Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nálad mi miatt volt a legnagyo...

Nálad mi miatt volt a legnagyobb kikapás?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnél voltam, és a felesége rászólt az 5 éves gyerekre, hogy ha nem fejezi be a rosszalkodást, akkor "nagy kikapás lesz".


És nem fejezte be. Erre az anyukája bement a szobába a gyerekkel, és csatt-csatt. A gyerek feneke piros volt az ujjnyomoktól az anyukája és annak huga és unakatestvére pedig a konyhába jót nevettek a dolgon. A kisfiú pedig sírt.


Szóval más családban mi vált ki hasonló helyzetet amiért kikap a gyerek?



2012. júl. 20. 20:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%

Szegény gyerek!!!!!!!

Nálunk elég, ha háromig elkezdek számolni! Nem tudom mi lenne, ha kivárná a hármat, mert még soha nem tette.

Adhatnál némi instrukciót az unokatestvérednek gyereknevelés terén, mert biztos több eszed van mint neki!(még ha nincs is gyereked)

2012. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem unokatesóm verte el a gyereket, hanem a felesége.
2012. júl. 20. 20:35
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi, akkor a csajszi az IQ light! Nem sértegetni szeretném a családodat, de sajnos így reagálok a gyerekverésre. Nem azt mondom hogy egy taslit nem érdemelnek meg néha, de addig ütni, amíg tiszta piros lesz a kis popsija, és utána meg kinevetni!!! Elszomorító, hogy vannak akik így "nevelnek".
2012. júl. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3 fenekest kapott. Attól is tiszta piros egy gyerek feneke.
2012. júl. 20. 21:18
 5/25 anonim ***** válasza:
75%

:-( Én is volt hogy rácsaptam a lányom kezére, vagy pelusos fenekére, de nem addig ütni míg piros a fenek, és még ki is nevetni!!! Szegény kisfiú!

Nálunk ha nincs más megoldás, jön a büntisarok, 3 éves 3 perc, mindig hat. Nem kell verekedni! Erőszak erőszakot szül. Amúgy meg ha annyian ott voltatok, biztos nem is igazán rossz volt a fiúcska, csak produkálta magát. LÁnyom is ilyen.


Nem értem felnőttek hogy nevethetnek egy gyerek sírásán?!?

2012. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én sem. Igazatok van.
2012. júl. 20. 21:35
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Nekem még ugyan nincs gyerekem, de saját élményt tudok mesélni. Hirtelen 2 dolog jutott eszembe.


Általános iskolában első osztályos voltam és mindig billegtem a széken, aztán persze fel is borultam néha, amiért fekete pontot kaptam.:S De még arra is emlékszem, hogy nem direkt csináltam, csak azon kaptam magam, hogy billegek és akkor abba is hagytam (de a mai napig így ülök néha a széken, pedig 24 éves vagyok...:). Szóval otthon is le lettem szidva, de második alkalommal apám egy széken beültetett a sarokba és mozdulatlanul kellett ülnöm, miközben ő nézett, hogy nehogy billegjek. Aztán a 3. alkalommal mondta, hogy ennyi volt, most már kikapok. Anya nem akarta hagyni, de kirángatott a kezéből, bevitt a fürdőbe, rá kellett hajolnom a kád szélére, letolni a nadrágomat és jól elfenekelt. Még másnap is ott voltak az ujjnyomok a hátsómon...


A másik alkalommal 13 éves voltam. Az osztályfőnököm elmesélte nekünk, hogy mi is az a Luca nap és, hogy 13 fiúnevet kell összeírni, minden nap kihúzni egy nevet és elégetni a cetlit, aztán amelyik fiú a végén megmarad az lesz a férjünk. Nekem nagyon tetszett az ötlet, úgyhogy össze is írtam a neveket és kihúztam az elsőt, majd a konyhában egy üres hamutartóban elégettem. Apám megint kiakadt és azt mondta, hogy ne gyújtogassak a lakásban. Mondtam neki, hogy nagyon óvatos voltam és vigyáztam, de akkor sem engedte. Én viszont nem tudom miért, azt gondoltam, hogy ha nem égetem el, akkor nem is érvényes az egész.:) Szóval másnap mikor elmentek otthonról, újra elégettem a hamuzóban, utána pedig gyorsan szellőztettem meg befújtam illatosítóval a konyhát, de valamiért visszajöttek, úgyhogy gyorsan beszaladtam a szobába és imádkoztam, hogy ne érezzék meg az égett szagot. Hallgattam, hogy milyen zajok jönnek a konyhából, aztán meghallottam a hamuzó koppanását, aztán, hogy apám közeledik a szoba felé és már akkor rettegtem. Amikor odaért hozzám minden szó nélkül kaptam egy akkora pofont, hogy bepisiltem. Ott zokogtam, ő meg ordibált velem, miközben anya próbált megvígasztalni.


Szóval én tuti sosem fogom megütni a gyerekemet! Szerintem voltam annyira értelmes, hogy ha elmondta volna apám, hogy miért nem lehet valamit, ahelyett, hogy csak simán megtiltja, biztos én sem folytattam volna. A gyerekek is értelmesek, úgyhogy szerintem, ha kicsi korától kezdve szépen el van neki magyarázva minden, akkor meg fogja érteni a dolgokat verés nélkül is. Az megint más, hogy ha már százszor el lett neki magyarázva és ennek ellenére is folytatja, akkor belefér egy jelzés értékű fenékre vagy kézre csapás.


(Bocsi, hogy hosszú lettem, csak rámtörtek az emlékek!:)

2012. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
41%

ez mindd nem kikapas.:) az utolso valaszoloval egyetertek a magyarazat kicsi kortol sokkal tobbet er.:)

az a kikapas, amikor pofazasazert mondjuk h "intenziv" pofazaert, a fejem vertek a falba, vagy fojtogattak.:)

ez a kikapas.:)

2012. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%

09:44

Már ne haragudj de mégsem voltál annyira értelmes, hogyha már elvertek. Rád szólt apád a gyújtogatásnál, meg a másik dolognál is, mikor már harmadjára csináltad meg ugyanazt, amit tudtad hogy nem szabadott volna. Úgyhogy ennyit arról, hogy szép szóval mindent el lehet érni.

2012. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Semmi nem válthatja ki. Nekünk 3 éves kislányunk van,ő is tud művelni cirkuszokat, mint bármely más normális gyerek. El kell magyarázni a dolgokat. Amit nem lehet, vagy nem tudná megérteni, azt határozottan meg kell tiltani. Az egyetlen "bünti", amit alkalmazok, hogy ha ok nélkül hisztizik, beviszem a szobájába, és behajtom az ajtót. Fél perc múlva kijön, és átöleli a lábunkat.


Az pedig, hogy nevetnek a sírásán, mikor fáj neki valami? Ez nagyon furcsa, én ilyenkor majdnem vele sírok, és az apján ugyanezt látom.


Kérdések azokhoz akik verik a gyereküket: Megütöd a bunkó főnöködet, aki pokollá teszi az életedet? Megvered az idegesítő szomszédodat, aki vasárnap délután nyírja a füvet a benzinmotoros pokolgépével? Nem hiszem. Akkor a gyereket miért? Mert ő kicsi, nem tud visszaütni, és nem lesz következménye a verésnek?

2012. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!