Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív vagy figyelemzava...

A hiperaktív vagy figyelemzavaros gyermekeknél a beszédben is van valamilyen jellegzetesség?

Figyelt kérdés
Pl.:sokat beszél, addig ismétel amíg nem kap választ, nem mond végig mondatot...

2012. jún. 20. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Más a két dolog (járhat együtt). Hiperaktívról tudok nyilatkozni: rájuk jellemző a sok beszéd, igen. Mégpedig elég "tolakodó" módon.

De önmagában a beszéd nem jelent semmit, sok egyéb tünete is van.

2012. jún. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kikicsaj ***** válasza:
A hugom is hiperaktiv volt es nàla is volt ilyen beszèd problèma hogy nem mondott vègig mondatokat meg hogy valamit 100* elmondott. De 7èves koràra kinötte a fejlesztö òràknak köszönhetöen. Ne aggodj. 7hetes kismama
2012. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen van. Mind a kettő idegrendszeri érintettségű. Szerintem hallgassátok végig, amit mond, figyeljetek rá. Vigyétek el TSMT tornára. Az fog a beszéden is segíteni-állítólag.
2012. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én fiam is hiperaktív (ADHD) , na ő aztán felkeléstől lefekvésig beszél levegővétel nélkül, viszont bizonyos szavakat nem tud helyesen mondani, bizonyos szavakat olyan kurtán furcsán ejt, néha olyan mintha egyes szavakat nem is magyarul mondana.
2012. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiunk 7 ADHD, főleg inattantiv fajta, nem hyper.

Ő nagyon nyugis kisbaba volt, (nem is tudom hova tenni a helyzetet) de 5 éves kora óta rengeteget beszél és valóban valahogy olyan tolakodó módon. MÁsokkal is különösen felnőttekkel. A tolakodást úgy értem, hogy mondaná mondaná amit akar, meghallgatni kevésbé teszi. Értelmes, szimpatikus gyerek nem volt még gond ebből, de néha azért rá kell szólni, hogy megtanulja.

Érdekes ez, mert a kislányunk 5 ő miest elkezdett beszélni nem tud csöndben maradni, de valahogy más a kettő, már látszatra is, és neki nincs figyizavara, semmi.

Amolyan ő szereti hallani a hangját, néha figyelemfelhívás és hasonlók, mint a kisfiunknál mintha annyi infó kellene neki amit csak betud szerezni, és amit tud azt szereti megosztani. Amolyan nem tud jól szelektálni mindenre figyel, de egy dologra kimondottan mikor kell, akkor nehézsége van, épp mert mást is hall lát, és veszi be az agya.

Lehet zavarosnak hangzik, de eléggé az ez a téma még nekem.

2012. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!