Induska kérdése:

TSMT terapeuta?

Figyelt kérdés

Debrecenben élek. Hiába hívtam a bhrg alapítványt, hiába kérdeztem a védőnőt, az ismerősöket, egyszerűen sehol senki. Pedig 1300 (!) terapeutájuk van, csak éppen hol?????

Segítsen már valaki, ha tud!

Bocsánat az értelmetlen kérdésért. A 10. variációmat sem engedte az oldal, hátha ennyit enged..Pff...


2012. jún. 5. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A nevelési tanácsadóban próbálj érdeklődni, ott biztos hogy van.
2012. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakadna, én bizony felmennék 1 napra a gyerekkel pestre, amikor megírják rátok a tornát, még így is brutál megéri.
2012. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak összevadászok itt valakit, remélem..Aztán majd meglátom.

Brutál? :D Ennyire jó?

2012. jún. 5. 19:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Közepes-enyhe idegrendszeri éretlenségre bizony nagyon jó.

Szerintem a kellemes mellékhatásai miatt még nem egész jól eltalált oki terápiaként is van kedvező hatása.

Az otthoni tornánál szülő naponta 30-40 percet intenzíven a gyerekre figyelve tölt.

A gyerek megszokja, hogy vannak dolgok, amiket akkor is meg kell csinálni, ha éppen nincs kedve hozzá, fölösleges nyafogni.

Sikerélményt ad, mert az egyénre szabott feladatok erőfeszítést követelnek, de a gyerek képes teljesíteni őket.

Fizikailag fittebb, ügyesebb lesz a gyerek, nem őt választják majd utolsónak a csapatjátékokba, ami szintén jót tesz a lelkének.

jól összeállított feladatokkal tornával is lehet emlékezetet, szókincset és sok minden alapvetően nem mozgásos dolgot fejleszteni.

Ezerszer többet ér, mint ha asztalnál ülve "fejlesztő feladatokat" csinálna egy óvodás. Annak is megvan a maga helye, de ha mozgásterápiát javasoltak, tényleg azzal kell kezdeni. Szerencsés esetben a magasabb funkciók (figyelem, finommozgások, beszéd, stb.) "maguktól" rendbe jönnek, ha az alapproblémát sikerül korrigálni. Ha pedig mégsem, a további fejlesztés sokkal jobb eséllyel lesz eredményes.

2012. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most fogjuk kezdeni a tornát, Miskolcra fogunk menni. Nincs kiírva nekünk, így fizetunk. Havi 1x kell menni, és 5500ft-ba kerül. Mennyi idős a gyermeked? Az én fiam 3. Ott megmutatják, és kiadják a feladatsort, nekünk meg itthon kell csinálni.

[link]

2012. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen. Még az én autista gyerekem is megtanult tőle beszélni és szobatiszta lett, és ügyesedett, és barátkozik!!. Minőségi javulást hozott az életünkbe.
2012. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Tudtok e segíteni, hogy van e legidősebb korhatár, hgy kinek tudnak még segíteni ?

ADHD-val is foglalkoznak ?


Köszönöm !

2012. jún. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Jövőhéten vizsgázom, így most háttérbe szorítottam a keresgélést, de amint sikerült, megírom, hogy milyen úton- módon találtam rá.

Van egy ismerősöm, aki Kulcsár Mihályné módszerével dolgozik, de a mi esetünkben még ő is a TSMT-t ajánlotta.

Amiket olvastam róla, az alapján bárkinek (gyerekeknek), "bármire" jó, ADHD-re is. Mennyi idős a gyerkőc, kedves utolsó válaszoló? Írok majd, aztán ha lehet, ti is :)

2012. jún. 7. 09:07
 9/11 anonim ***** válasza:

7 éves elsős a kisfiunk, és állítólag ADHD-s. Az biztos, hogy odafigyelése nem egy átlagos 7 évesé.

Viselkedés problémája nincs ezsen kívül. SZeretnék neki segíteni, tehát magunkon is, de elsősorban érte, hogy iskolában nehogy később probléma legyen ez ahogy nehezedik a suli.

Én sajnos nem tudom felhívni a BHRG-t külföldön lakok és a telefonom nem enged ki..

De érdekelne van e várakozási idő, vagy mi időbe telik a kivizsgálás, vagy felmérés, mert a nyáron otthon megnézetném velük, hátha kapnánk némi segítséget.

Engem minden érdekel ezen a téren, várom az infókatürelmesen !

2012. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9.-nek.

Én a BHRG-nél végezett TSMT-vizsgáló vagyok.

A BHRG-alapítványnál nyáron sem áll meg a munka, biztos tudnak adni vizsgálati időpontot. A honlapjukat jelenleg átalakítják, de a fontosabb dolgok már rajta vannak.

www.bhrg.hu


Figyelemhiányos, hiperaktív tünetegyüttes esetén is jó eredmények várhatóak a TSMT terápiával.

Mindenképpen ajánlom!

2012. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!