Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a két éves lány...

Mit tegyek ha a két éves lány gyermekem mindenért nyavajog?

Figyelt kérdés
Sajnos mindent nyafogva kér a pedig ugrásra kész vagyok mert munka után csak vele foglalkozok. Nagyon könnyen sírva fakad egy pillanat alatt elszáll a jó kedve és nyafog.Sajnos nem játszik egyedül csak nagyon ritkán és ezt is szeretném valahogy megoldani. Talán én rontottam el mert ha táncoltat , hát táncolok neki!
2009. júl. 4. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Én "nem hallom meg", amit nyafogva, hisztizve mond.

És azt mondom is neki, tehát hogy "nem hallom, amit mondasz a nyaffogás miatt".

És ha TÉNYLEG akar valamit mondani, akor abbahagyja a hisztit, nyafogást és elmondja normálisan. Addig süket vagyok, teszem a dolgomat. Lehet, hogy 1-2 alkalommal még nagyobb hiszti lesz, amíg meg nem érti...

A tünetek alapján valóban mintha kicsit el lenne kényeztetve (már meg ne haragudj, de te is érzed :-)).

2009. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Fogd meg még most ,mert a nyakadra fog nőni de nagyon alkalmaz egy ki szigort igaza van az első válaszolónak ez pont jó lesz h csak akkor hallod meg ha normálisan beszél! De nem fog teljesen elmúlni ,mert 2-3évesek a leghisztisebbek!!
2009. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ó az enyém is ilyen, de csak délután ha fáradt, mert nem aslszik. Sokszor bejött ha halkanbeszéltem neki. meg próbálom terelni a témát, valami mást kitalálni.mivel meleg van napi 2-3x megpancsizik a kádjában az legalább 10 perc míg végzünk.Sóliszt gyurmázni szoktunk, ami szintén lefoglalja.elég csak kígyót csinálni, vagy valami laposat amibe kedvére szúrkálhat formákat. Egyedül játszik egy kartondoboz házikóval amiben alszanak a vendégek,buli után(ő mondja)aztán leülök vele és a vendégek fociznak(pingponglabda).Fodrászosat is játszunk,lekell majd vágnom és arra készülünk.ha nagy a hisztí betekerem egy lepedőbe, kukac,hernyó, tegnap meztelen csiga volt aztán onnan ki kell bújnia ének közben :) Jó játékot,pihenést,írd meg mi sikerült
2009. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban az a probléma, hogy túl sokat foglalkozol vele (igen, sajnos igaza volt az előttem szólóknak: bocsi a szóért, de valóban elkényezteted). Ha mindig vele vagy, egy percre sem hagyod egyedül, akkor önállótlan lesz, és félni fog egyedül bármit is csinálni. Ha nagyobb lesz, ne csinálj neki meg mindent, mert ha a sikerélmény mindig a tiéd, azzal elveszed a gyerek önbizalmát.


Ha hisztizik, hagyd magára, ne sajnáld. Ha foglalkozol vele, megkapja a pozitív visszajelzést - mintha a cicát megsimogatnád, miután a szőnyegre piszkított... Utána már nehéz lesz kinevelni belőle, és felnőtt korában is támaszkodó lesz. Ha kezd lenyugodni, már átölelheted. Kérdezd meg, mi a gond, beszéltesd, nagyon sokat kell neki magyarázni. Így lesz okos. Minden esetben fontos indokolni. A "nem szabad"-indoklás nem elég, a gyerek nem érti, hogy miért nem szabad, és csak azért is meg fogja csinálni. "Ne vedd a szádba, mert beteg leszel."


Fontos engedni döntéseket hozni: "Ha hisztizel, nem foglalkozom veled. Ha abbahagyod, játszom veled."


Dióhéjban ilyesmiket kell csinálni...


Emellett tanácsokat akkor is kérdezhetsz pszichológusoktól, ha nincs nagyobb baj.

2009. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Pedig ugrásra kész vagyok mert munka után csak vele foglalkozok"

Túl jó dolga van szerintem. Néha ne ő legyen az első, foglalkozz magaddal, a férjeddel a hobbijaiddal.

Találd meg az egyensúlyt. Hagy néha egyedül is mert akkor van ideje gondolkozni és fejlődik ilyen téren is.

Ha éveken át mindent megteszel neki akkor ezt tini korában is elvárja majd és akkor a hisztik már nem lesznek viccesek mert lesz szókincse ahhoz hogy padlóra küldjön lelkileg. Légy előrelátó és ne kényeztesd el :)

F/23

2009. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
63%
Vágd szájba!
2010. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bea1202 válasza:
Utolsó, félelmetesen rosszul látod! Remélem, nincs gyereked. Szerinted ha szájon vágsz egy kétéves gyereket az megoldás? Az előzőeknek meg igaza van, ha hisztizik, kicsit nem kell tudomást venni róla, hogy észrevegye, hogy a cirkusszal nem ér el semmit. Nekem is van egy fiam, nála működik.
2012. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!