Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kisfiam Asperger -...

4 éves kisfiam Asperger - szindrómás. Van valakinek ilyesmi korú gyermeke, aki szintén aspergeres?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék, van-e hasonló viselkedésű kisfiú vagy kislány... Az én fiam már 2 évesen minden számot és betűt ismert, 3 évesen már leírt mindent, fél éve pedig már idegen szöveget is értelmesen olvas. Gyermekpszichológus szerint nagyon magas az intelligencia szintje, viszont más dolgokban, amit én is észrevettem már régen, le van maradva a korabeliektől. Például egyedül enni kanállal még 3 évesen nem tudott, vagy 3 és fél évesen lett szobatiszta. Néha ok nélkül sikítozik itthon vagy tömegközlekedésen. Nem tud elvegyülni a többi gyerek között, szerepjátékot /pl. orvosost) nem tud játszani. Hosszasan csak írja a szavakat, 4-5 jegyű számokat. Mostanában kezd kitörni a számok világából, végre szinez, vagy autót tologat. Repkedő kézmozgása még most is aktív. Homokozni utál, zavarja, ha koszos a keze vagy a lába. Sokszor elbambul, hosszú percekre is. Élményeket, napi történeteket nem oszt meg egyáltalán, beszélgetésbe csak kérdés-válasz jelleggel vonható be. Pl. -Reggeliztél?

-Igen. Van köztetek olyan, aki "ráismert" a csemetéjére a fent leírtakból? Köszönöm.


2012. júl. 20. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem sokat tudok róla, de a neten millió dolgot találhatsz. Van egy ismerősöm, aki már felnőtt és aspergeri autizmusa van. Egyetemet végzett neki inkább a szociális kapcsolatok nem mennek nehezen barátkozik, nehezen teremt kapcsolatokat. Más egyéb problémája ami ne lenne bármelyikőnknek nincsen! Én a helyedben megkeresnék szakembereket aki napi szinten foglalkoznak ilyen gyerekekkel és tőlük érdeklődnék, ők többet tudnak segíteni mint bármilyen szakkönyv!
2012. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vidd gyógypedagógushoz, aki rendszeresen tud vele foglalkozni. Hetente 2x legalább.
2012. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy hová kell vinnem, természetesen jár szakemberhez. Az ilyen gyerekek mind különlegesek, egy ismerősöm szintén aspergeres lány, nagyon furcsa kisgyerek volt, ma 28 évesen 5 nyelven beszél, és tanítónő.
2012. júl. 20. 21:43
 4/13 anonim ***** válasza:

én jót nevettem a 2. válaszon...


mint ha ufot nevelnél/nevelnénk :)

mi még csak a gyanúnál járunk, kérdezhetek tőled? :)

a kommunikációja mikor hogy alakult, mikor jutottatok el odáig, hogy egyáltalán a kérdésre válaszoljon?

és mikor, mennyi idő után mondták ki, hogy ez nem gyanú?

diétát próbáltátok?

2012. júl. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia

az én fiam is aspergeres ö már 6 éves. Ismeri a számokat betöket szavakat betüz, de ö az oviban semmilyen kérdésre nem válaszol. A családdal a fejlesztökkel beszél. Nem tudd önállóan segitség nélkül öltözködni, rendesen tisztálkodni, szerepjátékot játszani más gyerekkel stb. Történteket csak este magának mesél. Sokszor olyan dolgot mond ami nem értem pont ott és akkor miért jutott eszébe. De nagyon érzékeny az emberek hangulatára.

2012. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szia, valóban nem ufo-t nevelünk, hanem kisgyereket. :) Én már 2 éves kora környékén tudtam, hogy kicsit más, mint a többi gyerek. Olvastam neki a mesét, de nem érdekelte a történet... hanem a lap alján az oldalszámok... addig nem hagyott lapozni, míg el nem mondtam, melyik szám micsoda. 3 évesen már olvasott, most már egész folyékonyan. 3 éves kora után válaszolt értelmesen a kérdésekre. Akkor még így: Pl.: Szeretnél lemenni a játszótérre csúszdázni? - Szeretnék lemenni a játszótérre csúszdázni. Ma már úgy válaszol erre, hogy: - igen! Tehát már ritkábban ismételi vissza, amit mondok. Én sokat olvastam a viselkedészavarairól, és igaz, egy hónapja mondták ki, hogy Asperger - szindrómás, én már fél éve tudtam, hogy ez biztosan az. Nem autista, láttam autista gyermeket már, aki dűlöngve ücsörgött magában egész nap, meg a fejét a falba verte, ha épp dühkitörése volt. Az asperger - szindrómás gyerekek a nyomában sincsenek ennek a viselkedésformának, hála az égnek. Hű, diéta? Neem... elég válogatós így is, néha alig tudom kitalálni, mit főzzek neki, mit enne meg szivesen.
2012. júl. 22. 12:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi most tartunk a kérdés vissza ismétlésénél, de nagyon késön kezdett beszélni. Igen a számok betük világa nagyon érdekli kedvenc "olvasmánya" a reklám újság mondja, hogy mi mennyibe kerül Pl mosopor 2399 Ft hány % KEDVEZMÉNY adnak. A másik a szavak betüzése. Ehhez társul, hogy az oviban kuka több szülö ha ovin kivül találkozzunk csak csodálkozik.

