Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy viseljem el a dackorszakot?

Hogy viseljem el a dackorszakot?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4-éves lesz,van egy öccse is ő 1,8-éves.A kicsivel nincs gondom legfeljebb hogy hisztis és akaratos néha de ezt nála még tudom kezelni,a nagyfiam ő sokszor kiborit,totál feltud huzni olyannyira hogy utána iszonyat fáj a gyomrom .Előszőr szépen türelmesen kérem hogy ezt ne csinálja elmondom azt is hogy miért ha nem ért belőle akkor ujra,akkor vagy abba hagyja vagy nem ,akkor azt teszem hogy nem figyelek utána már rá mert sajnos akkor jőn az hogy felhuzzom magam és kiabálok,a kőlyők pedig annál jobban csinálja csunya szavakat kiabál incselkedik élvezi hogy bosszant.Én ezt már nem tudom kezelni,a kicsit is biztatja ha látja hogy a szemétben túrkál vagy akármi amiről ő már tudja hogy nem szabad.Olyankor mondom neki hogy már te vagy a nagy fiu neked kell megmondani a tesonak hogy nem szabad nem pedig utánozni,ez tetszik neki de csak addig van hatása amig ujra nemtalál ki olyan dolgot vagy ő vagy a kicsi amit nem szabad,aztán minden kezdődik előről ahogy irtam.Ha lemegyunk a játszora probálok mind kettővel foglalkozzni,de azért ketté nem szakadhatok,ha ő unatkozik és nem kőti le a homokozás de a kicsit igen,akkor mondom neki hogy akkor mennyunk labdázni,akkor egy kis idő után azt is megunja és botokat keresgél,még az nemis volna baj de aztán csapkod vele hadonászik kérem szépen hogy dobja el-nem-elmagyarázom hogy meguti vele a tesot ne hadonászon vele-nem-ha elakarom tőle venni elszalad-mondom gyere ide-nem-majd nem fiygelek rá hisz direkt csinálja.Nevet élvezi és kikészulők azt mondom neki hogy ezért mert igy viselkedik nem játhatsz semmivel sem a homokozoban sem pedig máshol és leültettem a lócára majd egy párperc múlva feláll onnan mintha nem lenne buntetésben és nem érdekli ha rászollok,ellszalad és tovább folytatja.Én most ezt igy ilyen részletesen azért irtam le nektek hogy lássátok hogy mijen nehéz ez a szituácio,és legfőképp arra lennék kiváncsi hogy ti mit tennétek vagy tesztek ilyenkor mikor a kőlyők a dackorszakát élli,de ennyire??
2009. jún. 15. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ajánlom figyelmedbe a viasat 3-on futó szuperdadus c sorozatot...hasonló helyzetekre ad nevelési tanácsot. Ha tudsz réggebbi részeket is nézz meg!!!
2009. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm,de én nem nézek tv-ét meg nincs is viaszatunk sem
2009. jún. 15. 18:34
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Van a Szuperdadusnak (Jo Frost) könyve is, pl a Bookline-on is lehet kapni.
2009. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Hagyjad már, nem látod, hogy írni sem tud! Nemhogy olvasni!!!!
2009. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolso de igen tudok irni meg olvasni is attol hogy nem helyesen irtam le a viasat-ot! De te hogy itt kekecketsz ,és abban éled ki magad hogy másoknak beszologass hát elég szánalmas vagy!!!!!!
2009. jún. 16. 14:57
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem alapvetően a kőszőnőm (köszönöm)-re és a TV-ét (tv-t)-re gondolt.


És az utolsÓ, Írni,attÓl, Írtam, kekeckeDsz, beszÓlogass miatt is fogsz kapni..


Egyébként a szuperdada tényleg jó, én is ajánlom viasat hiányában a könyvet.


/Ha diszgráfia (na, ezt én nem tudom, hogy kell) miatt írsz helytelenül, akkor elnézést/

2009. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Nem, a rengetegszeresen összetett mondatai (szinte az egész litániája egy mondat), és a pl.: "mennyünk" szava ingerelt fel.

