Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem? Mi a megoldás...

Hogyan kezeljem? Mi a megoldás? Ha van esetleg pszcihologus itt az lenne a legjobb.

Figyelt kérdés

Adott egy 10éves gyerek. nagyon korán elvált szülők. és én apa oldalán már egy ideje. A gyerek a nagy táv miatt csak nyáron lehet velünk. az anyja abszolut nem neveli, mindent ráhagy- ezt ő mondta-mindent megvesz neki első szóra, a nap 24 órájában a számítógép előtt ülne, és ami a legjobban zavar, hogy nem nevezi meg a szüleit. anya.apa. sőt senkit. a kishugát se. mindenki ő, te, hé...nehezen fejezi ki magát, hirtelen kezelhetetlen, ha nem az van amit ő akar, csapkod , hisztis.


Alapvetően az a probléma, hogy amíg otthon anyánál nincsenek szabályok, nálunk vannak. felkelés után azért reggeli mosdás öltözés, utána mehet a játék. otthon az anyjánál akkor eszik amikor akar, akkor fekszik amikor akar,azt csinál amit akar. semmi fegyelem.

Így nem lehet nevelni. az otthoni szöges ellentéte az itteni nevelésnek. mi mondjuk cserébe próbálunk minden napra programot csinálni hogy ne üljön már a gép előtt. otthon csak a szgép, psp, playstation és stb vannak , hogy még véletlenül se kelljen a gyerekkel foglalkozni.


ősszel várom a második közös gyerekünket.kikészít ez a nagy a hisztikkel,és még most fog kamaszodni.és persze időszakonként közli hogy neki nincsenek testvérei... pedig a kicsivel jól elvan.


hol van az aranyközépút amivel az apját sem bántom meg, hogyan kérjem meg, hogy felesleges 3 hónapot itt töltenie mert csak jobban összezavarodik. és csak kikészít idegileg mindenkit?

kicsit zavaros lett, de annyi minden probléma van ezzel a gyerekkel, próbálom megérteni de valamit nagyon elrontottak nála azt látni.



2012. júl. 8. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzi magát családtagnak, idegenként kezel/néz titeket.

Biztos van benne féltékenység, mivel ti egy család vagyotok, mindig együtt, látja hogy szeretitek egymást, ő pedig lehet nem érzi hogy ebbe a körbe beletartozik.

Több odafigyelést igényel, több szeretetet, hogy be tudjon közétek illeszkedni.

Gondold bele magad az ő helyzetébe, van egy apja, aki neked és a gyerekeiteknek ott van, látja hogy jól meg vagytok, és neki csak évente ebben a pár hónapban van ebben része!

Biztos rosszul esik ez neki, és ezzel proaktív viselkedéssel próbál hárítani, nem kötődni hozzátok, hisz tudja nemmsokára vége a nyárnak, megint nem lesz családja!

Azért az anyát is meglehet valahol érteni, hisz egyedül neveli a gyereket, gondolom mellette dolgozik, nem juta annyi ideje rá, mint neked a sajátjaidra, ezért ez a nagy szabadság a gyereknél.


Na meg pont abban a korban van, hogy kamaszodik!


Ez szerintem nem jó ötlet hogy inkább ne jöjjön, ez az apjának is rosszul esne gondolom, hisz az ő gyereke!


Te tudtad gondolom hogy van már egy gyermeke a párodnak, aki hozzá tartozik, elfogadtad!


Megértőbbnek kell lenned, türelmesebbnek, és éreztetni kell vele hogy szereted, ugyan úgy kell vele bán is mint a sajátjaiddal, akkor talán ő is másképp fog hozzád viszonyulni!

2012. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Ilyet nem lehet kérni, nem vagy te anya, ha egy gyerektől eltiltanád a szülőt.

Inkább több időt kellene vele tölteni, éreztetni vele, hogy fontos.

2012. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a helyzet világos, a gyerek csonka családban nőtt fel, ezt ugye nem kell magyaráznom, mivel jár... nem tudom, tényleg ilyen borzalmas az anyja, v csak te akarod így látni, h megmagyarázd, miért elviselhetetlennek a kisfiú jelenlétét.

amiket leírsz, nem olyan EGETVERŐEN súlyos dolgok, 10 évesről beszélünk, nem óvodásról, most mi a nagy plánw abban, ha nem időben eszik, v számítógépen lóg...? ahogy te kifakadsz ez ellen, az inkább másféle ellenérzést sejtet - amit szintén meg lehet érteni!!! csak ne a kisfiút hibáztassuk miatta.

ne erőltess rá olyat, amihez neki semmi köze! ha nektek kialakult napirendetek van, brávó, de ez nem az öbé! nemcsak neki kell alkalmazkodni, nektek, NEKED is! ha ő délben aar reggelizni, szépen tedd ki neki a reggelit délben, v mondd, h használja a hűtőt. ő a vendég, még akkor is, ha csak 10 éves! ennyi tiszteletet azért érdemelne! (és Apa helyében azért pártját fognám, nem tudom, a valóságban így van-e)

akárhogy is nevelték, nevelik, te a férjedet (párodat) így választottad, evvel a kisfiúval együtt, mint előttem is írták. ha én lennék a párod, és te előállnál ezzel,h akkor inkább ide se jöjjön a gyerek, véget vetnék a kapcsolatnak.

próbálj meg egy kicsit az ő fejével látni: "adott egy nő (ez vagy te), aki Apával családosdit játszik, aki miatt Apa nem jön vissza Anyához (az teljesen mindegy, h ez nem így van), akivel Apának másik gyereke van, és ezért Apa engem mégjobban lesz@r, mint eddig, és ez a nő ráadásul még itt parancsolgat nekem, játssza az anyukát, holott semmi köze hozzám, én úgysem mondhatja meg, mit csináljak. nekem max. a saját anyukám mondhatja meg mit tegyek. Apa is tehet egy szívességet."

ahelyett, h elkönyvelnéd, h idegileg tönkretesz mindenkit, megpróbálhatnál kedves és szelíd lenni hozzá, hisz ő csak egy gyerek, ártatlan!!!, és meg lehet szelídíteni.

2012. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!