Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet egy 2 éves...

Hogyan lehet egy 2 éves gyereket megtanitani arra hogy rágjon a fogaival, és arra hogy az itatópohárból igyon?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 éves elmult.Most kezdtem el adni neki darabosat pár napja de nem rágja az ételt hanem szopogatja mint a cukorkát.De az a baj hogy ha mutatom neki hogy kell rám sem figyel és csak szopogatja.Az itató pohárral is csak játszik párszor még régebben is megprobáltam neki megmutatni hogyan fogja meg de csak hisztizett hogy ö nem akarja megtanulni vártam egy kicsit hogy hátha mst hogy két éves elmult hátha sikerül megtanitani de most is csak hisztit vágott le.Akinek volt ilyen gondja a gyerekével irja meg hogyan vezette rá hogy én is megprobáljam
2012. ápr. 21. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig miért nem adtál neki darabosat???Kicsit késő most bevezetni nem gondolod?
2012. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg késő bevezetni a darabosat... De ha már így alakult ne idegeskedj, nem baj, ha még nem rágja, hiszen, még csak most kapott darabosat, fura. Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy rágni kell.

Az itatópoharat meg ne erőltesd, próbáld inkább rendes pohárból itatni (eleinte ki fogja önteni, de majd belejön).

2012. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Modositanám amit irtam nem mostanában kezdtem el mert adtam már neki darabosat csak eleinte kicsit összetörtem neki ilyent hogy tésztát de akkor is szopogatja elkeztem neki vajaskenyeret párizsival kis katonákat csináltam neki
2012. ápr. 21. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi, hogy ezt írom, de ezt jól elcseszerintetted. :( Kisfiam 7 hónaposan kezdte a darabos kajákat kapni (úgy, hogy egyetlen foga nem volt még), nem hogy 2 éves korában... Minél előbb hozzászokik a gyerek, annál jobb.

Nem szabad most már visszakoznod, majd meg fogja szokni a darabos kaját. Azzal tennéd a legnagyobb hülyeséget, ha újból visszatérnél a pépesítésre, meg összetörni a kaját... nem is értem, komolyan. Bocsi, de ez nekem nagyon-nagyon furi.

És az ivás? Eddig miből ivott? Adj a kezébe rendes poharat. Hagyd a fenébe az itatópoharat. Úgy lehet a legkönnyebben rászoktatni a normál pohárra, hogy fürdés közben adod a kezébe hideg vízzel. Egyszer-kétszer magára fogja borítani, aztán szépen rá fog jönni magától, hogyan kell inni belőle, hogy ne borítsa a nyakába az egészet.

2012. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

én ezt nem is értem

teljesen egészséges gyerek, és ilyen későn kezditek? miért?

az enyém másfél éves kora óta önállóan iszik rendes pohárból, és teljesen egyedül eszik kanállal, villával

nekem ez iszonyúan furcsa

2012. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a kérdező védelmére kelnék.A fiam majdnem két éves volt,amikor el tudtam tenni a turmixot.a főtt kaját egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni csak simára turmixolva.egyszerűen nem volt hajlandó rágni.minden áldott nap próbáltam,de az lett a vége,hogy le kellett turmixolni,mert nem volt hajlandó enni.éhen nem hagyhattam,mert kis súlyú volt mindig is.

vannak ilyen gyerekek.aztán egyik napról a másikra elfogadta,de a bölcsi sokat segített.most már 2,5 éves elmúlt,és végre mindent eredeti formájában eszik jó néhány hónapja.

tudom,hogy nem az én hibám,nem én rontottam el,mert minden áldott nap próbáltam,de egyszerűen nem rágott

mondjuk nekem gyanus,hogy azért lehetett,mert hipotóniás volt baba korában,és lehet,hogy az arcizmaira is kihatott.de ezt nem lehet tudni

2012. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!