Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnám a fiamat leszokt...

Hogyan tudnám a fiamat leszoktatni a cumizásról? Már 4 éves elmúlt!

Figyelt kérdés

Volt egy időszak, hogy egy hétre sikerült is nekünk leszoktatni, de jött Anyós,aki simán vissza adta neki, illetve az esti és reggeli kakaózáshoz vásárolt neki újra cuclis üveget (mondván kistesója születik és lelki beteg a gyerek). Azóta nem tudom még szép szóval sem rábírni.

Legyen agresszió???? Dobjuk ki és kész??

Olyan fájdalmasan fog ordítani, hogy azt nem szeretem mert annyira sajnálom Őt!


2009. jún. 25. 10:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Hat en ugy csinalnam a helyedben, ha meg nincs meg a kisteso, hogy eljatszatnam a nagy fiaddal, hogy most ö a picike baba, .... A cumi legyen a szajaba, a cumis üveg is legyen keznel. Ha megtudod oldani vedd az öledbe, vagy legalabb a feje legyen az öledbe, es dajkaljad, es enekelj neki, es meseket olvassal, de nagyon nagyon dedos szinten. Nezegessel vele könyvet, beszelj a kepekröl ugy, ahogy az mar neki degradalo legyen... Ha szol, hogy ez uncsi, rögtön mondjad, hogy : de most te vagy a pici baba, a pici babaknak, foleg akik cumiznak, azoknak igy kell mindent elmondani, elenekelni... stb. Hidd el, egy idö utan ö sajat maga akarja majd, hogy kidobjatok a cumit. Hagyjad, hogy ezekre ö jöjjön ra, es semmikeppen ne a drasztikus megvonast valasszad. Ha ö agyban felfogja, hogy neki erre mar nincs szüksege, akkor meg büszke is lesz ra, es akkor jöhetnek a dicseretek, hogy micsoda okos nagyfiu, es majd a tesonak is ö fogja megtanitani, ha a teso nagyobb lesz, hogy a cumi csak nagyon nagyon picurkaknak valo.... :)

Szerintem ez müködik, remelem ez a kis "cselszöves" nalatok is egy -ket het utan eredmenyes lesz. Kerlek irjal majd egy valaszt, hogy mi törtent. Köszönöm, hajra! :)

2009. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már megérkezett a tesójája áprilisban. :(((
2009. jún. 25. 11:15
 3/19 A kérdező kommentje:
tesókája
2009. jún. 25. 11:15
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Már bocs,de anyós mi a fenét szól bele a nevelésetekbe.Biztos beolvastam volna neki,persze a normális határokon belül,de vele is meg kéne beszélni,hogy ne variáljon,mert összezavarja a gyereket.Az én párom már suliba járt amikor magától letette,mert akkor már titokban cumizott.:)Persze job minél előbb elhagyni,én is ezt szeretném elérni a fiamnál.Csak így lehte szerintem is megoldani,hogy elveszed tőle és kész.A kistesó cumizik?Mert akkor lehet hogy várni kéne még egy kicsit ezzel.Sok sikert,akárhogyis lesz.
2009. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A testvére nem cumizik. Sajnos problémás terhességem volt és már a télen kórházban voltam, így csak anyósék tudtak a fiamra vigyázni, most nevelgethetem vissza a kisfiamat, hogy olyan legyen mint azelőtt. Részben már sikerült de a cumival gondok vannak.....

Anyósék lekoptatva.

Azért köszönöm a választ, kénytelen leszek drasztikus módszerhez folyamodni.

2009. jún. 25. 15:06
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 5 éves koromig cumiztam folyamatosan. Anyukám azt találta ki, hogy dec. 6 előtt leültetett maga elé, és azt mondta, a Mikulás azt hallotta, hogy én 5 éves nagylány létemre cumizom. Hát ez milyen dolog már. Mit szólnék, ha inkább odaadnám a Mikulásnak a cumim, hátha hoz cserébe vmi ajándékot. Beletettem a csizmámba a cumit és kaptam helyette játékokat(nemcsak csokit), a cumi pedig eltűnt és soha többé nem is kerestem. Lehet kicsit "lefizeős" módszer, de ember vált belőlem és a cumizást is abbahagytam:) Most ugyan nincs Miku idény, de vmi fogtündér vagy kismanó, bárki elviheti:)

2009. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok: még annyit, hogy sztem drasztikus módszert semmiképpen sem, nem fog élete végéig cumizni az a gyerek:)

Anyóssal pedig beszélni kell, hogy ne szóljon bele és ne alkalmazza homlokegyenesen az ellenkezőjét annak,amit te csinálsz, mert így nem lehet gyereket nevelni.

2009. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
sajnos kénytelen leszel hogy elvedd tőle és soha többé ne add visza a cumiját. mégha sir érte akkor sem. tudom neked is rosz ha sir a gyerek,demajd párnap és elfelejti hidd el!egyszer ezen is túllesztek. csak ne puhulj meg nehogy visszaadd neki a cumit ha sir
2009. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Saját magamról nem tudok írni, mert én eleve nem is cumiztam. Apu nagyon sok gyereket leszoktatott. Maszek munkás és megvette a gyereketől a cumit! :)) Persze a pénz szülőtől visszakerült apuhoz, a cumi pedig balhé esetére a szülőkhöz. Eddig egy gyereknél nem sikerült csak :))Viszont!...a cumit csak akkor add neki, amikor kéri!
2009. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap láttam a Segítség szülő vagyokban,hogy elküldték a cumit a cumitündérnek egy díszes borítékban,aki másnap visszaküldött érte egy ajándékot.A gyerek ment ki a csomagért,és iszonyúan örült az ajándéknak!Szerintem ez jó ötlet.

Én egyébként azt mondtam a gyerekeimnek az utolsó használható cuminál,hogy ha roszz lesz ez is akkor kidobjuk és nem lesz több cumi./persze mi mindíg csak 1-et tartottunk otthon,nem tizet minden sarokban./

Pár hete láttam meg a kuka tetején a cumit kidobva./igencsak büdös volt már :)/A lánykám kidobta, most 26 hós.Nem kereste azóta sem rajtam,hiszen Ő dobta ki!

2009. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!