Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyig ideig jár majd a...

Mennyig ideig jár majd a GYED, ha a 2. babánk nem 2010 másjus 1-ig születik meg de az első baba május 19, -én tölti a 2. életévét? És mi van akkor ha 2010 május 19. -ke után születik meg a 2. baba? Kaphatok majd gyedet?

Figyelt kérdés
A bejelentett bérem 2007 szeptemberig 100.000ft volt majd betegállományban voltam az 1 baba születéséig. (2008 máj. 19-ig)
2009. júl. 2. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az új törvényben van egy olyan rész, hogy amennyiben a jogosultságot megelőző két éven belül jogosult voltál már gyed-re, akkor a másodjára igényelt ellátás ideje nem lehet rövidebb az elsőnél. Magyarul: ha az első baba 4. születésnapjáig igényelsz még egyszer gyed-et, de az új számítás szerint már nem lennél jogosult a 2 éves gyedre, akkor is 2 évig jár.

A gyed összege mindig az előző naptári évben szerzett átlagjövedelmen alapul. Ha az előző naptári évben nincs "rendes" jövedelmed (mert pl. gyed-et kaptál), akkor a mindenkori minimálbér 2szeresének a 30-ad része lesz az egy naptári napra eső jövedelmed és ennek a 70%-a lesz a gyeded. Ha ez az összeg nagyobb, mint a tényleges szerződésben rögzített bérednél, akkor a béred alapján számolnak.

2009. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Leírom,hogy én,hogy jártam és utána tudsz mérlegelni.



Kisfiam 02.20.-án töltötte be a 2. évet én 05.11.-én szültem meg a kislányomat és nem kaptam meg az anyaságin(egyszeri pénz)kívül semmit csak a GYEST fogom kapni most a következő 3 évben,mert 2009.Január.1-jével lett törvény az,hogy csak akkor lehet igényelni,ha előtte munkaviszonyban volt az illető,én sajnos a kisfiam születése előtt munkanélkülin voltam mert kirúgtak a terhességem miatt,ezért most azt mondták(persze utólag),hogy mielőtt a kislányomat megszültem előtte legalább 1 hétig vissza kellettem volna menni munkanélkülire és akkor igényelhettem volna csak a GYÁST-GYEDET,de persze ezt senki nem mondta,csak rá 1 hónapjára miután megszültem és persze utólag nem csináltak már semmit sem!!!!

Úgyhogy szerintem,ha addig nem másítják meg a törvényt akkor te is csak GYEST fogsz kapni és azt is már csak 2 évig és nem 3-ig.

2009. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én a helyedben a munkáltatómat beperelném, mert terhesség alatt NEM rúghat ki, védett vagy, sót akár 6 órás munkádra ki kell fizesse a 8 órás bért! Ezt konkrétan tudom, mert engem is kiakartak rúgni és én ügyvédhez fordultam!
2009. júl. 5. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok neked,sajnos én nem voltam ilyen bátor.

Sok sikert.

2009. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!