet, így még maradhat egy tanítási évet az óvodában. Az óvodát is tanítási évben mérik.
2012. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8.42-esnek!

Az én lányom februárban töltötte be a 7. életévét, szeptemberben kezdte a sulit. Tehát amikor első osztályos volt akkor volt 8 éves gyakorlatilag.

Már miért ne lehetne?


A kérdező fia szeptemberben még nem lesz 7 éves, csak októberben tölti be. Tehát simán maradhat 1 évet még oviban, és szerintem nem ajánlották volna fel anyukának az óvonénik ha nem így lenne.

2012. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A januári gyerek az maradhat, mivel iskolába lépéskor nem tölti be a 8. életévét. Sőt a januáriaknál még a szülő is dönthet, nem kell hozzá se Nevelési Tanácsadó, se Szakértői vélemény.
2012. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!