Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más is gyerek is ennyire fél...

Más is gyerek is ennyire fél amikor új szülőkhöz kerül?

Figyelt kérdés

Én vagyok az a gyerek.

Nem rég fogadott örökbe egy kedve házaspár, de félek, hogy ők is verni fognak, vagy majd ők is olyan dolgokat akarnak, majd velem csinálni. A másik ami talán még rosszabb lenne ezeknél, ha normálisak, és megtudnák, hogy eddig mik történtek velem.

Akkor szerintem el is szöknék tőlük.


2009. jún. 22. 11:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%

Attól ne félj, hogy mi lesz, ha normálisak és megtudják, hogy mik történtek veled eddig. Ezt sose szégyeld, amiről nem tehetsz, azt ne szégyeld. Ha normálisak, akkor segíteni fognak, hogy normális, boldog és teljes életet élhess, megbízhass bennük.

A nevelőszülők, örökbe fogadó szülők nem rosszak általában, szeretik a gyerekeket és biztonságos, szép életet akarnak nekik biztosítani, azért fogadják őket örökbe. Remélhetőleg neked is ilyen lesz az új családod és minél előbb túlteszed magad a korábbiakon, elfelejted amiket el szeretnél felejteni már amennyire el lehet.


Remélem boldog leszel az új családdal és tényleg család lesztek.

2009. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Az hogy megtörtént, még nem is annyira gáz, de én élveztem, picit jó is volt, és ezt szégyellem.

El bírod te azt képzelni, hogy milyen lenne az nekem, ha megtudnák, hogy egy kis köcsög vagyok?

A nevelő és örökbefogadó szülőkel pedig nekem nem olyan élményeim vannak, hogy szeretnék a gyerekeket, vagy ha szeretik is akkor nem úgy, ahogy egy normális ember, hanem úgy mint egy perverz, beteg, állat.

2009. jún. 22. 12:44
 3/44 A kérdező kommentje:

Csak most vettem észre hogy egy plusz is bekerült a kérdésbe. Sajnálom.

Eredetileg így szólna:

Más gyerek is ennyire fél amikor új szülőkhöz kerül?

Tényleg bocs.

2009. jún. 22. 13:04
 4/44 anonim ***** válasza:
76%
Miért gondolod, hogy csupa perverz állat fogad örökbe gyerekeket? Ez csak feltételezés, vagy már voltál ilyen helyzetben? Ha ilyen emberhez kerülsz, nem kérheted a visszahelyezésedet a mostani gondozásba? Úgy értem, tényleg van értelme igy előre aggódni?
2009. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Eddig csak olyan helyen voltam ahol rossz dolgok történtek velem. Olyankor kérhetném a vissza helyezésem az otthonba, de azt meg kell indokolni. Azt nem nagyon szeretném, és eddig még sohasem csináltam, mindig inkább elszöktem, és utána könyörögtem, hogy ne vigyenek vissza hozzájuk, azoknál még az intézet is jobb.

A félelemnek meg sosincs értelme, az csak úgy van, amikor este bejön a szobába, hogy jó éjszakát kívánjon én attól rettegek, hogy megint meg fog történni, pedig ő még sose nyúlt úgy hozzám, vagy amikor valami hülyeséget csinálok, és ő ezért megakarja simogatni a fejem, vagy csak megveregeti a vállam, én már akkor attól félek, hogy le fogja venni a nadrágszíját, pedig még csak nem is kiabált velem eddig soha.

2009. jún. 22. 13:55
 6/44 anonim ***** válasza:
65%

Mennyi idős vagy? Fiú? Lány?

Mióta vagy ennél a családnál?

Mennyi idő általában, mire kiderül, hog ymilyen helyre kerültél?

Az intézetis pszichológusban nem tudsz megbízni?


Ha megindoklod, hogy miért kéred a visszahelyezésed, gondolj arra, hogy nem csak magadnak teszel vele jót, hanem sok másik gyereknek is, akiket amiatt, hogy te jelentetted őket (szülőket) nem engednek ahoz családhoz.

2009. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

12 és fiú. Még csak nem rég, 1 hete lakok náluk, de ahhoz hogy örökbe fogadhassanak már el kellett, hogy töltsünk egy kis időt.

És az mire kiderül, hogy valójában milyenek, ahhoz általában az kell, hogy úgy egy hónapja náluk lakjak.

Senkinek se akarom elmondani, hogy mik történtek velem, se pszichológusnak, se a mostani szüleimnek, senkinek.

Nem akarom hogy megtudják rólam, hogy (nem akarok csúnyát írni, pedig csak úgy tudnám leírni).

2009. jún. 22. 15:16
 8/44 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy ilyen lelki/testi sérelmeket csak szakember segitségével lehet feldolgozni, aki ugye a pszichológus... Arra hiába vársz, hogy majd olyan mélyre eltemeted, hogy már nem lesz! Lesz az, végig fog kisérni az életeden, igy is úgy is egyébként, de ha beszélsz róla, könnyebb.. Csak elkezdeni beszélni nehéz.
2009. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Ha veled nem történt ilyen, akkor nem tudhatod hogy milyen ez.

Könnyű azt mondani hogy beszéljek róla valakivel, de ha te veled is megtörténtek volna ezek a dolgok, ugyan azt akarnád mint én.

Csak imádkoznál, hogy végre egy normális családba kerülj, ahol elfelejtheted az egészet, mintha csak egy rossz álom lett volna.

2009. jún. 22. 16:00
 10/44 anonim ***** válasza:
80%

Ja nem okoskodásnak irtam, inkább a pszichológiai oldalról közelitve. Persze, elképzelni sem tudom, igazad van! De attól még olvastam ilyesmiről, és hát nem véletlenül született annyi pszichológia könyv és nem véletlenül van annyi pszichológus, terápiás központ. Sokan csak felnőttként kezdenek el beszélni a sérelmeikről, van, aki pont ilyenek miatt megy pszichológusnak... Tudom, a saját életed az nem a másé, főleg egy kivülálló ne hasonlitgassa, csak ugye te tanácsot kértél, én meg ezt láttam jónak javasolni...

Mondjuk az is furcsa, hogy itt is teljesen vadidegenek vannak ezen a "fórumon", mégis beszélgetsz velünk, mintha azért jólesne beszélni róla, csak nem tudod, hogyan tovább. Lehet, ha az új szülők nem "romlanak", akkor elkezdesz bizni bennük, nem?

2009. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!