Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves gyerekem évek óta...

4 éves gyerekem évek óta üvöltve kel az alvásból éjjel és nappal is. Amíg nem tér magához, csak üvölt, sír, vígasztalhatatlan. Volt hasonló valakinél?

Figyelt kérdés
Hogyha igen sikerült rájönni a miértjére? Nálnuk nem mond semmit, egyszerűen nem ttudjuk megfejteni miért csinálja.
2012. márc. 7. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valami rosszat álmodik valószínűleg. Nem néz esetleg sokat tv-t? Láthatott valamit ami megviseli. Vagy nem volt valami változás a család életében? Költözés? Új munkahely, stb.?
2012. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 iricc ***** válasza:

A Suttogóban olvastam erről, az én kisfiamnak is volt ilyen egy ideig, úgy hívják, hogy lidércnyomás. De semmi köze a rossz álmokhoz, az agy nem képes egyik alvásszakaszból a másikba váltani, és "megreked".

Ha, ahogy írod évek óta fennáll, és rendszeres, akkor mindenféleképpen érdemes felkeresni egy szakorvost, esetleg alváslabort.

2012. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az en kislanyom 2 eves ,o is sokszor felsir ejszaka,es reggel sirva ebred ,nem mindig de eleg surun. akkor ez azert lehet? errol a lidercnyomasos dologrol meg nem hallottam. erdekelne hol olvashatnek rola! legyszi belinkelned nekem?
2012. márc. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 iricc ***** válasza:
Nem tudom belinkelni, mert egy könyvben olvastam, a címe talán "a Suttogó titkai" tracy hogg írta. Sok hasznos tanácsot találtam egyébként benne, van több könyve is.
2012. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pavor nocturnus a neve a jelenségnek,mi is küzdöttünk vele évekig ,kinövik a gyerekek szerencsére.

Az én kisfiam még tavaly nagyon gyakran csinálta ,most 5,5 évesen hónapok óta nem csinálja.


Amolyan életkori sajátosság 4 éves korban,az én kisfiam is akkoriban csinálta legtöbbször,az idegrendszer érésével el fog múlni.

Nem kell sejteni a háttérben semmiféle pszichés traumát,nem az az oka,az is igaz,hogy ha ingergazdag volt a napja,mégha pozitív benyomásokkal teli is,akkoris gyakrabban jelentkezik a pavor.

2012. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Van olyan is, hogy éjszakai terror. Ezt ugyanabban az időben csinálják kb. Megelőzni úgy lehet, hogy kizökkenti az ember az alvásból, előtte fölkölti.

Piszkálni mikor már sír nem szabad. Hű ez borzasztó lehet.

Vidd el valami szakorvoshoz megkérdezni.

2012. márc. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindig sirva kelt, reggel is, de főleg délután:( bizros voltam benne, hogy idegrendszeri érettlenség. Szépen elmaradt 3,5 éves korára.
2012. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Lehet, hogy tényleg valami idegrendszeri fejletlenség, mert kb 2-2,5 éves koráig mindig üvöltve kelt fel nappal és éjjel az alvás után. Azóta, tehát lassan 1,5 éve pedig éjjel is felkel többször és csak sír, üvölt, alig tér magához. Alapból egy akaratos, hisztis gyerkőcről ebszélünk, ideje lesz tényleg elvinnem valahova, ahol megnézik.:(
2012. márc. 8. 18:12
 9/16 Dash válasza:

Hát én is így voltam kis koromban.:/

De nekem anyum meg figyelte hogy mikor szokott lenni ez nálam és akkor mindig felkelt engem meg nyugtatni akkor.

De ezek általában a rossz rémálmokért vannak. Vagy pedig a gyermeknek nem jó a közérzete. Vagy pedig el kell vinni orvoshoz hogy ez miért lehet. :))

2012. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.

Nálunk hiperaktivitás,idegrendszeri éretlenség áll fent a kisfiamnál ,azóta mióta csináljunk a TSMT tornát nagyon-nagyon hamar elmúlott és nem is tért vissza szerencsére a pavorozás .


Ha nehezebb temperamentumú a gyermeked...és alvászavaros ...az bizony nagyon gyanús...

2012. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!