Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tudok tenni, ha hangfelvét...

Mit tudok tenni, ha hangfelvételem van róla, hogy a párom 17 éves fia beszívott mikor a 3 és 5 éves gyerekeimre "vigyázott"?

Figyelt kérdés
A fiú velünk él, nagyon sok a probléma vele. Fél órára ugrottunk el a szomszéd utcába, mialatt ő beszívott.Nem bízok benne, ezért is indítottam el hangfelvételt, hogy vajon mi is történik otthon...
2012. jún. 20. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát először is ne hagyd a piciket a fiúval. Ettől eltekintve nem sok mindent tudsz csinálni, max feljelenteni, de hogy történik-e valami azt nem tudom..
2012. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valóban, ne hagyd vele a kicsiket!!! Feljelentheted!!! Szembesítettétek a dologgal a fiút? Mit szólt?
2012. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mutasd meg a párodnak és a nagy fiúnak is. Én nem ismerem a fiút, de ha a férjam fia csinálna ilyet, őt tudom, hogy erőszakkal nem lehetne jobb belátásra bírni, de határozottan megmondanám neki, hogy ezt nem tűröm el a házamban. Persze ehhez az kell, hogy a férjed maximálisan melletted álljon és ő is megerősítse ezt. Vigyáznotok kell, mert ő már elég nagy ahhoz, hogy lelépjen és még nagyobb bajba kerüljön, ezért szerintem nem szabad neki esni. Megpróbálhatsz vele őszintén elbeszélgetni is, hogy te ugan nem tudod, milyen most 17 évesnek lenni, de próbáljon meg ő a te helyedbe belegondolni és abba, hogy ne adj Istnen valami bajuk lett volna a kicsiknek és ő kijózanodik, akkor mennyire sajnálná a történteket. Nem értesz egyet a fűvel, így az lenne a legjobb ha egyáltalán nem csinálná, de most előszőr is azt szeretnéd kérni, hogy amikor a kicsikkel van, vagy családi program van, akkor semmi képp ne szívjon. Jó fejnek fog tartani, hogy nem ragáltál szokványos szülői módon a problémára.
2012. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors reagálást!

Igen, megpróbátuk szembesíteni vele, de szemrebbnés nélkül tagad!!!A felvétel ellenér ő ne csinált semmit, nem szívott be....stb.Semmiben nem mond igazat, lóg az iskolából, lop, csavarog...és évek óta nem tud igazat mondani! Teljesen el vagyok keseredve. A páromat nagyon szeretem, de már a költözésen gondolkozok, ezt már ideileg nem bírom tovább!

2012. jún. 20. 10:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Neked elsősorban a saját picinyeid érdekeit kell nézned, és ha a párod felelős apaként viselkedik, ő is ezt fogja tenni. Ennek a tini srácnak meg két atyai pofon kellene... hogy mégis hogy képzeli ezeket a dolgokat. Egy 17 éves srác nem lesz ekkora naplopó magától. Valami 'otthon' súlyosan elcsúszott. De ez nem a Te felelősséged. Neked igenis lehetnek elvárásaid. ÉS a kisgyerekek mellett ilyen viselkedés több, mint felháborító.
2012. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a hangfelvételből hogy derül ki számodra, hogy füvet szív a párod fia????

azért ez is furcsa :)

nem kéne a kicsiket egy 17 éves kamasz fiúra bízni, ha ennyire nem bízol benne.

és nyilván problémái vannak, ezek figyelemfelkeltések, az apukának el kéne mennie pár tanácsért és meg kéne próbálnia nevelni, neked meg nem kéne nevelned :/

2012. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen, a hangfelvételből sajnos...Írtam, hogy nem bízok benne, ezért indítottam el a hangfelvevőt.Erre azért nem gondoltam, hogy már itt tart.Szerintem is orvosi eset már, de mit tudok tenni? Az én fejemet leszarja, az anyja álandóan engem szid, ő még örül is a fia "ballépéseinek", fedezi, hogy ezzel ártson nekünk...nem a fia érdekeit nézi...Pl. tudott az iskolai lógásokról, a tudtával számítógépezett egész nap iskola helyett, nekünk nem szólt róla, itthonról iskolába ment...
2012. jún. 24. 08:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy csak OFF-olok, de egy sima hangfelvételből hogy a manóban derült ki, hogy szívott?

Hangosan bejelentette a két kicsinek, hogy "na most tekerek egy spanglit", vagy mi?

Tényleg érdekel, mert nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen dolgot hogy lehet leszűrni csak hang alapján.

L/25

2012. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor tudod, hogy van otthon cucc, rendőrt hívsz, házkutatást végeznek, a többi már megy magától.
2012. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi lennék... Mármint hogy hogyan lehet kihallani azt hogy valaki szív, hangfelvételből... Egyébként meg ha tagad, lehet venni tesztet, végeztesd el vele aztán kiderül, legalább egy lépéssel előrébb vagytok. Nem mintha a fű akkora probléma lenne... Szvsz, megmondanám neki, hogy egyrészt ha szív akkor távol tegye a gyerekektől (mivel letenni nem fogja, ha erőszakoskodtok pláne nem), másrészt megmondanám neki, hogy egy dolog hogy a füvet tolerálja a család, ha máshoz is hozzányúl akkor repül itthonról. Ennyi. Amúgy meg, majd ha a te 3-5 éves gyereked is kipróbálja (ezt garantálom) remélem velük is így fogsz viselkedni... Én előbb tagadnám ki azért ha piál, minthogy ellő egy két rakétát.. Vagy Te kipróbáltad már, és tudod hogy iszonyat veszélyes? Nem, gondolom csak olvastad a sok marhaságot.:) Mindegy. Ez szubjektív vélemény..
2012. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!