Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves keresztfiam dühkitörése...

3 éves keresztfiam dühkitöréseit hogyan kezeljük?

Figyelt kérdés

Ha valami nem úgy van ahogy Ő azt elképzeli, azonnal üt, harap, csíp, visít( mint egy malac), taknya-nyála ( bocsi)folyik.Már próbáltunk mindent, szépen beszélni, verés, hideg víz, otthagyni, nem használ semmi. Egyébként az apja elhagyta Őket, most született meg a kis tesója is. De már ezek előtt is ilyen volt:(de most már kegyetlen. Szeretnék a húgomnak segíteni, de már nincs Ötletem.

próbálunk neki mindig kedveskedni,sokat "csavargunk" vele, játszunk ennek ellenére ilyen. Ez már rettenetes, nem lehet vele elmenni sehova, mert tutti 1x biztosan bekattan.

Egyébként meg hihetetlen okos, kis srác. Mindig bocsánatot kér a dühöngés után, de ez így nem mehet tovább.


2009. júl. 3. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Van külön szobája? Vagy egy hely a lakásban ahol rá lehet csukni az ajtót? Ha rájön a hoppáré küldjétek be, vagy vigyétek be. Meg kell neki mondani,hogy ott nyugodtan csinálhatja. Ha megnyugodott kijöhet. Aztán ha bocsánatot kér szeretgessétek meg és mondjátok el neki,hogy ez az egész azért van mert ezt nem csinálhatja. Nagyon szeretitek, de ez a viselkedés számotokra elfogadhatatlan.

Nálunk ez bevált. Ha baja van az 5 éves fiamnak akkor már ő maga megy be a szobájába lenyugodni.

2009. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos nincs külön szobája.Remélem idővel jobb lesz.
2009. júl. 3. 12:49
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
nézd a viasaton a super nanny-t abban nagyon jó tippek vannak,és ott is problémás gyerekeknek segíteneke
2009. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj az sem jelöljetek ki neki egy helyet. mondjuk a nagyszoba egyik sarka ahol egy kis gondolkodó sarkot rendeztek be. Ha dobálja magát meg vagdalkozik akkor egy nagy szivacs vagy babzsák is megteszi gondolkodó széknek. Erre kell ráültetni és megmondani neki,hogy innen addig nem kelhet fel amíg meg nem nyugszik. Ugyan úgy kell használni, mint ha szobába küldenéd.
2009. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Férjem unoka öccse is ilyen volt 3 évesen,és még utána is sokáig.Most 6 éves,évvesztes,szóval még ovis.

Mondjuk ő oxigén-hiányos állapotban született,de rá is húzzák a szülők minden ilyen esetnél.

Egyik mondatban kikérik maguknak,hogy "nem hülye ez a gyerek!"

Pár mondat múlva meg:"El kell fogadni,betegen született!"

Most akkor döntsék már el,hogy hogyan viszonyuljunk.

Kérdésre válaszolva,hidd el ,ha semmi nem használ,akkor hagyjátok rá,elvileg nem nektek kell nevelni.

Én sose hagytam,hogy más szóljon rá a gyerekemre.

2009. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

14:23-as vagyok!

Az kimaradt,hogy anno pont ők szóltak meg engem,hogyan nevelem a gyerekemet-kicsit szigorúbban.

De én legalább el tudok vele menni vásárolni,postára,hivatalba...

2009. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Iszonyú nehezen kivitelezhető, de nem szabad rá figyelni egyáltalán olyankor mikor dührohamot kap. Határozottan arrébtenni, és megmondani hogy nem bánthat mást (ha harap, stb), de nem szabad, hogy elérje, hogy mindenki vele foglalkozzon olyankor.


Azért csinálja, hogy felhívja magára a figyelmet. Frusztrált valami miatt olyankor, maga sem tudja, hogy miért, és így "kezeli" a helyzetet. Sok türelem kell hozzá.


De jó hír, hogy kinőheti. Én kisfiam (nem volt kistesója) kb 5 éves korára lett túl ezen az időszakon, most 7 éves, igaz, hgoy eleven, de nagyon jó lett, sokkal nyugisabb gyermek lett belőle, pedig olyan 3 éves kora körül azt hittem néha megőrülök...

2009. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igyekszünk megfogadni a tanácsokat. Remélem javul majd a helyzet.Minden jót Mindenkinek:)
2009. júl. 4. 23:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra az esetre ha elmentek valahova és ott jön rá a hiszti, egy gyereknevelős műsorban láttam (Little Angels, BBC) hogy pl. bevásárlásnál a szülők kivitték a hisztiző gyereket az áruházból, beültek vele a kocsiba és mondták neki hogy csak akkor mennek vissza, ha lenyugodott. Amikor megint kezdte, megint visszavitték. Persze így elment vagy egy fél nap, de legközelebb már nem hisztizett a gyerkőc. Egy másik adásban templomba menésnél hisztizett a kislány, akkor a templomlépcsőn ült le vele az apukája és onnan nem moccantak, amíg a "műsor" tartott. Következő héten már ott sem volt hiszti állítólag. Sok sikert!
2009. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mindent kipróbálunk:)
2009. júl. 10. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!