Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha az óvoda a helyi nevelési...

Ha az óvoda a helyi nevelési tanácsadónak küldött valami papírt, és emiatt most a nevtan. Behívott minket valami vizsgálatra, akkor megtehetem, hogy nem viszem el a gyereket?

Figyelt kérdés
Jár bármilyen következménnyel, ha én nem kívánok élni a nevtan. szolgáltatásával? Vagy ez kötelező? Mit kell tennem? Hívjam fel a nevtant, és mondjam meg, hogy nem megyünk? Kell indokolnom?
2012. ápr. 25. 09:29
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
51%

Menj el. Biztosan van valami gond a gyerekkel az oviban. Csak használsz neki,ha elmentek.

Ha nem mégy,akkor eltanácsolhatják a gyereket az óvodából.

2012. ápr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Köszi, csak a következményekre vagyok kíváncsi.

Mivel az óvoda kötelező, így nem hiszem, hogy eltanácsolhatják. Hova? Nincs másik ovi itt ahol élek.

2012. ápr. 25. 09:35
 3/52 anonim ***** válasza:
62%
Biztos nem véletlen kéne bevinned. Valószínűleg gond van vele az óvodában.
2012. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés. Biztos félreérthető voltam.


Tehát még egyszer: arra vagyok kíváncsi, hogy kötelező-e ez a vizsgálat, vagy indoklás nélkül lemondhatom? És ha nem mondhatom le, akkor milyen következményekkel jár, ha mégsem viszem?

2012. ápr. 25. 09:40
 5/52 anonim ***** válasza:

LXXIX/1993. törvény a közoktatásról :

"Kt. 13. § (8) A szülő joga, hogy gyermeke neveléséhez igénybe vegye a pedagógiai szakszolgálat intézményét. A szülő kötelessége, hogy gyermekével megjelenjen a nevelési tanácsadáson, továbbá biztosítsa gyermekének az iskolapszichológusi vizsgálaton és a fejlesztő foglalkozásokon való részvételét, ha a tanulóval foglalkozó pedagógusok kezdeményezésére a nevelőtestület erre javaslatot tesz. A jegyző kötelezheti a szülőt, hogy az e bekezdésben meghatározott kötelezettségének tegyen eleget."


Tehát a jegyző kötelezhet arra, hogy elvigyed.


Off: mi olyan nagy ügy ebben? Gondolom az ovi is a gyerek érdekét nézi.

2012. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy bemásoltad!


A nevelőtestület nem tett kezdeményezést, ez egy óvónő magánakciója.

Nincs ebben semmi nagy ügy, vinném én magamtól is, minden behívó nélkül is ha szükség volna rá. De nem erről van szó.

2012. ápr. 25. 10:32
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem!

Én úgy tudom, hogy a szülő aláírása kell a vizsgálat-kérő lapra. Az intézmény jellemzést,indoklást kell,hogy írjon a gyerekről, ennek alapján kéri a vizsgálatát. Ezt pedig köteles aláíratni a szülővel, mielőtt elküldi a nev.tan.-nak.

Szóval szerintem nem vagy köteles elvinni. DE...

Én a helyedben biztos beszélnék az illető óvónénivel, hogy miért nem egyeztet ilyen akció előtt veletek.

Egyébként én azon a véleményen vagyok, hogy inkább felesleges legyen egy vizsgálat, mint hogy elmaradjon, és ne fejlődjön jól emiatt a gyerek. Szóval nekem itt csak a formával van a gondom.

konduktor-gyógypedagógus

2012. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

Igen ilyen esetben kötelező elvinni a gyereket.

Amennyiben nem viszed el, felszólítást kapsz. Ha akkor sem jelentek meg a vizsgálaton, további eljárás indul.


Mindenképp vidd el, mert egyrészt nagyon hasznos és jó dolog...másrészt te is kapsz egy képet, infót a gyerekről, hogy mi a helyzet vele valójában.

Sok sok fontos dologról tájékoztatni fognak. Szerintem nagyon előnyös lenne elmenni és egyáltalán nem ciki, nem probléma ez.

2012. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Elképesztő, hogy egy óvónő a magánbosszújával így megszivathat minket, és nekem mint szülőnek nincs jogom őt felülbírálni???

Mivel vegyes válaszok érkeztek megkérdeztem emailben a nevtant, hogy köteles vagyok-e vinni a gyereket. Ha válaszolnak leírom, hátha mást is érint.

2012. ápr. 25. 13:09
 10/52 anonim ***** válasza:

Kérdező: én ezt nem értem, miért számít bosszúnak, hogy vizsgálatra küldik a gyereket?


Egyébként nálunk ez egyszer már felmerült. Konkrétan odáig fajulhat a dolog, hogy ha nem működsz együtt a gyereked normális fejlődése érdekében, akkor gyámhatósági eljárást indíthatnak ellened. Akár el is vehetik (nyilván szélsőséges esetben, de ez is egy lehetséges következmény, ha következetesen elutasítod az együttműködést).

2012. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!