Az asperger autista csak enyhe és okos. Sok autista gyereket ismerek én ugy látom nem az a gond ha auti gyerek az egy különleges adottság. Sok "okos " ember auti inkább a gond ha társult betegség jön hozzá . Mink is 2 évessen keztünk járni minden felé miért más és 4 évessen kaptuk meg a diagnozist. Na az evés az szerintem nálunk totál logikátlan pl nem eszik gyümölcsöt nyersen de sütiben lekvárnak imádja. Nem eszik hust csak fasirtott és virslit. Ti jártok oviba?

2012. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja és az UFo kérdésre nem válaszoltam. Amikor megszületett mi akkor mondtuk, hogy egy UFO. Ugy irányitotthogy mindig tudtam mit akar és még van rajta két-két jel jobb és bal oldalon mintha tükörkép lenne. Azóta ez eszembe sem jutott

csak most, hogy irtad.

2012. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a másik válaszolónak: ? Igen, az óvodában valószínűleg (bár nem tudom, speciális vagy hagyományos oviba jár-e) nem tudnak úgy játszani vele a gyerekek, ahogy szeretnének. Az én fiamnak sincsenek barátai, amíg a többiek fogócskáznak, vagy homokoznak, Ő magában bóklászik az udvaron és mondókákat mesél magának. Sajnos vannak olyan gyerekek is, akik miatt nem szeret oviba menni. Épp ezért is nem tudom, mit tegyek... azt javasolták, maradjon normál oviban, na de itt kirekesztik a többiek. A speciális óvodában meg azt mondják, lehet, eltanulná a betegebb, fogyatékos gyerekek viselkedését... Nem tudom, mi lenne a jó. Napi 8-10 órában dolgozom és mostanában egyáltalán nem vagyok nyugodt, ha Ő oviban van. Kirekesztik, látják, hogy más. Kötekednek is vele. Az óvónő azt válaszolta, nem tud egyszerre ennyi gyerekre figyelni. Nem tesznek vele sem kivételt. A 6 éves kisfiad jár valamilyen terápiára, foglalkozásra? Ha igen, látsz-e változást?
2012. júl. 26. 22:56
 10/13 A kérdező kommentje:
A fasírt és virsli... :) nahát, mennyi a hasonlóság... és amit a másik Anyuka is írt, hogy néha olyan dolgokat mond a gyerek egy adott szituációban, ami pl. napokkal előtte történt. Felidézi a saját emlékeit. Egyik nap szó kirakóztunk és: - 3 -at megyünk a villamossal, 5-öt a metróval. Ez neki az I. gyerekklinikát jelenti, ahol vizsgálták. Csak ámulok, bámulok néha, hogy miket tud. Egyik nap a rajztábláját hozta nekem a konyhába, megszólal: - Felhívjuk a dédimamát? Megnéztem a rajztáblát, és rajta egy pesti vezetékes telefonszám volt, egyem meg, gondoltam, kitalált egy számot, amiről azt gondolja, a dédimamájé? (dédimama nem az én családom, hanem a volt anyósom édesanyja, akit kb. 3x láttam) A 061 az elején kiváncsivá tett... másnap felhívtam a volt férjemet, a fiam apját. Mondom neki, nézze már ki a mobiljából, mi a dédinagyi telefonszáma... számjegyről számjegyre azonos a szám azzal, amit a kisfiam leírt!!! Nekem bárki bármit mondhat. Az Asperger-szindrómás gyerekek csodálni valóak! Egy régi gyerekkori barátnőm 5 nyelven beszél és tanít. Egyetemi végzettsége van, már bejárta a fél világot 28 évesen... fura gyerek volt, hadonászott beszéd közben, mindig levert valamit... folyton gyűjtögetett kavicsokat, később döglött bogarakat szedett szét és "analizált". Játék helyett 8 évesen regényt írt és rajzfilmfigurákat rajzolt le az emlékezetéből, amely totál felismerhető volt... 12 évesen már szövegeket fordított magyarról angolra és fordítva... persze, nem sok barátja volt. Azt gondolták, nem komplett. Hát, nekem aztán mondhatják, hogy stikkesek, vagy nem tudom, ki hogy fogalmaz. Ha időben felismerik ezeket a jelenségeket a gyerekeknél, mint nálunk is, nálatok is, igenis fejleszthető a gyerek és ugyanolyan felnőtt lesz belőlük, mint másból. Igaz, kicsit később... talán később jutnak el szintekre, ez az említett barátnőm is még az anyjával él... és? Azért, mert valaki "más", még nem hülye. Én így gondolom.
2012. júl. 26. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!