Én nem mernék írni ilyen csapnivaló helyesírással egyetlen mondatot sem, még névtelenül sem! Szégyen.


A kérdésére pedig a válaszom: ha többet és nyugodtabban közelit a gyerekéhez, minden másképp fog alakulni. Nekem is két kicsim van, kis korkülönbséggel.

Nem várhatod egy 4 évestől, hogy órákig eljátszadozzon egy valamivel.

2009. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem hogy helyesirásbol oktasatok ki BUNKOK!!!!hanem csak tanácsot kértem de ti ennek ellenére egyből kőtekedni probáltok -ez a szégyen-ha nem tudtok normális választ adni akkor inkább ne is válaszoljatok..Én sosem azt néztem hogy ki mijen helyesirásal ir hanem hogy hogy van megfogalmazva a mondanivaloja ha számomra érthetetlen és ősszevan csapva akkor magamban tartom a véleményem és nem irok a kérdezőnek sértő szavakat.Nem erre volt szukségem de mindegymár nem érdekel senki véleménye ugyhogy ne is irjatok.Köszönöm az eddigi HASZNOS válaszokat nektek!!!!
2009. jún. 17. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Hát nézd, szerintem azért egy felnőttől, 2 gyerekes anyukától elvárható, hogy ha már feltesz egy kérdést, vagy ír valamit, figyeljen rá, hogy helyesen tegye. Persze 1-2 elgépelés előfordul mindenkinél, de azért vesszőket, pontokat és ékezeteket használjunk már.

Senki nem megbántani vagy sértegetni akart, de milyen példa ez az itt kószáló 10-14 éveseknek, akik amúgy is rákaptak már a szlengekre??

Milyen lesz majd, amikor 3 év múlva a 7 éves fiad nem kér segítséget a leckeírásban, mert többször is rosszul mondod neki? Vagy majd minden egyes szóért szótárhoz nyúlsz?

Nem azt mondtuk, hogy nem tudsz írni, de hidd el, könnyű alkalmazkodni az internet világához, és bizony a valóságba visszatérni sokkal nehezebb!

Egyébként tanácsokat is kaptál, de mi nem ismerjük a fiaidat, nem tudjuk "megjavítani őket".

Fordulj hozzá határtalan türelemmel, játszóterezzetek sokat, itt a jó idő, vond be a házimunkába, nem is sejtenéd, milyen örömmel segítenek!

Foglald le a nagyot is, tölts vele minél több időt, féltékeny az öccsére.

Bizony az egész nevelés kérdése, (most nehogy azt vedd ki a szavaimból, hogy rosszul neveled!), magára akarja vonni a figyelmet, hogy okkal vagy ok nélkül, azt csak te tudhatod.


Sok szerencsét és remélem minden helyrejön és jó testvérek lesznek.


(nem tudom pontosan hanyadik, az vagyok aki a diszgráfiát írta)

2009. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a "diszgráfiásnak" jo a válasz,látod tudsz te normálisan is csak akarnod kell.Egyébként igaz én ha gépelek nem nagyon foglalkozom az ékezetekkel meg a vesszőkkel(nem tanultam gyorsirogépnőnek,és nem tőltőm minden időmet gépeléssel)de azért még érthető volt a kérdésem,vagy nem??Oké nem ismeritek a fiam (mert hogy csak vele van baj ,ahogy irtam-és erre sem figyeltél)de nekem az volt a kérdésem hogy ti mit tesztek ha a gyerek a dackorszakát éli?Mert ez dac és igen tudom hogy féltékeny a kicsire de ahogy irtam mindkettővel foglalkozok.Akét gyereket csak magamnak szültem apjuk elméletileg van a gyakorlatban nincsen,egyedül nevelni őket pedig nagyon nehéz,de kősz majd a szihologus segit
2009. jún. 17. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!